Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apróhírdetésből keverék kutya?

Apróhírdetésből keverék kutya?

Figyelt kérdés
Azt hallottam valakitől, hogy ha apróhírdetésből hozok kutyát, akkor fajtatisztát ne, de keveréket hozhatok, mert megmentem a menhelytől. Mennyire értetek egyet ezzel?

2016. júl. 31. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Olyan kutyát hozzál el amilyet csak akarsz. Ne érdekeljen mások mit mondanak.
2016. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Nézd.

Tegyük fel, születnek nálad keverék kiskutyák. Mikor adod be őket a menhelyre? Ha szívtelen vagy, vagy nem terveztél előre. utóbbi esetben buta vagy, előbbi esetben egyértelmű.

Buta embernél születnek kiskutyák. Szerinted mennyire fogja tudni őket szocializálni kellően, hogy kiegyensúlyozottak legyenek felnőtt korukra?


Van olyan "tenyésztő", aki igazából szaporító, és nem kérdezi meg, hova kerül majd a kutya, meg igazából nem is nagyon érdekli, csak a pénz. Ha ezt tapasztalod, talán az állatvédőrséget érdemes hívni, főleg, ha a tartási körülmények lehangolóak és nem állathoz méltóak. De ha nem is vagy ilyen bátor, százszor inkább hozhatsz, akár tenyésztőtől (akinek nem az számít, mennyit fizetsz, hanem képes inkább NEM-et is mondani Neked, mondván, oda vagy épp ennyi szabadidővel rendelkező, vagy ilyen kevés kutyás tapasztalattal rendelkezőnek nem adja oda a kutyát, stb stb végtelen sok mindent fel lehet ide sorolni).


Olyan helyről hozz, ahol családtagok a kutyák. Az lehet tenyésztő vagy egy szerencsétlen váratlan szaporulat, vagy akár direkt is (sok helyen pld azt hiszik, hogy egyszer ellenie kell a kutyának). Ez is tévedés, de állatorvosok is állítólag be tudnak neki dőlni - tisztelet a kivételnek, amiből, szerintem igen sok van.


Szóval! Bármelyiket elhozhatod. Nyilván aki ezt mondta, arra gondolt, hogy a nem várt szaporulatot be fogják adni a menhelyre majd.

de ezt te nem tudhatod.

Továbbá, aki imádja a kutyákat, úgysem adja be őket oda, hanem addig nevelgeti, amíg gazdikat nem talál nekik, feltéve, ha anyagilag megengedheti magának. Kiskutyák, nem esznek anynira rengeteget mint a felnőtt kutyák.


Továbbá, vannak emberek, akik úgy gondolkodnak, hogy

-mit érdekel engem a kutyakölykök sorsa, az se érdekel, amelyik már megvan

-s ezek az emberek, szerintem pld a szemetet se gyűjtik szelektíven..


Ha Te elbírsz egy akármilyen ktuyakölyökkel és mindegy, hogy milyen, bátran ments meg akkor egy kutyát.. Keveréket is hozhatsz... most olvasom, hogy nem írtad, hogy kölyökről van szó..


De ha nem vagy szupererős, mert mondjuk átlag fizetésből élsz, stb stb akkor szerintem mérlegelj.

Én megértem, hogy igen jó lenne minden keveréket befogadni, de kicsit oylan ez, mint mások levetett sara után takarítani, ami nem is lenne baj... csak épp, néha mindenféleképpen többe kerül a keverék kutya, mint egy fajtiszta.

Nem azt mondom, hogy nem üdvös gondolat, egy keveréket menteni, de ismerd meg nagyon jól, mert magaddal ne tolj ki, a végén a kutyát is megutálnád.

Szerintem akárhonnan hozhatsz kutyát, de ismerd meg minél inkább.

2016. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Ja és több mentett kutyánk is volt már.

Amikor megengedték a lehetőségeink: nagy kert, stb.

2016. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Az a gond, hogy ha elhozol egyet, akkor azzal gyakorlatilag biztatod őket, hogy nyugodtan szaporíts, úgyis elviszik. De ha ingyen hozod, akkor az még nem akkora probléma és igen, az is ott van, hogy megmented a menhelytől. A lényeg, hogy pénzt ne adj érte, vagy ha igen, akkor maximum az oltást, chipet fizesd ki és ennyi.
2016. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tévedés elkerülése végett, nekem van kutyàm, nem terveztem hazahozni még egyet. De ez a kijelentés, hogy apróhirdetésből hazahozott keveréket megmentünk a menhelyről, ez nekem nonszensz. Hiszen ha hazavittem, akkor a kedves felelőtlen gazdi úgy lesz vele, hogy semmi baj, ha a kutyája leelik, mert úgyis elviszi valaki a kölyköket, es még több kétes sorsú alom fog születni. Ellenben ha nem viszi el őket senki, a gazdi rájön, hogy ez így nem jó.
2016. júl. 31. 18:34
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
# 1-es vagyok! Miért is lettem lepontozva ?
2016. júl. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el a többi választ és rájössz...
2016. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Olvastam , de ez még nem ok rá. Na mind1 nem zavar csak kíváncsi voltam a válaszokra. :)
2016. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Oké, akkor elmagyarázom. Nem mindegy, honnan hozol kutyát, mert nem szabad a szaporítókat támogatni. Nem csak neked rossz, ha rossz helyről hozol, hanem nekünk is, mert a szapik munkája minket is érint.
2016. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Magyarázni nem kell semmit. Tudom,hogy sokaknak mi a véleményük az ilyen kutyákról. Én csak azt írtam,hogy ha ő onnan szeretne kutyát akkor , hozzon onnan. Mert senki nem mondhatja meg a másiknak ,hogy honnan hozzon.
2016. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!