Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát ingyen vagy...

Kölyök kutyát ingyen vagy jelképes összegért már nem is lehet kapni?

Figyelt kérdés

Pár éve még rengeteg helyen láttam, hogy kölyök kiskutyát - ami nem törzskönyvezett - hiába fajtiszta szülők ingyen elvihetőek. Max az oltást és féregtelenítés összege, ami pár ezer ft volt. Most keresnék egy kiskutyát csongrád megyében és nem találok seholse, az állat menhelyen sincs és ott bonyolultabb mint venni egyet 10.000. Viszont találtam 180.000-ért mopszot meg 200.000-ért francia buldogot(barnát)...

Valaki ötlet, hogy hol keressek kiskutyát Szeged környékén? 10-15 ezret szánnék rá maximum, de az az egy amit találtam husky-akita keverék 9.000 ft-ért (oltások ár elv) elment seperc alatt.

Nincs bajom a keverékkel, nem is törzskönyves kutyát szeretnék, de van pár fajta, ami kifejezetten tetszik. Ötletek?



2016. aug. 3. 20:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%
Csak kérdezném, telefont, cipőt is így veszel? Max 5.000 ft, mindegy honnan? Vagy csak a kutyán spórolsz? Csak a kutya nem ér meg ennyit neked, némi ügyintézést és spórolást, hogy megfelelő helyről legyen?
2016. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
44%

#11 bármennyire is csórónak fogsz most hinni, de nem veszek 50K-s cipőt és a legtöbb lábbelim igenis 5K körül van. A telefonom már megközelíti az 50-et, de vásárlás előtt jó párszor végiggondolom h tényleg kell-e.

Viszont a kutyáim jóval felülmúlták ezt az összeget :). ők egyébként köszönik, jól vannak, eszik a prémium tápjukat és nagyokat sétálunk/futunk/biciklizünk a mezőn :) nem hiszem h attól lennék alkalmatlan a kutyatartásra, h nincs Iphone 6s-em és konzerv cipőm :)


kérdezőnek:

nem tudom h hol hallottál ilyen rémtörténeteket a menhelyekről, de a legtöbb esetben nem így van. kb 10K egy kutya és ha nem kötöd láncra víz nélkül a napra, senki sem fogja tőled elvenni. jack russellt viszont ne vegyél, mert felér egy öngyilkossággal. ne kinézet és hírnév miatt válassz egy faját, hanem mert belepasszol az életstílusodba.

2016. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Valóban sok állatvédő próbálja lehúzni a gazdit, de azért vannak normálisak.

Én cumis kicsiket nevelek, semmit nem kérek el, csak az oltás árát, akkor is,ha fajtatiszta.

Viszont én is szeretem megnézni, hova kerül, és ragaszkodom az egy éven belüli ivartalanításhoz.

A legtöbb civil így ad örökbe, esetleg keress náluk.

