Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák összeszoktatásában...

Kutyák összeszoktatásában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A kutyák 5 +/- 1 évesek. Összesen hárman lennének és keverékek(egyik az enyém(ő lány, de ivartalanítva lett) a másik kettő meg a párom szüleinél van(ők fiú kutyák).


Azért szeretném őket összeszoktatni, mert a páromék szüleinél viszonylag sok időt töltünk és összeszorul a szívem, hogy az enyémet otthon kell hagyjam szinte egyedül(anyám és tesóm otthon vannak, de van, hogy egész nap dolgoznak és egyébként is semmit nem foglalkoznak vele, pedig anyám ragaszkodott hozzá). Ott meg velem/velünk lehetne és játszhatna a többi kutyával stb.


Az enyémmel nincs semmi gond. Szépen elvan más kutyával is. Szomszédom kutyájára is vigyáztam már és a lakásban is jól elvoltak. Nem volt hatalmi játék meg ilyenek. Jártunk vele alapfokra kutyasuliba is.


Viszont a másik 2 kutya kicsit problémásnak tűnik. Menhelyről lettek hozva és így semmit nem tudunk az előéletükről, de annyi biztos, hogy bántották őket. Félnek a seprűtől, a nyakörvtől fullad az egyik meg ilyenek.

Egyből nem akarom odavinni, mert abból jó nem származik, de még a faluban egy nagyobb összeszoktatós sétára se lehet őket elvinni így.


Első körben a pórázhoz és a nyakörvhöz kéne szokniuk, de hogyan kezdjünk neki? Vagy akár ennek az összeszoktatásnak?

Az nem tudom mennyit számít, hogy azért egymás szagát érzik rajtam és a páromon ettől lehet nem lesznek annyira idegenek egymásnak?


2016. aug. 4. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összeszoktatás egy későbbi lépés. Először a másik 2 kutyát kellene szocializálni, pórázhoz szoktatni, behívást megtanítani stb. stb.

Ha fullad a nyakörvtől, akkor próbáljatok hámot, bár azért megfulladni nem fog a nyakörvtől sem.

Kutyasuli nekik sem ártana.


Összeengedi őket először én egyesével tenném, a te kutyád és a két másik közül egyszerre csak egy. Egy semleges területen, nagy réten például.

2016. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy a hámtól is fullad. Valószínűleg nem fizikai fulladásról van szó náluk, hanem nem bírják a nyakörvet és ez váltja ki belőlük.


Kutyasulit és is mondtam már, hogy kéne őket vinni, de apuka feleslegesnek látja, mert a telek nagy, ott elvannak meg falusi parasztkutyák stb. Úgy van vele, hogy nem kell az, pedig saját költségemen is elvinném, mert látni, hogy a kutya nincs a helyén a ranglétrán.

2016. aug. 4. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!