Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért köhög fel a kutyám...

Miért köhög fel a kutyám kukacokat?

Figyelt kérdés
Ma reggel bokákolt a kutyám és egy fehér vastagabb, de rövid kukacot köhögött fel. Én teljesen ledöbbentem. Állatorvost csak holnap tudok hívni. Szerintetek mi történt a kutyusommal? Milyen betegség okoz ilyet?
2016. aug. 2. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy férges.
2016. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Visszajutnak a gyomrába?
2016. aug. 2. 16:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen idős? Nagy kerek hasa van? Ha már kukacot öklendezik az durván rossz. Ne várd az orvost inkább fogd a kutyát és vidd el te orvoshoz.
2016. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon súlyos féregfertőzése van. Én a helyedben, amíg nem kap a kutya gyógyszert, kerülném, ha megfogod, utána nagyon alaposan moss kezet, de ne tapogasd, ha nem muszáj a kutya cuccait sem. A szőre, az ürüléke, a szája is tele lehetnek féregpetékkel. Ha van ágya, azt is, a táljait, mindenét moss ki magas hőfokon (a 60 fokot még általában bírják a dolgok). Nagyon vigyázz, mert valami durvább fajta férge lehet, ami 100%, hogy emberre is veszélyes (a kutyák, macskák kb összes féregfajtája embert is fertőz). De ha tudsz, egyébként állatpatikában kiadják a féregtelenítőt orvos nélkül is, azt add be neki, 2 hét múlva ismételd meg és talán rendben lesz (bár nem biztos, hogy 2 tabletta elég összesen ilyen fertőzöttségnél). Ezentúl pedig minimum 3 havonta adj neki féregtelenítő tablettát vagy cseppet (a tabletta kb 3-400 ft, bár én a cseppekre szavazok, de az havi 3000 ft kb.)! Súlyos károkat okozhatnak a férgek az állatban és ha átterjed, az emberben is!
2016. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
A gyomra valószínűleg már tele van férgekkel, de a bélrendszere és esetleg már a tüdeje is. Ez a fajta féreg egyébként az emberrel is ugyanezt műveli, ezért is annyira veszélyes.
2016. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
MA már nincs időm orvoshoz vinni a kutyát, de nagyon köszönöm a válaszokat. Holnap jön a doki hozzá.
2016. aug. 2. 16:35
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Az etetése milyen ? Sok nyers és házi koszt , esetleg konzerv gyatra táppal ? Ezek mind gyengítik az állatokat és beteggé teszik , csak a jó minőségű száraztáp és kiegészítők néha árpagyöngy főzve használ .
2016. aug. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Száraz kutyatápot kap legtöbbször, de előfordul, hogy kenyérrel is etetjük.
2016. aug. 2. 17:47
 9/16 A kérdező kommentje:
Labradorunk van, elég kényes kutya. Arra gyanakszom, hogy sétáltatás közben fertőződhetett meg.
2016. aug. 2. 17:48
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

A kutya nem kényes, csak nincs féreghajtva, és gondolom valami rossz minőségű tápot kap. Nem szoktam senkit leszólni, de ez most kicsit kiakasztott. A kutya férget köhög fel, és te nem érsz rá elvinni dokihoz szegény párát, ráfogod arra, hogy kényes. Kérj meg valakit, hogy azonnal vigye dokihoz, ha neked semmiképp nincs rá időd!

U.i: A kenyér nem kutyának való táplálék.

2016. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!