Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya jutalomfalatnak háztartá...

Kutya jutalomfalatnak háztartási keksz?

Figyelt kérdés

Valami olcsó megoldást keresek jutalomfalatnak, amit a kutya szívesen meg is eszik. A boltban kapható jutifalatok nagy mennyiségben drágák és a kutyák is szívesebben ropogtatnak emberi kaját :D .Szóval arra gondoltam, hogy sima, egyszerű háztartási keksz lehet e jutalomfalat? És ha igen akkor mennyit kaphat egy nap, hogy még az esti etetésnél legyen étvágya? (A kutya 2-szer kap enni egy nap, reggel mindig valami "nassolnivalót" pl. 10 deka párizsit vagy virslit vagy főtt husit esetleg rizset és este van rendes etetés amikor (Trophy) száraztápot kap)

Persze tudom, hogy a legjobb jutalomfalat a sajt, a virsli, meg a párizsi, de én olyanra gondoltam ami azért a "meleget is bírja". Kétlem, hogy egy keksz megromlana a nagy meleg miatt, de egy virsli vagy sajt vagy párizsi már annál inkább.

Ilyen háztartási kekszre gondoltam:

[link]



2016. aug. 7. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fött virsli megteszi mivel hús és ha felkarikázod kis adagokként adhatod és szerintem minden kutya szereti bár drágább mint a keksz
2016. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi sima háztartási kekszel tanítottuk meg a kutyát minden okosságra :)
2016. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A jutalomfalat nem arra van, hogy azzal lakjon jól, szóval persze, hogy tud mellette vacsorázni. Baja nem lesz a keksztől, viszont ha intenzív tanításról van szó, minket úgy tanítottak a kutyasuliban, hogy olyan kell, ami könnyen gyorsan lecsúszik. Tarthatod hűtőben, és csak pár karikát tarts a zsebedben egy nylon zacskóban tanítás közben.
2016. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) . Attól nem kell félni, hogy nem csúszik le neki elég gyorsan :D . Mondjuk nekünk már csak gyakorlásra kell,már tudja azokat a dolgokat amiket szeretném, hogy tudjon :D . Megy a zöld kéz mindenkinek :) .
2016. aug. 7. 11:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki háztartási kekszet, túl sok benne a gabona és a cukor. Ha olyat keresel, ami nem olvad meg, akkor sajt, alma esetleg, de lehet sütni is, van fent egy csomó recept a neten.
2016. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sok kutyasüti recept létezik, keress rá a neten. Még olcsóbban jössz ki, és egészségesebb a kutyák számára, mint az embernek szánt keksz.
2016. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még lehet húst is szárítani, pl. csirkeszívet, sprotnit.
2016. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi is adunk 1-1 db. háztartási kekszet a kutyáknak, semmi bajuk tőle, de valóban nagy mennyiségben ( 3 fölött) én sem ajánlanám.

Itt egy jó kis kutyakeksz recept, mi is inkább házilag készítjük, olcsó és nagyon szeretik a kutyáink.

Általában nagyobb mennyiséget csinálunk, időtlen időkig eláll, de érdemes készen lefagyasztani és kisebb adagonként elővenni.

Mi felturbózzuk, apróra vágott maradék kolbász darabkákkal, töpörtyűvel vagy töpörtyű morzsával, sült-főtt csirkecsontról leszedett porccal, száraz sajt darabkákkal, szalonna morzsákkal, sült-főtt valamilyen májjal, (mikor mi van maradék a hűtőben) a lehetőségek tárháza végtelen.

Sót nem teszünk bele, bár a receptben benne van, de a kutyának semmi szüksége rá és a beletett hozzávalók tartalmaznak sót, tehát íze azért lesz.

Íme:


Húsleveses kutyakeksz (alaptészta)

ebbe jönnek bele a hűtőben talált maradék finomségok



Hozzávalók


• 30 deka liszt (teljes kiőrlésű vagy sima)

• 1 és ¼ deci húsleveslé (maradék házi, nem kockából!)

• 1 tojás

• 1 teáskanál só (ezt kihagyjuk)


A lisztet keverjük össze a sóval, üssük rá a tojást és öntsük rá a húslevest, majd gyúrjunk belőle tésztát. Mi most külön főztünk le egy kis adag levest egy 200 forintos orjacsontból, de legközelebb fagyasztunk le egy kisebb adagot a vasárnapi húslevesből.


Lisztből teljes kiőrlésűt használtunk, mivel az egészségesebb, és nem hizlalni szeretnénk a kutyákat, de ha olcsóbban szeretnénk kihozni, akkor az általunk megkérdezett kutyaoktató szerint tökéletes a fehér liszt is, baja nem lesz tőle a kutyának. Amikor összeállt, nyújtsuk ki fél-egy centisre, attól függően, milyen vastagra szeretnénk csinálni a kekszet.


Ezután vagy vágjuk fel a tésztát késsel hosszúkás csíkokra, vagy szaggassuk ki süteményszaggatóval. Bármilyen forma megteszi, és aki nagyon elszánt, szerezhet kutyacsont alakút is.


180 fokon sütöttük 25 percig sütőpapírral bélelt tepsiben, így jól kiszáradt, ami nem árt, mivel így tovább eláll. Ebből a mennyiségből két nagy tepsire való falatka jön ki."

2016. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mi kipróbáltuk az ide leírt receptet, már most sütjük meg másodjára. Nagyon ízlik a kutyáknak. Először nem tettünk bele a recepten kívül semmit turbózásként, de most kapott bele főtt pipi húst :D és 2 főtt répát (így igazi húsleveses keksz) . Még csak most sül, de tuti ízleni fog így is nekik :) .
2016. szept. 11. 14:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én küldtem neked a receptet és nagy örömömmel látom, hogy nálatok is sikere van! :)

A legjobbakat kívánom nektek, a kutyusokat is beleértve! :)

2016. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!