Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya sétáltatás félelme...

Kölyökkutya sétáltatás félelmekkel, hogyan?

Figyelt kérdés
Kétszer voltunk eddig kis kört sétálni.Tudom,rengeteg gyakorlás és türelem.Még nem gond,hogy előttem megy,próbálom felvenni a tempót,hogy mellettem legyen,tanulja meg,ez a helyes.Viszont ami gond,hogy fél.A többi kutya ugatásától.Ha meghallja,hogy ugat kerítésen belül,pláne ha látja is,akkor nem mozdul.Csak leül és fél.Így nem lehet vele sétálni,haladni.Mit tegyek,hogy ne rájuk figyeljen,ne féljen?
2016. aug. 1. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Csalogasd jutalom falattal.
2016. aug. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam,de meg se mozdul.:(
2016. aug. 1. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lecövekel,akkor helyezkedj úgy, hogy TE a kutyád és a félelmetes kerítéses zóna közt legyél és úgy tessékeld tovább. Ha segít, 1-2 méterrel távolodjatok el a kerítéstől.


Meg kell tanulnia, hogy nyugodt maradjon, elvégre a gazdi sétál tovább tök nyugisan, akkor neki sincs mitől félnie.


Azért egy kölyöknél ennyi félelem szerintem simán belefér, gyakoroljatok szorgalmasan és majd hozzászokik ehhez.


Ha másképp végképp nem megy, nagy ívben kerüljétek a zűrös helyeket, de csak pont olyan messze, hogy a kutyád még önként, saját lábán haladjon. Pl. ha 6 méterre a kerítéstől már hajlandó sétálni, akkor olyan messze. Aztán legközelebb kicsit közelebb maradtok.

2016. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Falun lakunk,az út szélén sétálunk(járda hiányában)tehát elég messze esnek a kerítések...Nem tudok semerre másfelé sétálni vele,mert minden második háznál kutya van.Neveletlen kutyák...
2016. aug. 2. 07:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó, amit a #3. válaszoló írt. Úgy tudod megvédeni, ha beállsz az idegen kutya és a tiéd közé.

Nekem mikor kicsi volt, nem akart sétálni és szinte húzni kellett. Aztán egyszer ráérzett és azóta imádja.

Kell idő neki, hogy megszokjon mindent és bátorságot gyűjtsön. Ha az én kutyusom megijed, beszalad mögém (8 hónapos), le is szoktam hozzá guggolni és megsimogatom, megnyugtatom, aztán megyünk tovább. Ha már látom, hogy megtorpan, mondom neki nyugodt hangon, hogy "mehetsz" és megyünk tovább.

Majd eljön az az idő is, hogy visszaugat nekik, az sem lesz jobb :D

2016. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy mindig maradj nyugodt, te ne foglalkozz az ugató kutyákkal. Próbáld meg valami nagyon illatos finomsággal magad után csalni a kutyusod (pl sült husi), ha ez sem használ akkor menj vissza érte és a lábaddal kicsit noszogasd meg, hívd magad után. Ha így sem reagál akkor várj egy pár percet, hogy realizálja magában, hogy a kutyák csak ugatnak, de vele semmi rossz nem fog történni, te is legyél közömbös, nyugodt, mintha csak a madarak csicseregnének és csak nézelődnél. Sose rángasd vagy legyél ideges, mert akkor ő is azt látja, hogy gáz van, hisz te is ideges vagy. Türelem!
2016. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nem adom fel!Ma volt a harmadik séta,már ismerősebb neki a terület,van amelyik kutyánál áthalad.Inkább amelyiket nem látja,csak hallja.Ahol nincs kutya,elég gyorsan haladunk.Vagy túl gyorsan.:D Amúgy egy 10 hetes Berni kölyökről van szó.Zavarja a meleg is,nem szívesen sétál.Még egy kérdés.Itthon nincs rajt nyakörv,nem szeretném,ha állandóan rajta lenne.Tegnap be is szólt egy néni,hogy azért nem akar menni,mert nincs rajta mindíg a nyakörv.Rajta kell hogy legyen éjjel-nappal,akkor majd megy pórázon.Nem hiszem,hogy lenne hozzá köze.Szerintetek?Amúgy ő az a tipikusan kutyát a láncra megkötve,nem ám sétáltatni...
2016. aug. 2. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor megáll, nem indul, ne biztasd, ne beszélj hozzá és főleg ne vigasztald, simogasd! A kedves hang, simogatás a kutya számára dicséret, és ezzel csak megdicséred, hogy fél, vagyis legközelebb még jobban fog félni.

Ha jutalomfalatért nem indul, hagyd ott, menj távolabb tőle, úgy hívd. Ha erre sem reagál, fogd meg a pórázt és indulj el határozottan, húzd magad után és mikor elindul, akkor dicsérd finoman.

A stresszből a mozgás tudja a legjobban kioldani a kutyát, ha beragad, nem mozdul, nem fog oldódni. Ezt ne hagyd. Ha kell, tényleg te indítsd el a pórázzal, majd szépen oldódik, ha mozoghat.


És idő kell, 1-2 hét alatt rendszerint el szokott múlni ez, ha megfelelően reagálsz ezekben a szituációkban.

2016. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!