Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nyakán nőtt egy nagy...

A kutyám nyakán nőtt egy nagy csomó alul az állkapcsa körül és ma kifakadt egy egy centis lyukkal a közepén. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A kutyámnak kb. 3 napja megjelent egy csomó, olyan daganatszerűa nyakán az állkapcsa altt. A csomónagyon gyorsan nőtt, míg tegnapra teniszlabda nagyságú lett és ma kifakadt. Szépen kitisztogattam neki a sebet, de a közepén, ahol kijött a gennyes, véres trutyi egy 1 cm-es lyuk maradt, ami nem zár össze. Mi lehet a baja a kutyusnak?

(Állatorvoshoz nem vihetem el, mert nincs 4 éve oltatva és nincs is pénzem rá.)



2016. júl. 31. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tályog.

Oltatni pedig kötelező. Ha nincs évente 3-4 ezer Ft-ot legalább a kötelező oltásra, akkor keress neki másik gazdát, mert így törvényt szegsz. Valamint ennyire felelőtlenül nem szabad állatot tartani.

2016. júl. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a tályog mitől alakulhatott ki?
2016. júl. 31. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

majd az állatorvos megmondja.

nem értem, miért tartasz kutyát, ha arra nincs pénzed, hogy a kötelező oltásokat beadasd.

2016. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1) Nézz utána a neten a tályognak.

2)Miért vállaltál kutyát, ha nem tudod eltartani?

Értem én, hogy egy ember szereti a kutyákat, DE a kutyatartás nem habostorta. Pénzköltéssel is jár, bizony ám. A kutyának is lehetnek betegségei, ő sem valami pajzs a vírusokkal szemben, ezért vannak oltások. Spórolj, vagy csinálj valamit, de ne hanyagold el ilyen szinten a kutyádat.

2016. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Anno hoztam el valakitől 5 éves kutyát, aki életében nem látott orvost, megkapta az első oltásait, de ez volt a legkisebb baja az oltáshiány miatt.


A kérdésedre.. most ha rajtad lenne ez, akkor te is otthon kezelgetnéd, hátha le kell egyszer amputálni?


Tényleg add örökbe a kutyát, és tarts plüssállatot.


Azt már meg sem merem kérdezni, hogy mit eszik..

2016. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha semmiképpen nem viszed orvoshoz, talán szerencséje lesz a kutyádnak és rendbe jön.

Veszel Betadin oldatot és egy közepes fecskendőt. // talán erre lesz pénzed//

Minden nap kinyomkodod a tályogot és befecskendezel a Betadinból jócskán. Majd Betadinos gézlappal lefeded és bekötöd.

Amíg gennyes váladék jön a lyukból, nem szabad, hogy bezáródjon.

2016. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Kívánom neked, hogy harapjon meg egy oltatlan kutya és járhass veszettség elleni oltásra hetente.
2016. aug. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SzMHZs ***** válasza:
82%

Keress fel egy helyi állatvédő szervezetet és kérj segítséget a kutyádnak. Ha még nem lenne elég baja, majd lehet neki egy jó kis fertőzése a nyitott sebtől, aztán vérmérgezésben kínok között elpusztulhat. Még az oltások hiánya a legkisebb probléma.

Remélem, tudod, hogy ez is az állatkínzás kategória. Nem kötelező kutyát tartani.

2016. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!