Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Genetika: egy cirfa (blue...

Genetika: egy cirfa (blue merle) mudi, és egy vörös-fehér husky (barna pigment az orrban, körmökön, borostyán színű szem) milyen színű utódok születnének?

Figyelt kérdés
Tudó, hogy függene a nagyszülők színétől, de mégis, milyenek lennének körülbelül? Red merle? Nem tervezek ilyen párosítást természetesen.

2016. aug. 7. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2016. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Észre vettem :D azért köszi, de igenis van vörös-feher husky :) Googleba ha bírod hogy Red husky sok képet találsz.
2016. aug. 7. 20:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Látom törölted a hozza szolasod, így most az enyém furán néz ki. Tehát arra reagáltam, miszerint azt mondtad csak malamut létezik vörös-feher színben.
2016. aug. 7. 20:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ööö nem én töröltem :D de én is nézem h a háromból már csak 1 válasz van. Na lehet igazad van a lényeg h kuldtem linket h hogy nézhet ki.
2016. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. aug. 7. 21:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy mudi-mudi párosítás is tele van meglepetésekkel, annyiféle variáció van és folyton valahol születik egy újabb fura színkombináció. Ha emellett egy teljesen más fajtával párosítjuk, ki tudja, mi lesz az eredmény. Ezt így nem lehet megmondani.
2016. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KiataSz ***** válasza:
100%
Én annyit tudok, hogy a husky az (egyik) legszínesebb fajta és minden színváltozat elfogadott. Bár vannak "divatosabb" színek és mintázatok..
2016. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha nagyon 50-50-es kutya lenne ami 100-ból 99-szer nem jön össze akkor Red merle :D (keress rá, ilyen is van)

De mivel keverék lenne a variációk száma rengeteg. Lehet például fehér kutya merle foltokkal, fehér vörös merle foltokkal, merle néhol vörös árnyalatokkal (és esetleg fehér bevágásokkal), fehér-vörös nyomokban merle, sima mudira ütő merle vagy Huskyra ütő vörös-fehér, kiüthetnek a nagyszülők színei és mondjuk bele keveredhet a dologba fekete, szürke, barna, krém szín is..


Szem szín ezekhez (mivel a Mudiban is van kék szemű) lehetne barna, kék, és heterochromiás is.

2020. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!