Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlen vagyok?

Felelőtlen vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos Német juhászom, kertes házban lakunk, ezért nem viszem le sétálni sehova, mert azt mondta akitol vettem hogy így nem kell. Tud mozogni egész nap, pisi,kaki is johet,mivel osszeszedem, stb. Na meg ahol mi lakunk rengeteg "cigány" van,ha mondhatom így, és félek is vele lemenni mert ugye akármikor megtörténhet a gond.. Felelőtlen vagyok így? Mégis be kellene iktatnom legalább egy hosszú sétát valahogyan?

2016. aug. 3. 21:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
7%
Ennyiért még nem felelőtlen az ember.
2016. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Kerti kutyának is kell a séta, nem napi 5x, mint egy panelkutyának, de 1 hosszú mindenképpen esti, vagy reggeli órákban.

Mégis milyen gond, ha pórázon van? Biztos vannak olyan területek, ahol nincsenek és akár el is engedheted a kutyád - amennyiben engedelmes.

2016. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen a séta kötelező. A kertben max annyit szaladgál mint te (semennyit) nagy korában nagy gondok lesznek az ingerszegény környezet miatt még agresszív is lehet. Most vidd amíg könyök. Nem vagy annyira elkésve :) a Kutyasulit is ajánlom
2016. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Na, az is nagy hozzáértő lehetett, akitől vetted.... :(

Kerti kutyát is kell sétáltatni.

Szüksége van az ingerekre, új szagokra, más kutyákkal játékra stb. Most kell hozzászoktatni mindenhez, míg fiatal és fogékony: közlekedéshez, sétához, más állatokhoz, emberekhez. Így lesz normális, kiegyensúlyozott kutyád, aki nem fog rombolni, szökni, felásni a kertet, feleslegesen ugatni stb.

A német juhász ráadásul munkakutya, nem kerti dísz. Szüksége van munkára, agyi elfárasztásra is.

Igazából milyen célból vettél kutyát?

2016. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 1x vidd el sétálni. Te is megunnád az életedet is, ha 10-15 évig egy nagy ketrecben kéne lenned (ugyanis a kutyának a kert olyan, mint egy ketrec). Nem mellesleg ha bármi történik, majd hogy akarod állatorvoshoz vagy bárhova elvinni, ha nem tud sétálni? Még addig tanítsd meg amíg kicsi, mert felnőtt korában sokkal nehezebb lesz. Sétálj nappal, olyan helyen ahol sok ember mozog, akkor nem lesz semmi baj. Ha meg felnő a kutya, akkor tuti messziről el fognak kerülni.
2016. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

2-es, nem a kutyaval felek,hogy valamit csinalna, hanem az itteni cigany fiuk..hogy is mondjam.. ha egyedul van egy lany, barmikor kepesek lennenek megeroszakolni ugymond.. remelem erted..

Az pedig hogy sok ember koze vigyem,kivan zarva. Falun lakunk, így ha kiviszem setalni az utra, akkor akarhol van olyan hely ahol kijon a kutya, es ha netan nincs ott a gazdaja akkor akarmi lehet belole. Mar egyszer probaltam, 3 kutya tamadt nekunk. Ezert nem is annyira merem.. Szerintem az a legjobb ha minden reggel 6 fele felkelek es leviszem egy orara..

Egyebkent nem szandekoztam kutyat venni, csak mikor meglattam ot egybol beleszerettem, es meg kellett vennem, nem volt szívem otthagyni,mivel ahol volt,akkor az lett volna a sorsa hogy ha nemtudjak eladni,akkor elaltassak. De szerencsere a testvereit is megvettek, ezert erre nem kerul sor.. Probaltam mar mondani nekiek,hogy legalabb az egyik kutyajukat ivartalanitsak, mert ket nemet juhaszuk van, kan es szuka, /ok az enyem szulei/ de aztmondjak felesleges, ok ezzel nemfoglalkoznak.. Termeszetesen en fogom ivartalanitani, a masik kutyam is kivan :)

2016. aug. 3. 22:05
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, ha ennyire parázol, akkor vegyél egy paprikaspayt, azzal meg tudod magad védeni. Az jó a fekák ellen is meg a kutyák ellen is.


Ahonnan meg van a kutyusod, hát sajnos az az ember szaporító. Persze, hogy azt mondta elaltatja, hiszen tudta, hogy akkor biztosan megveszed. És így is lett, pénzt adtál neki. Nem fogja ivartalanítani a kutyáit, hanem tovább fogja gyártani a kiskutyákat és pénzért eladja őket. Majd a többi vásárlónak is beadja ezt az elaltatás szöveget, aztán meg is van a könnyű pénzt... De ez már más tészta.

2016. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%

ez még nem felelőtlenség, inkább átlagos magyar(kertes házas) kutyatartó vagy, de még az átlagos európai (kertes házas) kutyatartók közé is simán beférsz.

Minél többet foglalkozol vele annál jobb. A napi egy óra séta csak hasznára válna és még lehet h te is élveznéd :)

2016. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon az utcára se menj ki,nehogy megerőszakoljanak.Ha kutyával vagy,erre kevesebb az esély.

Falun lakunk,Pestről költöztünk ide.Két bullterrierünk van.Engem nem érdekel,ha kijön a kutya a kertből és az enyémekre támad.Emlékét kegyelettel megőrizzük.Ami marad belőle,majd elássa a gazdája.Ilyen szerencsére még nem volt,de ez lenne a vége.Az én kutyáim nem támadnak,de ha nekikesik egy másik,megvédik magukat.

Arról hallottál,hogy a német juhász munkakutya?Ez azt jelenti,hogy le kell fárasztani minden nap fizikailag és agyilag is.Ha ezt nem tudod biztosítani,nem jó ötlet német juhászt tartani.

2016. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Leszokam farasztani agyilag is, es probalom minnel tobb jatekkal meg mozgassal potolni.

Ertem en h a tied szetszedi, de ha egy 5 honaposnak nekiront egy nagy nemetjuhasz, vagy pitbull, vagy akarmi, nem gondolom h az enyem nyerne.

2016. aug. 4. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!