Illetve facen rengeteg gazdikeresős csoport van, nézz körül

2016. aug. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
#12, látom nem jött át a lényeg. :) Én sem veszek 200.000 ft-ért telefont és egy vagyonért cipőt, ezzel szemben a két kutyám ára 700 és 1.500 euro volt. De az emberek többsége nem így gondolkodik, a kellékekért megadnak vagyonokat, de a kutyán spórolnak.
2016. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Alföldi Állatvédőrség. Nagyon sok kölyök is van jelnleg a kisebbektől a nagyobbakig. Átlagban kb 10 000-ért a legtöbb elvihető, van chipjük és legalább egy kombinált oltásuk, féregetelenítve vannak és bolhátlanítva. Csak ezeknek az árát kell kifizetni, nálam is van jelenegl ideiglenesen kölyök, 3 hete, mégsem jelentkezett rá senki, mert nem fajtatiszta. Aki meg fajtatisztát akar az vegyen olyat, de akkor szánja rá a százezret ( mint ahogy én is rászántam, mind a két nagy kutyámnál...)
2016. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nem kell, h fajtiszta legyen, de vannak olyan keverékek, amelyekkel rossz tapasztalatom van. Jelenleg másra is spórolok, de igazatok van abba, hogy cipőt 10-15 ezerért veszek és telefonom 35.000. Nem arról van szó, h nem akarok fizetni érte, de 10.000 ft szerintem elég egy kutyára, ami nem aranyból van. Inkább a fenttartására költök majd többet. Kutyaházat felújítani vagy csináltatni kell egyet, póráz is elég vihar vert és stb. Papír alapú hírdetések közt se találtam, jófogáson van pár, amit felhívtam 2-3mat abból egy elkelt a másik az összeg felet volt jóval. Tappancs menhely nem igazán jó - a dél-alföldit mindjárt megnézem. :)
2016. aug. 4. 12:23
 17/29 anonim ***** válasza:
82%
Értem, a telefon megéri neked pénzt, még a cipőd is többet ér, de egy élőlényért, egy társért, ami nem 1-2 évre szól, azért már sajnálod a pénzt. Bocs, de így ne legyen kutyád! Majd ha baja lesz és az állatorvosnál kellene hagynod 200.000 ft-ot, akkor inkább agyon vered, végig nézed a halálát vagy kirakod az utcára, hisz "úgy sincs aranyból", csak 10.000-ért vetted, majd lesz másik?
2016. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nem ezt mondtam, de fenttartására többet kell költenem így is. Kutyaház, póráz, kaja és még vmi játék neki. Ezekre fogok is, de most egy kutya akkor is kutya ha 10.000-ért veszem és akkor is ha 200.000-ezerért. Nem érdekel a fajtája, csak a kinézete. Ismerem a különbségeket, de ha 200.000-ret kell otthagyni állatorvosnál és nincs miből akkor se vállalja el az orvos ingyen. Vannak sokkal rosszabb helyen is kutyák. Szomszédunkban egy 2-3 méteres láncon van egész évbe egy magyar vizsla, szabadon már szerintem 1 éve nem volt és VIZSLA - ami mellékesen vonyít és ugat minden este 10-től hajnali 3-ig... Azért kell a lánc mert a kerítésüktől világgá menne, nekünk van kerítésünk, elég nagy kert, ha kell akkor be is tudjuk zárni egy fedett helyre (szilveszter éjszakájára pl) - igaz nem tökéletes hely, de vannak sokkal rosszabb gazdik is mint mi. Nem igérek fűt fát, de nekem a kutya az kutya, nem szobakutyát keresünk, ami egy bolha csípéstől megdöglik. -.-"
2016. aug. 4. 12:57
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Na pont az a kutya fog "megdögleni" (de szépen is fejezted ki...) egy bolhacsípéstől, amelyikre kb 1 forintot sem költöttek, mert se oltás, se féregtelenítés, se bolhátlanítás, se semmi, ugyanis ezek simán többe kerülhetnek, mint 10 ezer forint.


Meg ugye, tipikus falusi mentalitás, tudom, de nem a legrosszabb körülményekhez kell viszonyítani ("de szuper gazdi is vagyok mert van a kutyám előtt víz, bezzeg a szomszéd kutyájának nincs vize"), mert a kutyaház, póráz, meg ezek a cuccok ALAP dolgok. Kb mintha azt mondanád, hogy te milyen király szülő vagy, mert a gyerekednek veszel pelenkát. Vagy te milyen jó szülő vagy, mert nem vered szíjjal el a gyereket, mint a szomszéd. Remélem érzékeled, hogy mire célzok...

2016. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
A lehetőségekhez képest kell megoldani, tudom hogy vannak olyanok akik a kutyájukkal alszanak, esznek stb. Hozzájuk képest rossz kutya tartó lennék, nem tudom és lehet nem is szeretném a nap 24 óráját a kutyával tölteni. Gondoltam most veszek kutyát nem fél év múlva, de erre most ennyi a keret, de igen is fenttartom a jogot, hogy másokkal össze hasonlítsam magam - társadalmi normának tartom. Akarok kutyát, volt már kutyám, volt is foglalkozva vele...
2016. aug. 4. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!