Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kialakulhat ettől bármiféle...

Kialakulhat ettől bármiféle viselkedési probléma?

Figyelt kérdés

Ma voltunk egy fesztiválon és volt tüzijáték. Persze mi nem tudtuk hogy lesz ezért vittük a kutyát. Na gondoltuk sebaj nem félős a kutya (fél éves kölyök) majd túllesz rajta. Ahogy elkezdődött pánikba esett. Nagyon húzott. Mivel azt olvastam hogy ilyenkor nemszabad simogatni így megragadtama tarkójánál és nyugodt hangon beszéltem hozzá. Mivel látszólag nem hatott ahogy csak tudtunk mentünk távolabb persze nem engedtem hogy vonszoljon (20 kg szóval tud ám húzni) nagynehezen kikóricáltunk a fesztivál szélére és megálltunk. Szegény reszketett de nem menekült csak ha elindultunk. Anyával voltam apát és a két testvéremet kerestük. Miközben már 10 perce mentünk látszólag megnyugodott, de ha szóltam nem figyelt. Mikor félúton voltunk végre megtaláltuk a másik csapatot és apám átvette a kutyát. Onnentől újra normális volt. Figyelt nem húzott,megnyugodott. Hazaértünk és viszavettem a pórázt, nem húzott. Kipróbáltam hogy lett-e maradandó félelme ezért ledobtam mellette a kulcs csomómat. Hallotta de nem ijedt meg. A kutya látszólag rendbejött ugyan olyan mint azelőtt. Bocsi kicsit hosszú a sztori, a kérdés hogy egy ilyen mulatság után megeshet hogy kisebb dolgoktól is megijed? Egyébként a villámtól sem fél. Köszi a válaszokat.


Ui: mikor megijedt a kutya kissé bepánikoltam, viszont apunál szinte egy csapásra "megjavult" a kutya. Lehet hogy miattam félt ennyire?



2016. aug. 7. 23:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet hozzászoktatni a kutyát a tűzijátékhoz?
2016. aug. 7. 23:26
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért is kellene hozzászoktatni?

Normális ember nem visz olyan helyre kutyát, ahol durrogtatnak. Ami neked hangos, az a kutyának fájdalmas. Hogy van, amelyik bírja, az csak a kutya fájdalomküszöbén múlik.

Egy kutyát valóban sokat kell vinni emberek közé. De egy fesztivál nem a legjobb erre. Neked lehet, hogy élmény, de a kutyának csak a mindenféle zaj és nyüzsgés, a rengetek szag tönkelege.

2016. aug. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem először voltunk ilyen nyüzsgő helyen. Semmi baja nincs vele sőt még tetszik is neki. Elég sokan voltak kutyával és azok meg sem rezzentek. Többé nemhiszem hogy ilyen helyre visszüg de az majd még kiderül.
2016. aug. 7. 23:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ezt a helyedben nem erőltetném.

Nekem sikerült kifogni egy olyan beagle-t,aki mellet a házat is fel lehetne robbantani,az se érdekelné(konkrétan ki szokott feküdni az erkélyre nézni a tűzijátékot:D),viszont ő külön történet.

Általában a kutyák gyűlölik az ilyen hangos dolgokat,és szerintem ezzel nincs is semmi baj.Én nem erőltetném hozzászokást,mert a kutya teljesen máshogy éli meg,mint te.Csak feleslegesen teszed ki stresszhelyzetnek.Gazdiként az is fontos,hogy tisztában legyél a kutyád korlátaival és ne csak azt nézd,hogy te mit szeretnél.

Egyébként ha jó az idegrendszere a kutyának akkor nem valószínű,hogy bármi maradandó trauma érte.

2016. aug. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Törzskönyves ha ez számit szóval jó az idegrendszere. Lenn apám műhelyében szokott lenni, ott is bármilyen zaj mellett elfekszik. Mikor kezdődött a tüzijáték akkor egy olyan cuccot engedtek fel ami dörren mint az ágyú. Azzal még nem volt gond, megrezzent aztán vissza leült. Igen tzdom hogy máshogy éli meg ezért is pánikoltam be. Megijedtem hogy az eddigi tökéletes kutyánkat elcsesszük hülyeségünk miatt, meg az is eszembe jutott hogy nekem is hangos akkor szegény állat mit élhet meg. Köszi a válaszokat.
2016. aug. 8. 09:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom apukádnál azért nyugodott le annyira mert ő nyugott volt,a gyereknél is így van,ha megsérűl ne pánikolj...Mivel te meg ilyettél ezért gondolom ő "érezte" és emilyatt beparázott,apkád gondolom nyugott volt és emiatt ő is lenyugodott :).
2016. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 igen, én is pont erre gondoltam és valószínűleg így is volt.
2016. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!