Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás egy vizslának...

Jó választás egy vizslának egy hosszú (8m-es) póráz?

Figyelt kérdés

Azt hallottam róla, hogy így nem tudja a határait. Mi mar próbáltuk, jól ment neki, tudta körülbelül meddig mehet. Láb mellet mar egész jól jön, csak o Vadászkutya megis es imád szaglászni. Erdőben, mezőn szoktam sétáltatni (póráz nélkül) de a városban azert nem szeretem mert ott nem lehet elengedni, es rövid pórázon nem elvezet neki a séta, mert vagy bemegyek vele a bokorba vagy pedig nem szagolgathat. Ezért gondoltam erre a típusra.

Vélemény? 25kg-os kb a kutya, 35kg-os kutyáknak való pórázt vennék neki.



2016. aug. 4. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem azért senki nem ujjongana ha a kutyát a városban 8 méterre elengednéd. Városban mennyen szépen láb mellett, nincs szaglászás csak néha. nem a kutya sétáltat téged. Így megtanulja hogy a város a te tereped ott az van amit te akarsz viszont erdőben mezőn mehet ahova akar ott szabad.
2016. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem így gondoltam. Kisvárosban élünk. Es amúgy sem ugy gondoltam, h fogom a pórázt, oszt annyi. Ha valamit meg akar nézni akkor mehessen, de amúgy láb mellet jönne. Es ne próbáld megmagyarázni h az kő a kutyának, ha a lábam mellet jon egész idő alatt. Oké h új szagok, na de mit kezd vele. Nem o sétáltat engem, hanem en őt, de az nem azt jelenti legalábbis nálam hogy jon aztán kész. A séta a szaglaszasra való. Neki abban mi a jo ha csak jon?
2016. aug. 4. 11:46
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Hogy elfárad és kielégited a napi mozgáskötelezettségébek egy részét
2016. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog megtanulni rendesen sétálni!!!
2016. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 látom te sem ismered a vizslákat. Ők szinte fáradhatatlanok.
2016. aug. 4. 11:52
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Tudom miről beszélek én így sétáltatok kutyát. Napi 3x megyünk, ha a város fele megyünk akkor elvárom hogy szépen mellettem mennyen amí ki nem érünk a városból, mert az emberek nem szeretik ha valami kutya csak úgy odaszalad az utca közepén. Ha félreeső helyen sétálunk akkor mehet szaglászni. Annyiba nem hal bele ha 2-3 naponta pár percet mellettem kell mennie, így tanul sétálni is. Ha csak engedném akkor a 10 percre levő boltig nem tudnék eljutni 30 perc alatt mert meg-megállna és nem jönne mert szaglászni valót talált. Én is kisvárosban lakok de inkább egy 2 méteressel sétáltatok(van 5 méteres is de nem használom). A város nem pont szaglászásra van, ha csak épp arra sétáltok akkor nyugodtan szaglásszon, de mi van ha sietsz? rángatod végig a kutyát az utcán? Nem azt mondom hogy folyton melletted mennyen de legalább a városban ne 8 méterrel távolabb csatangoljon mert pl. én szeretem a kutyákat, de engem is zavarna.
2016. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

3 méteres a pórázom. Ahol lehet, engedem a 3 méteren belül bóklászni. Sőt...néha még én is megyek utána, ha távolabb van valami szagolni való. Ez általában parkban történik. A 8 méter nálam már túl sok lenne a fák miatt.

.

2016. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ma 11:58

Ha boltba mész és veled a kutya, akkor vagy beleszámítod, hogy neki az sétának számít, és szaglászik. Vagy ne vidd magaddal, ha végigrohanod a teljes távot.Akkor minek viszed a kutyát magaddal?

2016. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De en nem mindig a mezőre akarok kimenni, csak sétálgatni az utcákon, főleg ott, ahol nem laknak emberek (üdülőkörzet) csak nyáron. Hat ott szerintem jobb lenne ez a póráz, mert elengedi ott sem szabad. Csak jelképesen lenne rajta. Es soha nem volt meg olyan a hosszú porázzal (ami csak 5 méteres volt) hogy egy picit meghúztam es nem jött volna.
2016. aug. 4. 12:07
 10/17 anonim ***** válasza:

Figyelj! Te a Mi véleményüket kérted ki! Mi azt mondjuk neked,hogy nem lesz jó ha azzal sétáltatod,Mi tapasztaltuk! Te,gondolom nem tapasztaltad,mert ezért kéred a Mi véleményüket! Rengeteg helyen ( most nem tudom felsorolni,mert telefonról írok,kb. 30 perc és küldöm) le van írva,hogy ezzel NEM tudod kordában tartani! Ezt max. úgy javaslom,hogy miután megtanult pórázon sétálni,és be tudod hívni,ezzel ki viheted az erdőbe,de csak ezek után!


Te a Mi véleményüket nem akarod elfogadni. Megkérdezhetem: Akkor most miért írtad ki?

2016. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!