Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom állatkínzó, mit...

A szomszédom állatkínzó, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szomszédnak van egy gyönyörű malamutja. Ivartalan ugyan, de mivel alig foglalkoznak vele, szökik. Így amíg nincsenek otthon 7-től 6ig a kutya ki van kötve a tűző napra. Árnyékot csak délután 3tól vet a napocska neki.

Én 1x elengedtem, akkor a kutya kiszökött, egyszer pedig áthoztam magamhoz. Mind2 esetben leordította a szomszéd a fejemet. Próbáltam vele beszélni, mondtam neki, hogy párom hagy építsen a kutyának búvóhelyet legalább a nap elől, vagy hozza át a kutyát, a mi kerítésünk elég magas, nem tud kiugrani, de nem... én szívesen felvenném vele a harcot, feljelentém, elvetetném tőle a kutyát, de a helyzet nem ilyen egyszerű.

Van 4 cicám, akik régen benti tartásúak voltak. Viszont 3 éve muszáj vtam őket kipaterolni, amikor megszületett a kislányom, aki allergiás sajnos a macskaszőrre. A szomszéd viszont nem egyszerű eset, hobbija a kóbor macskavadászat, én ugyan akkor megkértem őt, hogy az enyémeket ne bántsa, viszont a minap megfenyegetett, hogyha mégegyszer átmegyek a kutyához feljelent birtokháborításért, és lelővi a cicáimat. Ettől borzasztóan félek....

Gondoltam már rá, hogy elviszem a kutyát, de vasláncon van tartva, nem tudna kiszabadulni magától, ha nem engedem el, és úgy is engem venne elő.

Nem tudom mit csináljak, kérlek segítsetek, megszakad a kutyusért a szivem, de nagyon féltem a cicáim is.


2016. aug. 4. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés állatkínzásért és fotózd le amikor ki van kötve szegény a napra
2016. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
1es vok " macskavadászat " ez épp elég
2016. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, állatvédőktől kérj segítséget. Elvileg nem lenne szabad kutyát láncon tartani
2016. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szomszéd egy közveszélyes alak.,,Titokban jelentsd fel a rendőrségen, addig a macskáidat meg helyezd biztonságba ha tudod.Pl: átviszed mondjuk egy barátod kertjébe.Ha nem akkor pedig ezt is jelentsd a rendőrségen, hogy megfenyegetett ezzel.Állatkínzás miatt le is csukhatják.Kötve hiszem hogy ezek után merné bántani a macskáidat.És ne haragudj de tényleg ne menj be az udvarára(tudom hogy nehéz mivel ott egy szenvedő kutya) de a kutyuson nem tudsz segíteni neked meg bajod lehet belőle.

Sok sikert, remélem tudtam segíteni!

2016. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fél a viztők még slaggal át tudsz locsolni h addig is be tüzze a nap
2016. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A perrel való fenyegetőzéstől nem félek, testvérem ügyvéd, méghozzá a város legjobbika, a sógorom meg bíró.

Egyedül a cicáim féltem, kepes lene simán lelőni bosszúból, különben már rég feljelentettem vna őt.

Próbálok nekik ideiglenesen helyet találni, de az egész családom allergiás, csak én nem lettem az(hála égnek) párom szüleihez meg nem mehetnének. Nem tudom, hova tegyem őket, hogyan oldjam meg a dolgot, ugyan valóban le tudnám csukatni, fegyvertartásia sincs, és egy 22essel vadászik az állatokra, nem légpuskával. Próbálnám valahogy feszültségmentesen megoldani az ügyet, de nem tudok hatni rá. Eddig én vittem reggelente sétáltatni a kutyust, de a kislányom nem tud kilométereket gyalogolni, és nyári szünet van, nincs ovi.

