Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavát lehet úgy nevelni,...

Csivavát lehet úgy nevelni, hogy ne legyen agressziv?

Figyelt kérdés
Sokaktol azt hallottam, hogy a csivava "boldond" termeszetű. Akit nem ismer megtamad, megugat akár meg is harapja. 9hónapos csivavám lesz, le lehet ugy mond szoktatni arról, hogy ilyet tegyen vagy ilyenek az ösztönei és erről nem lehet őt leszoktatni? Valamit, hogy mennyire barátkozik más kutyákkal? Meg bir lenni egy házba egy masik szuka kutyussal?

2016. aug. 1. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Egy csivava ugyan olyan mint egy átlagos kutya. Csak sajnos elég sokan nem úgy kezelik. Mivel egy csivava alig húz elég sok még sétálni sem tud. Ha ugat akkor csak nevetgélnek hogy "jajj de aranyos". Ha más kutya mellett haladnak el akkor inkább felveszik... ez mind hülyeség. Vid kutyaiskolába, ne félj megnevelni. Nem lesz semmi gond :)
2016. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Megfelelő neveléssel/hozzáértéssel minden nevelhető.
2016. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Az igaz hogy a csivava kitartoan tud ugatni orakon keresztul latszolag semmi komoly okkal. Tenyleg olyan "bolond" kutya, esze sok nincs.
2016. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nevelni leginkább úgy lehet.


A beleszarástól, a ráhagyástól, az agyatlanságtól lesz idióta, bizonytalan-domináns.


Sajnos az emberiség agyának jelenlegi kb 1200 köbcentis térfogata, és fejlettségi szintje még kevés ahhoz, hogy evidencia legyen a testi és a mentális adottságok különválasztása, egymástól való elvonatkoztatása.


Pedig csak erre lenne szükség.

Pont ugyanolyan korlátokat, szabályokat, testi, szellemi kihívásokat állítani egy 3 kilós kutya életébe is, mint egy 30 kilós életébe.

2016. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze! Kiskorától következetesnek kell lenni vele. Sajnos tényleg sokan nem nevelik őket, az én csiviimen mindig meglepődnek az emberek, milyen jól neveltek.
2016. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ugyanolyan normálisan kezeled, neveled, mintha egy nagy kutya lenne, következetes és határozott vagy vele, akkor természetesen lehet úgy nevelni.

Csak kutyaként kell bánni vele, és nem elkényeztetni.

2016. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most azért nézd meg a "bolond" csivavák gazdáját is, a többségük csak abajgatja a kutyát, táskadísznek használja, meg kb esélyt se ad arra hogy más kutyákkal játszon, ha meg a kutya valami rosszat csinál (megharap valakit vagy vicsorít, stb), csak nevetgélnek rajta hogy "de cuki". Így bármilyen kutya "meghülyülne". Attól mert kicsi, attól még szellemileg ugyan olyan, mint egy pl dobermann. Csak könnyebb a kutyát hibáztatni meg a fajtát elítélni, mint beismerni, hogy "hát igen, elkényeztettem mint az állat, meg túlféltem, meg csak gügyögök neki, leszidni nem tudok, csak röhögök rajta, valszeg én szúrhattam akkor el a dolgot".
2016. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy biztos ellenszere van:

Olyan helyről kell venni, ahol nem idegbeteg kiskutyákat tenyésztenek.

2016. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze. Miért ne lehetne?
2016. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8-as, ez talán számít is vagy 5 %-ot!!!!
2016. aug. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!