Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász jó kezdő kutyusnak?

Németjuhász jó kezdő kutyusnak?

Figyelt kérdés

Amikor kicsi voltam, akkor voltunk egy keverék kutyánk, őt még nem én tréningeztem, de akkor is sokat foglalkoztam vele. Eddig bérházban éltem, de végre sikerült egy családi házat vennem. Időm lenne a kutyussal foglalkozni, kb napi 4-8 órát, attól függ, mennyit vagyok terepen(vállalkozásom van amennyire tudok otthonról dolgozok, de természtesen ki kell szálnom felmérni, és átadni a munkát)

Ezenkívül szeretek túrázni, minden hétvégén járok, lovagolok is terepen(oda is jöhetne velem) illetve szívesen vinném minden nap sétálni. A kert kb 500 m2. Mindenképpen kinti kutyust akarok(ezért is nem vt eddig)

A németjuhász jó választás lenne? Esetleg valami más ötlet? (Labradoron, retrieveren kívül)

Igen, tudom battyogjak be a menhelyre és hozzak egyet. Kezdésnek nem szeretnék menhelyes kutyust. Ha majd az első eléri a másfél 2 éves kort, és teljesen vége a tréningjének, akkor már a társon elgondolkodok a menhelyesen is.



2016. aug. 3. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy német juci jó kezdő kutyának. De kutyasuli kutyaovi kell. És természetesen nagyon jó helyről (tenyésztőtől) vedd.
2016. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A mai német jucik elkell keseitselek...Túltenyésztettek ...mielött bárki lepontozna nem azt mondom hogy az ő kutyája "szar" csak a 90es 2000es évekbe divatkutya lett és sajnos a szaporitók célba is vették szegény artatlan kutyust így rengeteg az ideggyenge . Emelett már előfordul diszplázia és gyenge csontozat is. :( német jucit CSAK és KIZÁRÓLAG szuper kennelböl szabad venni . De jobb egy olyan kutya ami Mo.-on ritka igy kisseb az esélye hogy túlszaporitott vagy beteges és egyedibb is (emelett drágább). En inkább groenendael-t ,beauceront , (ha pörgősebb kell holland juhászt) esetleg vizsla féléket ajánlanám vagy hát ugye a menhelyi (ami szerintem télleg a legjobb lenne )

Remélem tudtam segíteni

2016. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
kutyasuli meg kutyaovi, atyaisten. hát ti se vagytok teljesen normálisak.
2016. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 neked mi bajod van?
2016. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lindauban élek, ez pont a német, osztrák, svájci határon van, így innen akarok kutyát, valahonnan a 3 országból. Tudom, hogy gyakori betegségeik vannak, ennek már utána jártam. Jelenleg 4-5000 eurom lenne a kutyusra, és a felszerelésére, csak tenyésztőtől venném. Egyébként a vizslák is nagyon tetszenek, főként a weimari, de a magyar és a német is. Tudnám is hova hordani úszni, ha lenne rá igénye. Viszont nem ismerem a fajtát, igazából új még nekem a terep, jövőre akarok belevágni, addig nézelődnèk milyen lehetőségeim vannak. Ovit, sulit tudok neki biztosítani természetesen. Hétvégente pedig a lovaim körül bőven tudnék neki is munkát, feladatot is adni, akár munkakutya, akár vadászkutya is lesz a szentem. Viszont ismerősömnek sikerült elrontani a huskyját, megtámadott egy kislányt, így le kellett oltani szegény állatot, ilyen hibába semmikép nem szeretnék beleesni...
2016. aug. 3. 17:11
 6/9 anonim válasza:

Ha valóban van ra 4-8 órád naponta, akkor az egyik legjobb választás szerintem. Csak ne ess abba a hibába, mint én, hogy idővel össze sűrűsödnek a dolgok, aztán a kutya issza meg a levét. Szerencsére sikerült olyan napi rendet összehozni, hogy jut idő a kutyusra, de a németjuhászok különösen érzékenyek erre. Mindennap le kell mozgatni rendesen, le kell fárasztani es nagyon okos, irányítható kutyad lesz. :)

Viele Glück!

2016. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az általad leírt feltételekkel igen, jó választás a német juhász.

Arra figyelj, hogy kicsi korától szoktasd hozzá a legkülönbözőbb helyzetekhez (zajok, közlekedés, gyerekek, más állatok, kutyák, autó, stb.).

2016. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért én kezdőnek inkább szukát ajánlanék, nekem volt szuka is, aztán egy kan van most, háááát ég és föld... nem beszélve arról, hogy 10 cm, 10 kiló különbség van köztük. A szukát kenyérre lehetett kenni, a kan, hát húúúú nagyon kemény. Persze ő is engedelmes, de nagyon nagy arca van.
2016. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt akartam még írni, hogy ha a kan lett volna az első, hát lehet, hogy a gatyámig leizzadtam volna! Tipikusan olyan, hogy ha nem nevelnénk meg, vagy nem értenénk hozzá, annyira a fejünkre nőne, hogy kb ő dirigálna a családnak. Ha hagynánk!
2016. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!