Tudom, hogy ettől az évtől tilos állatot láncon tartani, videófelvételem is van, amint lelő egy cicát, bőven van elég bizonyítékom ellene, de elsősorban vmi ész érvvel szeretném megoldani, neki is van gyereke, nem akarom elszakítani az apjától, mégha ekkora idióta is. Ha pedig nem megy, az ügy lefolyásáig, ami több hónap lesz, helyet kell találnom a macskáimnak, mert ha bajuk esik, én esküszöm fenékbelövöm, apukám vadászik, remekül értek a fegyverekhez.

2016. aug. 4. 22:13
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Mégis,hogy gondolod,hogy csak úgy átjárogatsz a szomszédba ? Én is leordítanám a fejed. Nincs dolgod a kislányod meg a macskáid mellett???? Ha ennyire zavar akkor jelentsd fel és ne a szomszédba járogass át és csórd a kutyáját.
2016. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem csórom a kutyáját. Kulcsom van. Én szoktam sétálni vinni, mivel a gazdái tudománya eddig nem terjed el, de állat azért kell, de amióta nincs ovi, nem tudom elvinni, mert a párom dolgozik, szüleink meg távol laknak, egy 3 éves kislánnyal meg nem tudok 3-4 kmt legyalagolni. Egyedül meg nem hagyhatom a lakásban a lányom. De nehogy már még én legyek a s.z@r ember, mert érdekel ha egy állat szenved, attól hogy a gazdája les.z@rja. Köszönöm

A feljelentés meg nem ilyen egyszerü. 13-15 évesen akkora szátok van, hogy az hihetetlen, csak akkor elárulom, ez nem úgy megy, hogy én besétállok a rendőrségre a bizonyítékkal, és még aznap bilincsben vezetik el. Tárgyalás lenne, tanúkat idéznének be, stb, aminek a lefolyása több hónap, és ha nem jelenik meg a tárgyaláson, akár több mint egy évig is ehúzódhat, addig meg nem tudok mit kezdeni a macskáimmal. Magyarországon élünk, itt sajnosbígy megy. Azt meg nem fogom hagyni, hogy az én cicáim szenvedjék el a büntetést, mert akkor én leszek hamarabb feljelentve, mert tuti hogy 8 napon túl gyógyulót kap tőlem.

Titokban szintén nem tudom feljelenteni, zsákutca utolsó háza, én vagyok az egyedüli szomszédja, utánunk meg öregek laknak, ők meg őrülnek neki, ha meg van kötve a kutya, mert úgy nem szökik, és nem riogatja az idősöket. Egyedül vagyok a bajommal. És a "jelentsd fel"-el nem segítetek semmit, eddig nekem is elterjed az iq-m, hogy ez a lehetőségem van, de mint írtam ez kicsit bonyolultabb. És ha a továbbiakban nem csak 12 évesek remek segítségét kapnám, hanem vmi épkézláb lehetőséget is, nagyon örülnék.

2016. aug. 4. 23:49
 9/13 anonim válasza:
Arra gondoltál már, hogy úgy próbáld "ellopni" a kutyát, mintha kitépte volna a láncot? Tudom hogy írtad hogy nehéz, így hiteltelen lenne hogy eltudta magától szakítani, de ez gyors megoldás lehetne, ha el lehetne hitetni valahogy. Az ilyen emberek amúgyse a nagy eszükről híresek... Mondjuk gyanítom új kutyát akarna venni, hogy 'legyen mi őrizze a házat', de ha pl. szokott arról beszélni, hogy csak nyűg neki a kutya, akkor lehet hogy nem venne újat magához.
2016. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Az előző vagyok, azt még kifelejtettem, hogy ha a férjed eddig nem folyt bele ebbe a dologba, csak rajtad lenne gyanú, akkor megoldhatnád azzal, hogy pl. ha tudod hogy mikor jár a szomszéd a boltba, te is véletlenül ott leszel, beszélgetsz vele, hogy emlékezzen rád, és addig a férjed elviszi a kutyát, ugyanígy, mintha magától szabadult volna ki.
2016. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!