Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Anya teljesen elrontja a kutyámat :/

csak h előre tisztázzam a dolgokat, nagyon szeretem anyukámat és mindent megad nekem amit csak tud és ezzel nagyon is tisztában vagyok :)

de a folyamatos féltése és túlaggódása miatt egy kutyám már "teljesen tönkrement" és visszagondolva belém is belém nevel egy halom gátlást, ami egyáltalán nem vált előnyömre.

nagyon fél a kutyáktól és hacsak meglát egy rotit/dobit/bull típusu akármit pánikszerűen elmenekül. ezt nekem is sikerült átadnia részben. az első kutyámat nem engedhettem oda semelyik máshoz, ha egyszer az életében már rámorgott, ha emberek jöttek velünk szembe és nem vettem a hosszú pórázról rövid pórázra megint hisztirohamot kapott.(a kutya pedig nem is tanulta meg h az emberek mellett csak passzívan el kell sétálni) ha egy kisgyerek megkérdezte h megsimogathatja-e a kutyát és nála volt a póráz, a kutyát leszorította a földre és lefogta a fejét, közben ez teljesen felesleges volt, mivel nála jámborabb és gyerekszeretőbb kutya kevés van.(ez szerencsére nem hatott ki negatívan a kutyára)

most van egy 6 kg-os kiskutyám, őt már szabadabban neveltem és végre el tudom engedni más kutyák között anélkül h verekedés lenne belőle. de múltkor elmentünk sétálni és anya fogta a kiskutya pórázát én pedig a másikat(akiről először írtam)vezettem. odakocogott hozzánk full nyugodtan egy 7 hónapos vizsla és két kis öleb. a vizsla még elég szeleburdi volt, a gazdái 30 m-ről kiabáltak utána de nem igazán izgatta őt. anyám viszont úgy megijedt h ahol épp sikerült felkapta a kiskutyámat és elkezdett vele menekülni(szegény teljesen megijedt és nem igazán tetszett neki ez a kicsavarodott pozíció,ahogy sikerült szegényt felkapni, ezért elkezdett morogni) én persze ahogy tudtam kikaptam a kezéből és leraktam a földre a kutyát és már nem volt semmi baj, de ha ezt így folytatja lesz két frusztrált és agresszív kutyám, aminek nem igazán örülnék.

a másik: szüleim kb egy éve különköltöztek és anya most albérletet keres és szeretné ha minél több időt vele töltenék majd. de én csak kutyákkal "mozgok" főleg, viszont 4 év alatt sikerült a kiskutyába belenevelnie h mikor készülődik elmenni/hazamegy/bármi más dolog miatt a kutya hatalmas örömujjongásba kezd a házban és közbe üvölt mint egy őrült(ez már nem ugatás :) ) na ezt szerintem egy albérletbe nem nézik túl jó szemmel(de anyám nagyon boldog ekkor).

Nem kutyanevelési tanácsot kérek, hanem szülőnevelésit a kutyáim neveléséhez való hozzáállásról!!!



2016. aug. 4. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki hogy eznem normális! Hogy ő mit szólna hogyha te minden férfi elól el akarnád ráncigálni,mert hát jaj megerőszakolja. Hihetetlen hülye emberek vannak,akik abnormálisan viselkednek! Már bocsi
2016. aug. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
#1 vagyok... Amúgy ezt tedd ki a szülő-gyerek kapcsolat menüpontba is! Ott vannak akik tudnak még segíteni.
2016. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Megin én vagyokXD ha ez számít:

Nekem van egy 50 kg-s Berni pásztorom,nála családcentrikusabb kutyát még nem láttam.

2016. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szövegből nem derül ki, hogy hány éves vagy és jelenleg hol (szülővel vagy már külön) laksz, ezt jó lenne tudni.


Amúgy ha nem élsz együtt anyukáddal, csak össze szoktatok futni, én kutya nélkül tenném ezt innentől, hogy anyukádnak esélye se legyen jelenetet rendezni. Ez lenne a legkönnyebb megoldás. Biztosan lesz sértődés, de nyugodtan mond ezt így el neki, amit ide is leírtál aztán vagy magába száll vagy nem...


A nehezebb út az, hogy anyukádat hozzászoktatod a kutyákhoz, mert ez elképesztő, hogy még egy kölyök vizslára is így reagál. Szerintem kutyaiskolában kellene ezt megvalósítani, ott ugyanis van szakember kiképző, aki majd elmagyarázza neki a dolgokat, és általában az anyukák idegenek szavára jobban hallgatnak, mint a "gyerekükére" (sajnos).

2016. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

18/L

apával élek, mert itt van az agility pályám :) anya tud a "problémájáról" és már nagyon sokat fejlődött. azért is kaptam 10 évesen egy kutyát h én később ne féljek tőlük. versenyszerűen agilityzek kb 6 éve és ő támogatja anyagilag ezt az egész sportot . odáig jutottunk h az agilitys kutyáktól nem fél mert nekik normális gazdáik vannak :) kutyasuliba kezdtünk és eddig ahányba jártunk ezek a kutyák voltak a "legveszélyesebbek"(itt most azt jelenti h behívhatatlanok, irányíthatatlanok és ők okozták a legnagyobb fizikai sérüléseket. a gazdáik képtelenek voltak még fizikailag is visszatartani a kutyáikat, ha rátámadtak valmire csak álltak mint a sz.r, mert az ő kutyájuknak nem lesz baja, ők pedig nem akarnak egy harapást kockáztatni.) ahány oktatóval eddig beszéltem csak megerősítette ezt.

anya amúgy imádja a kutyáimat, mikor pl sokat kellett tanulnom v csak ha ideje engedte kiment velük szlalomozni, palánkozni az udvarra és még most is nagyon örül ha találkozhat velük.

2016. aug. 4. 10:33
 6/9 A kérdező kommentje:
a "veszélyes" kutyákon a bullokat és a hasonló f. növelőket értem :)
2016. aug. 4. 10:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Idézlek:

"odakocogott hozzánk full nyugodtan egy 7 hónapos vizsla és két kis öleb. [...] anyám viszont úgy megijedt h ahol épp sikerült felkapta a kiskutyámat és elkezdett vele menekülni"


A vizsla mióta bull típusú? Mi volt egy kölyök vizslában a "veszélyes" ami miatt ilyen pánik jött rá?

2016. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ez engem is meglepett, de alapvetően azzal volt(szerintem) baj h a gazdája nem tudta visszahívni a kutyát.->kutya kontrollálhatatlan->veszélyes

(bár szerintem is elég nagy taplóság, ha egy idegen, pórázon lévő kutyához odaengeded a sajátodat.)

2016. aug. 5. 21:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy 7 hónapos vizsláról beszélünk. Hét, azaz hetes hónapos. Egy még szinte kölyök kutyáról.


Csak furcsa, hogy a kérdésben még minden bajod van anyukáddal, most meg már hirtelen igaza van, mert minek megy oda egy kölyök vizsla, húú. Mindegy, majdcsak eldöntöd mit akarsz.

2016. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!