Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetem a 3. hónapos...

Hogyan nevelhetem a 3. hónapos kiskutyám?

Figyelt kérdés
tegnap kaptam egy 3honapos kiskutyát és mar most nagyon kotodik hozzam. Meg szokatlan neki a hely es a tarsasag is es ha csak egy fel percre is magara hagyom mar nyuszit. Az agyam mellett van neki egy helye de minden aron felakar hozzam jonni az agyra. Ami nem lenne baj ha nem pisilne be. Probalom a szobatisztasagra is nevelni. Csak az a baj hogy a konyhaba kezdett neki a dolganak gyorsan felkaptam hogy kivigyem de visszaszoritotta es nem hajlando kakilni. Tudtok tippet adni?
2016. aug. 2. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Addig maradj kint vele, amíg nem végzi a dolgát. Ha ez megvan, nagy dicséret. 2-3 óránként legalább vidd le, hogy megtanulja a szobatisztaságot. Ha a házban bekakil, bepisil szó nélkül töröld fel. Ne nyomd bele a fejét, vagy az orrát, és szidd le, mert nem fogja megérteni, hogy miért vagy mérges rá.
2016. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akármennyire is szeretne felmenni az ágyba, ne engedd meg, ill. ne vedd fel, mert utána kiszoktatni sokkal nehezebb lesz. Az épp elég neki, ha ott van melletted, nem fog félni, mert nincs egyedül.

Szobatisztaságra úgy tudod szoktatni, ahogy az első hozzászóló is írta, addig kinn kell szobrozni vele, amíg már nem bírja tovább szorítani és elvégzi a dolgát. Ekkor hatalmas dicséret, mi jutalomfalatot is adtunk neki eleinte, ami sokat segített a kintre szoktatásban. És valóban nem szabad leszidni, ha bentre sikerül neki, jól takarítsd fel, hogy ne érezze a szagát, mert hajlamos legközelebb odacsinálni, ahol érzi a szagot. Sok türelem kell hozzá és idő, de meg fogja tanulni. Kezdheted egyéb dolgokra is tanítani, pl. ül, fekszik. Neten sok leírás van, hogy célszerű. Már 3 hónaposan simán meg tudják tanulni, de egyszerre mindig csak kicsit tanítsd, hamar elfáradnak még.

2016. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segitett :)
2016. aug. 3. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!