Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítással kapcsolatos...

Ivartalanítással kapcsolatos kérdés! (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fél éves kan kutyám van, de még nincsenek lent a heréi. Nem látom, kitapintani sem tudom. Mindenképp szeretném ivartalaníttatni a kutyust, de nem tudom, hogy így hogyan zajlik a dolog. Így, gondolom nagyobb műtét, és ultrahang előtte, ha rejtett herés. Felnyitják a kutyust, nem csak a zacsin ejtenek bemetszést? Mennyivel kockázatosabb a dolog? A felépülése mennyivel lesz lassabb? Fel fogom hívni az orvost hétfőn, de előtte azért szeretnék tájékozódni, esetleg saját tapasztalatokat olvasni, hogy ne kérdezzek majd nagy hülyeségeket.


Előre is köszönöm!



2016. aug. 5. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve vele, nem kell kapkodni.

Ivarérés környékén kell ivartalanítani és az sem baj ha még hűvös az időjárás a legyek miatt.

Hívd fel nyugodtan az állat dokit és ő majd elmond mindent erről.

2016. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így fel kell nyitni a hasüreget, a műtét olyan lesz, mintha szukád lenne. Nem kockàzatosabb, felépülés kicsit tovább tart majd.

Viszont ha fél évesen nem szálltak le a kutyus heréi, akkor már nem is fognak, egy a hasüregben hagyott here pedig igen nagy eséllyel rákosodik el, így azt mindenképpen ki kell venni, még akkor is, ha nem akartál vna alapesetben ivartalanítani.

2016. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm! :) Szerintem ő már ivarérett lenne, mert két játszópajtink is éppen az első tüzelését éli, és nagyon érdeklődik, sír utánuk. Ők is mindketten tüzelés után lesznek megműttetve. Olvastam, hogy a terrierek heréi szállnak le 5-6 hónapos korul körül, ez enyém meg spicc.

Mindegy. Inkább felhívom most az orvost, biztos, ami tuti! :)

2016. aug. 5. 14:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó. Ez szivat, vagy én nem tudom. Elintéztem az orvossal, hogy akkor időpont, meg szuka árában való műtét, meg felnyitják. Erre este, ahogy a két hátsó lábára állt, éreztem a golyszlikat. Pisilés után eltűntek. Majd hol érzem őket, hol csak az egyiket, hol egyáltalán nem. Ő ilyen későn érő típus? Gondolom, így a műtét is változik majd, ha addigra pont lent lesznek, de azért hétfőn felhívom megint az orvost. Most akkor várnunk kell, amíg lent marad? De ez a dolog meddig tart? Neki ilyen "vándor heréi" vannak? :D
2016. aug. 6. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Tág lágyékgyűrű miatt van úgynevezett "ingahere". Ilyenkor ki-be jár a zacskóból. Veszélyes lehet, mert ilyenkor a herezacskóba kizáródhatnak akár a belek is.
dec. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!