Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek malinoist vagy ne?

Vegyek malinoist vagy ne?

Figyelt kérdés
Szeretnék öv "tanfolyamra" járni egy kutyussal. Most van 1 fél éves akitám akivel kutyasuliba járok de nem hiszem hogy tudnék vele dolgozni mert nem sok kedve van hozzá. Elég lassú és lassan reagál a parancsokra. Mi lenne jobb? Ha megpróbálkoznék az Akitával vagy inkább vegyek egy Malinoist és azzal járjak?

2016. aug. 3. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek valami egyszerűbb munkakutyát vegyél, ha őrző-védőzni szeretnél, pl. német juhászt.
2016. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a német juhászokat.
2016. aug. 3. 21:21
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Azta! Én se! Mármint elfogadni elfogadnám,de olyan standard,olyan népszerű fajta,én különlegesre vágyom,inkább,ezért. Amúgy semmi bajom velük.


Bocsi,a kérdésedre nem tudok válaszolni

2016. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért köszi :DD Én azért nem szeretem őket mert olyan tömegkutyák. A családban tenyésztették már őket, és már jó párral találkoztam. Az hogy 5-ből 3 szét akarta tépni az én alapból tök nyugodt akitámat nem volt túl pozitív pont a fajtára nézve :/
2016. aug. 3. 22:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Boxer, dobermann, rottweiler, óriás schnauzer, orosz fekete, argentin dog, airdale terrier, amstaff mind jó őv-re, nem csak a mali és a nj.

Ha nem komoly munka a cél, nem érdemes komoly munkakutyát választani.


Addig is, bármilyen kutyával, akitával is lehet tanulni. Ha nem is őv-t, hisz nem erre találták ki, de más munkákat lehet csinálni. Ha a kutya jól kötődik a hozzád, jó a kapcsolatotok és megfelelő módszerekkel dolgozol, nem okozhat gondot, hogy nincs kedve veled dolgozni.

2016. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát akitől tanulok Malija van. nagyon megtetszett a fajta ezért úgy döntöttem hogy ilyet szeretnék. A többi fajta annyira nem jön be. Talán várok 1-2 évet és addig kezdek valamit az akitámmal.
2016. aug. 3. 22:43
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja sajna a "harcikutyák" nem jöhetnek szóba ezért az általad felsoroltaknak legalább a fele ki van lőve :( Pedig imádom a pitbullokat.
2016. aug. 3. 22:44
 8/13 anonim ***** válasza:

kezd el az akitával, tanuld meg az alapokat, ismerkedj az emberekkel és csak ezután vegyél malit. így már tudni fogod h mit keresel a kutyában, hogyan kezd el felépíteni stb.

öv-zni bármilyen kutyával lehet, az még nem a munkakutyázás csúcsa, csak az előszoba.

2016. aug. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2016. aug. 4. 00:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értem. Mit csinálsz akkor majd az akitáddal? Ha veszel egy malit, akivel ÖV-re jársz és mellette is dolgozol vele, fárasztod ezerrel, miképp marad időd a már meglévő kutyádra? Mert az akita sem egy kertidísz, ha makacs, akaratos, nehezebben motíválható fajta is, akkor is munkakutya. Nekem 2 kutyám van, egy mali, egy ridgeback, no meg persze a párom vizslája is részben az "enyém", de ott Ő a fő gazda, Ő foglalkozik vele zömmel, én max. sétáltatom, de a munka az ő dolga. Tehát. Ez nekem rengeteg idő, de így vállaltam. Mali nálam is szerelem volt anno, az IPO és egyéb vizsgás ridgeback-ot megörököltem haláleset miatt, de ez nem is lényeges. Én hetente két-háromszor járok be a munkahelyemre, alkalmanként 3-4 órára. Viccen kívűl napi minimum 5 óra a két kutya. Amíg csak a mali volt is ennyi kellett, ezen a plussz létszám nem változtatott. Megőrülne, ha "csak" sétálna, túrázna, labdázna, kell neki a bónusz feladat, ahogy a ridgebacknak is, mindkettőjükre jut ezen felül hetente kétszer úgy 2 óra, hogy csak egyikükkel vagyok. A malik, pláne, ha jó helyről valóak,- tényleg néztél már tenyésztőt?, tudok ajánlani, ha gondolod-, hyperintelligens energiabombák és nem szűnnek meg annak lenni sem akkor, ha tornádó van, sem akkor, ha hulla vagy. Felelősen, kizárólag hatalmas energiakészletekkel és sok szabadidővel érdemes csak vállalni, egyébként furmányos dolgokat tudnak művelni. Sok sikert, megértem abszolút a szempontjaidat!
2016. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!