Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nem foglyák bántani egymást?

Hogy nem foglyák bántani egymást?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni a testvéremmel egy kutyát. Ő egy tacskót én egy border colliet széretnék. Azt nem tudjuk, hogy a tacskót vegyük meg először és így ő lesz a falkavezér és utána a nagyobb colliet, hogy ne bánták egymást vagy egyszerre, hogy kölyök koruk óta szokják egymást.

2016. aug. 8. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Inkább még ne vegyetek kutyát. Kezdjetek el olvasgatni kutyatartásról, nevelésről a neten. Rengeteg alapismeretet lehet összeszedni mielőtt kutyátok lesz.
2016. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
A kutya soha nem lehet a falkavezér. Gyanítom nem nagyon értetek a kutyákhoz, elsőre valami könnyebb kutya kellene, a borderrel rengeteget kell foglalkozni a tacsi meg makacs. Egyik sem való első kutyának.
2016. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Az érkezési sorrend nem sokat számít, az új kutya lejjebb tudja nyomni a régit.
2016. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Vegyetek egyet, ketten, de semmiképpen ilyen aktív kutyát!!!

A tacskó Vadász, a border Pásztor kutya.

Inkább valam nyugodtabb fajtát vegyetek

2016. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mind1 melyiket veszitek először, majd ők eldöntik a sorrendet. Nálunk is így volt, már kb 2 hete nálunk a kan beagle kiskutyánk, amikor ettünk mellé egy szukát. Az első perctől átvette a "vezér szerepét" a kislány és ez így is maradt.
2016. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, milyen sorrendben veszitek őket.

A falkavezér nem lehet egyikük sem, mert annak a gazdának kell lennie. A kutyák megfelelő nevelés esetén el fogják viselni egymást.


Bár én nem javaslok egyelőre két kutyát, kezdjetek eggyel, és lehetőleg ne mindjárt egy kőkemény munkakutyával, mint a border.

2016. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Először olvasd el a Magyar Helyesírási Szótár legújabb kiadványát
2016. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Nekem tacskó kutyám van. Nagyszerűen tud alkalmazkodni a kisebb mozgástérhez is. Egyáltalán nem makacs, nem is értem, hogy ki találta ki ezt a hülyeséget. A collie-ról nem tudok véleményt mondani.
2016. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg van, olvassatok Cesar Millan könyveket.

Rájöttök,hogy,hülyeség amit most hisztek.

2016. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!