Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanitani a...

Hogyan tudnám megtanitani a kutyámat szaltozni?

Figyelt kérdés
Egy Border collie spitz mixröl van szó aki nagyon okos.Már rengeteg trükköt tud. Ez az a trükk aminek nem tudom hogy fogjak hozzá.Elöre is köszönöm a válaszokat. ;)
2016. aug. 5. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
se hogy a kutyákat nem lehet szaltozásra tanitani a kuta nem ember!!!!!!!
2016. aug. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 te nem láttál még szaltózni kutyát? még mennyire hogy tudnak.


Bocsi kérdező remélem nem haragszol de nem tudok válaszolni :/

2016. aug. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis tapasztalattal mondhatjuk, hogy rendelkezem. Nem minden kutya egyforma, tehát a te kutyád lehet, hogy nem így tanulja meg könnyebben.

Először is leszögezném, hogy ezek a trükkök (bocsi a kifejezésért) inkább ,,felvágásra" vannak, mintsem mindennapi használatra.

Tehát az első dolgod, hogy tanítsd meg dolgokon átugrani a kutyát. Mivel említetted, hogy sok trükköt tud, így gyanítom, hogy ezt is megtanítottad neki.

Fontos, hogy ne azonnal szaltót ugorjon, mert abból könnyen baleset lehet. Játékkal érd el, hogy valamire felszaladjon (pl. a fal vagy egy stabil dolog, ami a kutya súlyától nem dől össze) és leérkezéskor még csak előre érkezzen, azaz ne szaltó legyen belőle (tudom, hogy ez kissé bonyolult, de meg fogod érteni).

Ha megy neki, a szaltóhoz méltóan próbáld hátrafelé ívelni a kutya ,,csaliját".

Ez nem fog azonnal menni, gyakorolni kell. Ha a falról (vagy bármi másról) való elrugaszkodás sikerül neki, onnastól taníthatod neki csak ugrással.

Remélem, hogy sikerülni fog!

2016. aug. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.Jol sejtetted a tárgyakon átugràs meg lábon átugràs már régóta meg van tanítva.;) azt tudni kell a kutyusomról hogy nem a legkönnyebb esett, vagyis makacs olyat már láttam töle hogy dobom a labdát és ahogy elkapja csinál egy szaltott.De ezt nagyon ritkán csinálja. Azt viszont nem tudom hogy a falnak hogy tudnám "neki ugrasztani".További hasznos tippeket meg köszönném.;)
2016. aug. 5. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

# 1 A cirkuszban is tudnak szaltózni a kutyák.


Úgy talán sikerülhet ahogy a 3-as leírta. De szerintem eleinte jó lenne valami puha dolgot rakni alá , hogy nehogy nagyon megüsse magát . Utána meg ha jól megy akkor már anélkül.

2016. aug. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én csak frizbivel tudom, de azt pár perc alatt meg is tanulhatja, ha szeret frizbizni.

a frizbit a földdel merőlegesen tartsd és a faroktövére célozz. ahhoz h elkapja hirtelen kell felfele és hátrafele mozgatnia fejét, így meg fog pördülni a levegőben(ha a fizikai adottságai megvannak hozzá)

az én borderem már elsőre egy félszaltót nyomott, de mivel sajnos show tipus, ezért kb ennyinél is maradtunk.

2016. aug. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.Van egy kis gond az én kutyám sajnos nem szeret frizbizni.Dobom és nem is érdekli.Vagyis nagyon ritkán d

Max azt csinálja hogy eldobom leesik és úgy hozza vissza szerintetek hogy tudnám megtanitani frizbizni?

2016. aug. 6. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!