Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Mit csinálok rosszul...

Segítség! Mit csinálok rosszul? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A kutyám kb 4 hónapos keverék szuka. Csipked, harap, ha el akarom venni a játékát morog, de ha elengedtem nyújtja oda, hogy fogjam meg és huzigaljam, ha jön valaki egyszerűen menni nem lehet tőle, csipked, ugrál stb. Hiába szólok rá megse hallja. Etetésnél úgy teszek mintha ennék a kajabol , majd leultetem, mondom hogy marad, majd ha kicsit lenyugodott , mondom , hogy tiéd.Setalasnal én megyek ki a kapu először, probalom úgy fogni a pórázt hogy mögöttem jöjjön , nem mindig sikerül, ha egy kutyás ház elé érünk leül és elkezd ugatni volt hogy egy pitbull előtt ült le , akkor még morgott is, ha jön valaki az utcán akkor is leul és ugat. Simogatni sem lehet , egybel a szájában van a keze az embernek, ráadásul a macskákat sem tűri, va egy vele egy idős macskák folyton uldozi , bekapja az egész fejét, lábát, nyakát,amit ér , hiába tiltom nem hallgat rám. Légy szíves segítsetek hogy mit ro tottam el és hogyan tudnám korrigálni. Köszönöm!

2016. aug. 7. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

A kutyád azért morog, amikor el akarod venni a játékát és azért nyújtja oda, mert Ő akarja megszabni, mikor játszotok. Holott ez a falkavezér dolga lenne. Ilyenkor ignoráld állandó jelleggel. Én átmenetileg eltenném a szeme elől a játékát, és akkor adnám neki örökre vissza, amikor megtanult viselkedni.


Mikor csipked és mikor harap?


Nem érzi a helyét a falkában. Ideges. Meg akar téged védeni. Nem érez Téged falkavezérnek. TAlán te is ideges vagy belül.

2016. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi a választ, ha leülünk , ha meg akarjuk simogatni, , ha felveszem amikor nem akarja, ma pl az arcomba csípett bele, szóval úgy általában mindig. Igen szerintem is érzi ,hogy ideges vagyok, alapbol elég ideges típus vagyok , sőt, szóval ezt veszi át a kutya..
2016. aug. 7. 17:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég határozott vele.

A rászólás önmagában mint látod, semmit nem ér, míg meg nem tanulta annak jelentését. Fizikailag kell most még rá hatni, magyarul meg kell akadályozni, hogy téged csipkedjen vagy harapjon.


A játéknál valószínűsítem, hogy játékból morog. Az ilyen huzakodós játéknál sok kutya morog, de ez nem agresszió. Ennek ellenére meg kell tanítani, hogy parancsra el is eressze, ami a szájában van. Ilyenkor nem kell a játékot húzni, hanem a kutyát kell megfogni, ráparancsolni, hogy ereszd, és elérni, hogy ezt meg is tegye (eleinte meg lehet emelni őt meglepetésszerűen, vagy az orrába fújni, míg nem lesz elég az ereszd parancsszó).


Semmi nincs még elrontva, a kutyád kölyök, tele energiával, örökös játékkedvvel. Érdemes lenne vele olyan helyre járni, ahol póráz nélkül játszhat más kutyákkal. Egyrészt jól elfárad, másrészt megtanul kutyákkal is kommunikálni, játszani, viselkedni köztük. Ez fontos. Legjobb hely erre egy kutyaovi.


A tiltásra azért nem hallgat, mert nem éred el az ingerküszöbét, kevés neki a tiltás. Kell ilyenkor még a fizikai megerősítés (pl. a grabancánál fogva leemeled a macskáról, és fogva tartod, míg megnyugszik).

2016. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Simogatni, felvenni nem kell amúgy, ne jutalmazd simogatással a nem kívánatos viselkedést. Majd kap egy-egy simit, ha jól teljesít egy-egy feladatot.

Kezdd el tanítani pl. ülni, aztán ha az megy, feküdni. Egyszerre még rövid ideig.

2016. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kutyaóvoda.
2016. aug. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kutyaovi/suli nincs a közelben.

Ül, marad, hozzám, fekszik ezeket mind tudja, de csak akkor hajlandó megcsinálni ha van nalam jutalomfalat.

2016. aug. 8. 08:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor vidd messzire :)

Vagy marad az önképzés. Vegyél pár kutyakiképzős-nevelős könyvet, és imádkozz, hogy meg tudd valósítani segítség nélkül a leírtakat.

2016. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mikor morog? Mikor húzod a játékát? Az játék, semmi gond nincs vele. Vagy mikor a játék felé nyúlsz? Az pofátlanság, arról le kell tiltani.


Ugrálásról, csipkedésről is tiltani kell. Ha a rászólás kevés, akkor érd el fizikai ráhatással vagy elzavarással, hogy hagyja abba. A rászólásra azért nem hagyja abba, mert tökéletesen megtanulta, hogy úgy sem jön utána semmi következmény, folytathatja a viselkedést, hisz feladod.


Az etetésnél amit jelenleg csinálsz, az ültetés, helyben maradás extrém jutalomért, semmi tekintélyelv nincs benne. Gyakorlatilag a szimpla leültetésre kap egy hatalmas adag kaját. Szeretni fog ülni így, de ettől nem fog téged jobban tisztelni.


A pórázfegyelemnél nem a pórázt kell olyan szorosan fogni és úgy feszíteni, hogy a kutya mögötted menjen, hanem azt kell elérni, hogy laza pórázon és melletted, mögötted sétáljon akkor is, ha másik kutyát, macskát lát. Ha feszíted, húzod vissza a pórázt, a kutya csak még jobban akar menni előre. Azért ül le és ugat, mert hagyod. Ott a póráz, ránts bele, érd el, hogy hagyja abba.

2016. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, utolsó , hogyan erjem el, hogy magától menjen mögöttem, tudom, (nem vagyok jártas a kutya nevelésben)
2016. aug. 10. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!