Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó házőrző kutyát keresek?

Jó házőrző kutyát keresek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy nagytestű, egygazdás, idegenekkel bizalmatlan, jó házőrző (és védő) kutyát szeretnék, de ötletem sincs hogy milyen fajtát vegyek. Fontos, hogy falkában jól tartható legyen, mert már van 3 kutyám, illetve 2 cicám is. Kertes házban lakom, a kert 200-250nm + a ház. Kinti kutya lenne. Szőre mindegy igazából, csak bírja a hazai éghajlatot és ne legyen macerás. Foglalkozni naponta kb 2 órát tudnék vele, ebből 1 óra séta. Úszási lehetőség is van a közelben. Nektek mi a véleményetek? Milyen fajtát javasoltok? Köszönöm.



2016. aug. 5. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Komondor, kuvasz, németjuhász.
2016. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ami igy hirtelen beugrót az a kaukázusi juhászkutya.Egy gazdás kutya.Jó házőrző.Birja az éghajlattot és persze hogy kijöjjön a falka többi tagjával, nevelés kérdésse.Nekem volt kaukázusim és nagyon ragaszkodó volt. Én ajánlom. Van még egy pár fajta ami eszembe jutott de azokat nem annyira ismerem:cane corso, német dog,boxer,masztif
2016. aug. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Szerény véleményem szerint,én a Németjuhászra voksolnék.Igazi házőrző.
2016. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz, komondor, kaukázusi juhászkutya.
2016. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Közép-ázsiai juhász. Nagyon kemény örző kutyák, talán kemeényebb jelleme is van mint egy kaukázusinak, és a szőrével sincs annyi probléma.
2016. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A pásztorkutyák jónak tűnnek, azok közül is a káj és a kuvasz tetszik a legjobban, de nekik nem lenne túl kicsi a hely? A kert 200-250nm, pontosan nem tudom. Füves rész, nincs lebetonozva, van rajta egy árnyékos fa, illetve egy nagyobb terasz is, oda is mehetnek. Erős a kerítés.
2016. aug. 5. 22:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Medveölő? Nem kell megijedni a nevétöl tökéletes kutya+remek házőrző

Roti? A rotweiler egy nagyon király kutya remek házőrző+állatbarát

Doberman? Ezt javasolnám a legjobban.. okos,remek személyiséggel rendelkező kutyák es hatt nemigen mennék még a közelébe se a dobermanos házaknak ha rossz szándékom lenne

2016. aug. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Manka68 ***** válasza:
100%
Ha eleget foglalkozol vele, sokat viszed sétálni, akkor elég a kuvasznak is egy kisebb udvar. A kérdés az, hogy tudnál-e bánni vele.
2016. aug. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

23.45-ösnek: a dobermann NEM kinti kutya, és alapvetően nem is házőrzésre való.


Kérdező: hát nem túl a kert, az tény, de ha naponta le van mozgatva, sétáltatva, akkor azért megfelelhet.

Kuvasz nekem a legszimpatikusabb. :) Szukát választanék, azt talán könnyebb kezelni, és kisebb is.

2016. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a foglalkozással nem lesz gond. A többi kutyus nem fogja zavarni a kuvaszt? Mármint a pásztorkutyáknak elvileg nagy terület kell, de a kert nem túl nagy és már van 3 másik kutya is. Csivava keverék, beagle keverék, mudi/puli keverék és egy igazi korcs, nem lehet tudni mi van benne, ő eléggé félénk. Mindegyik jól nevelt, velük nem lenne gond. :) Valószínűleg szukát vennék.
2016. aug. 6. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!