Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso mellé másik kutyát?...

Cane corso mellé másik kutyát? Milyet?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves szuka cane corsonk. Ivartalanított (idén nyáron, nem kölyök korban). Kertes házban lakunk, falun. Sétálni visszük, kutyasuliba járunk. Séták során nincs kapcsolata más kutyákkal, mert itt sajnos nem, hogy sétálni nem viszik a kutyákat, de többnyire láncról sem nagyon engedik el a kutyákat... :( Kutyasuliban kontroll alatt bandázik kutyákkal. Nincs gond, nem agresszív. Tréner szerint is lehet mellé másik kutyus (kan).

A kérdés már csak az, hogy milyen kutyus legyen? Örökbe is fogadnánk, ha nem lenne olyan körülményes, majdnem hogy lehetetlen ... Terrier félék kizárva (habitusuk miatt). Sajnos a "tökösebb fajták" (akik nem szobakutyusok, ölebek) így majdnem mind kizártak. :/ Lenne esetleg ötletetek, tanácsotok??

Tréner segít a bemutatásban, stb.



2016. aug. 3. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Mivel nincs kimondott elképzelésetek, én a menhelyet javaslom.

Nálunk például nem körülményes az örökbefogadás. Ki kell jönni, megismerkedni a szimpatikus kutyával, a saját kutyával tesztelni (közös séta kezdetben), és ennyi.

2016. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Boxer? Labrador?
2016. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Minden menhelyen kötelező az örökbefogadási nyilatkozat, a a chip és az oltások. És nem adnak oda öt perc alatt egyetlen kutyát sem, több alkalommal sétáltok, elfogadja-e a másikat, de elsősorban téged. Ez nem dől el azonnal. Vagyis türelem kell hozzá.
2016. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Van elképzelés. :) (Bullmasztiff, doberman, argentin dog, bordeauxi dog,de golden r.,berni pásztor, magyar vizsla is képbe került már...)

Sok fajta tetszik. Nem egy menhellyel beszéltem,eddig nem sikerült sehol kutyust találni. Mindenképp kölyköt szeretnénk. Volt ahol, azért nem adtak, mert van gyerek (3 gyermekünk van), volt ahol azért nem adtak, mert cane corsonk van. Volt ahol azt várták el, hogy több száz kilométerre menjünk el 5 fős autóval 5-en, plusz a 40 kg-os kutya. (És nem egy alkalommal kellett volna menni) Megértem őket, csak ez lehetetlen. 1 autónk van, nem kombi... Sok kutyus pedig az ivara miatta nem jöhetett szóba (szukák voltak többségben).

Túl pörgös, szilaj kutya a kis gyerekek miatt nem szerencsés, terelő szintén nem. Tudom, hogy nevelés, stb. De azért a játék hevében nem mindegy, hogy egy 25-30 kg-os kutya mit borít maga körül. (A miénk elég nyugis. Bár figyelmetlenség miatt már ő is lökte fel a kisebbik fiúnkat.)

Ezért gondoltunk első körben kis, vagy közepes testűre. De a strapabíróbb fajták (JRT,Sztafi,snaci,stb.) a habitus miatt kizárva.

Elég domináns a corsonk, így "nagypofájú" kutyus nem lenne szerencsés. Persze ez se kif.fajta, hanem egyedfüggő (is).

Nem tudom, hogy magyar vizsla pl mennyire ésszerű?

2016. aug. 3. 11:13
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Mielőtt irtad volna en is a bullmasztiff , beurdeoxit javasoktam volna
2016. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem a szerződéssel, költségekkel,türelemmel van gond.

De volt, ahol azt mondták, hogy azért nem adnának örökbe, mert messze lakunk és az ellenőrzések gondot jelentenének... Nem gondolom, hogy havi rendszerességgel járnak (sajnos!) ellenőrizni az örökbe adott kutyákat.

De ez mindegy is. Letettünk róla, mert sok falba ütköztünk. :/

2016. aug. 3. 11:23
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Még egy Corso? Nekem mióta Corsom van el sem tudnék képzelni más kutyát :) Na, ez volt a reklám helye, amúgy, labrador is nagyon barátságos, golden. Vizsla szerintem elég pörgős, bullmaci nyugodt kutya véleményem szerint. Nekem még nagy álmom, (nem valószínű hogy valóra válik) a fekete Corsom mellé egy fehér Argentin Dog :)
2016. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Na, igen... :))) Nekünk is bejön az argentin dogos felállás! ;)

A kan cc is eszünkbe jutott. De én tartok egy kicsit tőle... ezért lett első körben szukánk. Vele nincs gond, de lehet, hogy nekem túl nagy falat lenne a kan. Nem tudom. :/ Én 0-24-ben itthon vagyok, ergo én vagyok legtöbbet a falkában. :D

2016. aug. 3. 11:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem magyart vizslám van, nagyon jó fej, aranyos kutya, de nagyon kajla, nem ajánlott kisgyermek melle, mert pörgős es fel döntheti a kisgyereket, persze nem szándékosan. En a goldent, vagy a labit ajánlanám, őket nyugodtan nyúzhatják a gyerekek, meg nem is dominánsak. Sok sikert:)
2016. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha kis, vagy közepes termetű, akkor milyen faját mondanátok? Ez a nagyobb kérdés.:)

Köszi. :)

2016. aug. 3. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!