Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a Toy uszkárral?

Figyelt kérdés

Jó illetve rossz.

Milyen sok mozgás kell nekik?

Mennyire könnyen taníthatóak?

Mennyire engedelmesek?

Jó a helyzetfelismerő képességük?

Meg férnek-e a gyerekekkel és egyéb háziállatokkal?

Illetve ezeken kívül még írjátok le légyszi,az összes tapasztalatokat,a fajtával kapcsolatban,és mennyire ajánlanátok egy 500m2 telekre (bent tartva) 2 kutya,2 cica,1 nyúl és két kisgyermek mellé,nap 2×1 órás sétával? Ezen kívül,még 3 órám lenne foglalkozni vele.


Köszönöm a normális válaszokat!



2016. aug. 7. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt, és eleve nem vagyok uszkár-rajongó, de az ismeretségi körömben volt. Hihetetlenül okos és jól nevelt, bárhova tudtak vele menni, még a legtöbb boltba is bevihették póráz nélkül. Szerintem nagyon sokat ki lehet belőle hozni, és rengeteg trükkre is meg lehet tanítani.
2016. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy, jelenleg már 15 éves kan toy uszkárom.

Rossz tulajdonságot nem tudok róla mondani, de tényleg.

Az egyik legjobb jelző kutyák, sokkal hamarabb meghallja, ha valaki motoszkál, mint az őrzővédők.

Nagyon okosak, szinte tanítani nevelni sem kell, megérti minden szavad.(azt hiszem ők a legintelligensebb fajta, vagy talán a másodikak a sorrendbe, de az tuti, hogy dobogósak)

Kedves kutyák, jól alkalmazkodnak más állatokhoz, gyerekekhez is.(én magam is gyerek voltam még amikor kaptam) nekünk 1 cicával, vadászgörényekkel, egy pit kannal, és egy nagytestű keverék szukával van tartva. Jól kijönnek, nem fél a nagyobb testűekktől, viszont barátságos velük.

Nagyon ragaszkodó, a miénk egy gazdis. Annyira, hogy amikor egyetemre mentem, a kutya fél év után súlyos depresszióba esett, nem evett, nem ivott, így muszáj voltam albérletbe költözni, és magammal vinni.

Nekünk nem igényelt túl sok mozgást, sőtt. Pár méter után már felkéretszkedett, póráz nélkül sétáltattuk mi is, de jobban szerette azt, ha kivittük a tópartra kocsival(amiben borzasztóan szépen utazik, fekszik, nem ugrál és a hangját sem hallatja, pedig volt már egy 12 órás útja is, amikor nyaralni mentünk kocsival) és ő ott kényelmesen elszaglászgatott, csatangolt a vízben, stb. Nem ugatósak, csak jelzéskor ugatnak, de egy szó, és abba is hagyja.

Kozmetikushoz havonta, másfélhavonta kell vinni, és heti 1x érdemes minimum kifésülni. Hipoallergének, így a kutyaszőrallergiások is tarthatják őket.

Csak ajánlani tudom. Mivel kistestű kutyák, hamar elveszthetik a fogaikat, az orális ápolásra érdemes odafigyelni, és mosni a fogaikat. Egészséges fajta amúgy, nekünk még nem volt beteg a 15 év alatt egyszer sem.

A miénknek erős a védő ösztöne, hogyha valaki viccből is megüt(párom rácsap a fenekemre) a kutya ugatva ugrik rá, de nem harapja meg, csak ijesztget. Ugyan elvan egyedül is, de nagyon ragaszkodó, szeret a gazdáival lenni. Ennyi jutott így hirtelen eszembe, de ha még kérdésed írj.

2016. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Melyik tenyésztőtől származik?


:)

2016. aug. 7. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Németországból való, de az illető már befejezte a tenyésztést. Mi is gondolkodtunk egy másikon, és elsőnek őt kérdeztem meg, de sajnos már nem foglalkozik vele. Úgyhogy még én is keresgélek. De normális toy tenyészetet csak külföldön fogsz találni.
2016. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm 😊

Akkor elkezdek keresgélni a külföldiek között

2016. aug. 7. 16:16
 6/6 A kérdező kommentje:
Még írjatok 🐩
2016. aug. 7. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!