Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak egy...

Milyen kutyát válasszak egy németjuhászhoz?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves nagyon eleven és fiatalos, kan németjuhászom. Emberekkel nagyon jól kijön, de mikor sétáltatni viszem borzolja a hátát ha kutyát lát. Ezért egy higgadt kutyát szeretnék mellé. A németjuhászom nem bántaná, ebben biztos vagyok. Ötletek?

2016. aug. 7. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs jól szocializálva,semmiyet
2016. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
goldent vagy schnauzert
2016. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

De, valószínűleg bántaná a kis "betolakodót", ha más kutyákra már borzolja a hátét séta közben. Ez egy nevelési hiányosság. 10 évesen meg még nehezebben tanul. Első lépésként szocializáld rendesen, csak aztán másik kutya. Akár meg is ölheti a kicsit. Ismerettségi körünkben jártak így, antiszoc kutyával. A kicsi idegesítette a jelenlétével, a nagy meg egy óvatlan pillanatban elkapta, megrázta és földhöz vágta. A kiskutyának olyan belső sérülései lettek, amibe pár nap alatt elpusztult, hiába hordták orvoshoz napjában többször is. Ezt, gondolom nem akarod.

A szocializációhoz pedig szakszerű segítség és rengeteg idő fog kelleni. És akkor sem biztos, hogy problémamentes lesz. A kanok alapból területvédőbbek, főleg, ha még ivaros is netán.

2016. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kutyaiskolába jár. Azon kutyákat akiket én viszek oda hozzá, eszébe sincs bántania. Szociolizálva van/lesz :)
2016. aug. 7. 12:16
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Így semmilyet. Nem hagyatkozhatsz a szerencsére, hogy hát szerinted nem bántaná. Szocializáld a meglévő kutyát, vagy várd ki, amíg elpusztul és hozz akkor egy újat.
2016. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként, az én kutyám, sose volt agresszív más kutyákkal (kerítésen keresztüli acsarkodás nyilván érthető az ősellenségekkel, akiket sose visznek el sétálni és minden kutyát utálnak, akit igen).

Mégis, hazavittem egy kölyköt. Az első perctől kezdve utálta a kutyát. Én meg nem értettem.

A kiskutya felnőtt, és nagyon furcsa, genetikából adódó dolgai voltak (menhelyről vittem haza). A kutyám megérezte, hogy a kis kutyában valami nem ok, az első perctől fogva. Neki lett igaza.

Én azt mondom, ok, hogy a kutyát amit odaviszel, elfogadja, az egy dolog, mert otthon van és nincs oka féltékenykedie, hogy őt is szereted.

Ha otthonotokba viszel egy új kutyát, az megint más. Érzi, hogy szereted a kiskutyát, és féltékeny lehet.

Először ivartalaníttatnám a németjuhászt.

Illetve, többször is hadd találkozzanak, mielőtt a kicsit hazaviszed.

2016. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elírtam: mert NEM otthon van
2016. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ivartalanítva van, a nevelésével nincs semmi gond. Kiskorában egy pitbull megtámadta, azóta néz rossz szemmel leginkább a kan kutyákra.

Nem menhelyről szeretnék hozni mellé egy kutyát...

A golden retriever bizonyára elég jól kijönne a kutyámmal, viszont én husky-n gondolkodtam még.

2016. aug. 7. 12:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Amíg nincs megfelelően szocializálva, huskyt semmiképp. Domináns, makacs, önálló kutya. Nem nézné jó szemmel a nagy a pofátlankodást. A dominanciaharc pedig eldurvulhat. Akkor is, ha az új szuka lenne.
2016. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami szelídebb szuka pl beagle, labrador, golden.
2016. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!