Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg a...

Hogyan nevelhetném meg a kutyusom?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves boxer kutyusom és tudom, hogy nagyon aktívak és hogy játékosak. Imádom a boxereket és szinte az egész gyerek koromat boxerekkel töltöttem de most egy nagyon rakoncátlan kutyával találtam szemben magam. Már lassan egy éve a család tagja és engem is és a szüleimet is az őrületbe kerget. A lakásban már rég nem tűrjük meg az állandó rombolása miatt leginkább. De most, hogy kint van tovább rombol. Napi 2-szer 1 órát tudok vele foglalkozni a munka és hamarosan folytatódó egyetem miatt. A kutyusomat már régebben megtanítottam az ül és a helyedre parancsra amit minden egyes nap többször megcsináltatok vele annak érdekében, hogy el ne felejtse. De az utóbbi időben nagyon sokat romlott a helyzet és nem értem miért. A gyere parancsot alapból semmi pénzért nem volt hajlandó megtanulni aminek köszönhetően sok kellemetlenségben volt részünk. Már néztem oktató videókat és elolvastam több könyvet. Megpróbáltam mindent de egyszerűen levegőnek vesz. Beszéltem hozzá kedves hangon vagy szigorúan és már kiabáltam is vele de egyszerűen mintha a levegőnek beszélnék. (Nincs hallás problémája) Elvettem a játékait, nem hatotta meg. Próbáltam már levegőnek venni büntetésből és az se használ. Ha leszidom nem is szégyenli el magát. Ha rajta kapom valamin amiért már nagyon sokszor leszidtam akkor csak elmenekül de pár percre rá folytatja és nem unja meg... Semmiképp nem akarok tőle megválni, de eddig az udvarban és a lakásban okozott kár eléri a 200-300 ezer forintos értéket. Leginkább az udvar rongálása és a szófogadatlansága a legnagyobb problémám.

2016. aug. 3. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Az a napi 2szer 1 óra foglalkozás miben merül ki? Mennyit sétáltok, ahol elengeded, és kirohangálhatja magából a rengeteg energiát, illetve játszhat más kutyákkal? Csak mert láthatóan unatkozik, és ennek a következménye a rombolás.

Amúgy a sok-sok sétán és mozgatáson kívül még a kutyasulit tudom ajánlani, ahol megtanítanak bánni a kutyával. Ja és boxert nem tartunk csak kint, ilyenkor nyáron még csak-csak, de a telet remélem nem kint tölti. Nem csak a szőre miatt, hanem a gazdi közelsége is nagyon fontos ennél a fajtánál.

2016. aug. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van egy öreg kutyusunk is. Egy labrador keverék de ő már több mint 10 éves és kicsit dagi is így nem igazán bírja az iramot a boxerunkkal. Már 2-3 hete nem vittem el sétálni mivel már egyszer eltörte a pórázon a vasat (nem kis cérna pórázt kell elképzelni.) És egyszer a nyakörvén azt a kis fémet is kihajlította amibe a pórázt kell akasztani. Így egy kicsit félek elvinni sétálni addig amíg vissza nem tudom hívni mert félek hogy a kocsi elé szalad. De régen napi szinten jártunk futni. Most ha játszunk akkor egész végig futkározunk, labdázunk, vagy van olyan kesztyűm amivel ki tudom fésülni a kihulló szőrét és azt is kifésülgetem, dögönyözöm, szeretgetve van attól függetlenül hogy romboló gép.
2016. aug. 3. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt nem a kutyával van probléma, hanem veletek. A kutya nem ért a szidásból, ha nem jár érte olyan behatás, ami meggyőzi, hogy tényleg nem jó az, amit csinál. Érd el, hogy tényleg ne tegye az adott nem kívánt viselkedést, és ne csak 2 percre tegye félre.

Ahogy leírod, a kutyád a tipikus példája annak, hogy tudja, úgy sem kap tőled sosem megfelelő büntetést, így hiába kiabálsz, nem vagy hiteles neki. Ha megütnéd, valószínűleg azt sem venné fel, hisz megtanulta, hogy nem kell téged komolyan venni. A behívásnál, rombolásnál ez jól látszik.

A levegőnek nézés is csak akkor használ, ha a kutya kötődése és tekintélye megfelelő a gazda felé.


Kutyaiskola, olyan, ahol nevelés is van, ahol az oktatók segítenek az alap szabályok felállításában, emellett sokkal több minőségi foglalkozás. Tanítás, játék, séta, hogy a kötődése és figyelme is fejlődjön.

2016. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen büntetés? Bántani még csak egyszer bántottuk mikor nagyon megharapta a páromat játékból. Akkor kapott kettő nagy nyaklevest, de az se nagyon hatotta meg. Annyit értünk el vele hogy kb 5 percig nem ugrált ránk és folytatta. De nem szeretem bántani. Mivel lehetne megfegyelmezni egy ilyen kutyust?
2016. aug. 3. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Ketten is írtuk már, hogy ha nem értesz hozzá, vidd kutyaiskolába.
2016. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A behívás megtanításához kutyaiskola (mivel anélkül nem ment). Sétálni pedig mindennap kellene, mégpedig nem pórázon, hanem alaposan lefárasztani azt a kutyát. Szabad játék más kutyákkal, labdázás, futás stb. Minden nap.

A kutya tele van energiával, ezért rombol, mert unatkozik és elfoglalja magát.

Valamint a nevelése is félrecsúszott.

Mindenképpen szakértői segítséget kérjetek.

2016. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem bántani a kutyámat, de még kevésbé szeretném, hogy állandóan veszekednem kelljen vele, és legyen egy kontrollálhatatlan, kezelhetetlen, így veszélyes kutyám. És ha olyat tesz, nem becézgetni fogom.


De ha nem akarsz a nevelési módszereiden változtatni, akkor miért tettél ki kérdést? Akkor maradjon minden így.

2016. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!