Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy kutyára? Egész életemben (szó szerint 12 éve) könyörgöm, és tudom hogy nem szép dolog rátukmálni de tudnék foglalkozni vele

Figyelt kérdés
Szóval 12 éves vagyok,minden álmom egy kutya NEM a cukiságot nézem hanem a jellemet,a szülinapi könyvutalványomból kutyanevelési könyvet vettem,voltam menhelyen (nem önkénteskedni hanem táborban De kb. ugyanaz a lényeg) Sokat olvasok interneten kutyanevelésről és rengeteg kutyás ismerősöm van akiktől minden nap tanulok. Az apukám azt mondta hogy ha nem hullajtja nagyon a szőrét,jöhetne a kutya,azonban az anyukám hajhatatlan,pedig ő is nagy kutyabarát csak nem szeretne a lakásban kutyát pedig elfèrne benne egy kutya (nyilván nem egy német juhász,egy valamivel "könnyebb" kutya) szóval tudom hogy ez nem túl fair így meggyőzögetni ,de egyszerűen nem azt mondom hogy úúú de cuki jujj megeszem hanem sokat vagyok egyedül és sok idő lenne kutyàzni (nem simizni hanem foglalkozni vele)
2016. aug. 8. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ugyan ez


13/l

2016. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Lehet azt kéne mégis mondanod előttük hoyg cuki mert van aki együttérzésből megengedi.
2016. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan érvekkel, hogy "cuki" nem mész náluk semmire.

Mondd el, hogy egy kutya sok mindenre képes megtanítani. Segít fejleszteni a türelmedet. Sokkal érzékenyebb leszel a környezetedre. Felelősségteljesebbé válsz!

Arról nem is beszélve, hogy amint írtad is, sokat vagy egyedül, így nem árt, ha akad egy kutya, aki megvéd a bajban.

2016. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2.,3. Válaszoló, az én anyukám aztán nem olyan hogy eggyüttérez... :D :,D

Nem bunkóságból,de ő tényleg mindenben hajhatatlan.. :D És igazából egy konkrèt Menhelyi kutyáról van szó akivel egy kicsit több mint egy hetet eltöltöttem egy táborban. :)

2016. aug. 8. 19:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted. Én is kb 6-7 évig könyörögtem, épp úgy ahogy te (közben több szakkönyvet olvastam, kutyabarátokkal fórumoztam, videókat néztem, stb), de főleg anyukám volt hajthatatlan, mert a kutya szőrös, tönkreteszi a kertet, meg majd biztos ráunok 3 nap után és neki kell kínlódnia vele. Mondjuk hozzáteszem, hogy soha semmilyen állatot nem engedett.


Aztán elköltöztem é befogadtam egy 3 éves spicc-csivava-mix kutyust (a szaporító "gazdája" kidobta, mert megbetegedett). Persze a befogadás előtt is kaptam a savazást, hogy az már öreg kutya, nem fog megszokni, mit fognak szólni a szomszédok, ha megunom eszembe ne jusson odavinni hozzájuk, stb. Persze semmi baj nem volt a kutyussal, nagyon jó kutyus. Na aztán amikor anyukám átjött és meglátta, húú, jaj de cuki, jaj de okos, neki is kell, honnan szereztem, lehet-e még kapni, stb... Meg eddig felém se szagolt, most meg már kb naponta átjár mindenféle csipp-csupp dolog miatt, de szerintem csak a kutya miatt csinálja, ami nem is lenne baj, de állandóan próbál beleszólni abba, hogy mit csináljak a kutyával (miért nincs előtte kaja egész nap, miért nem szoktatom macskaalomra, stb) és már kicsit tele van vele a bakancsom... De így belegondolva hálát adok az égnek, hogy nem a "szülői-házba" jött a kutya, mert így legalább én nevelem úgy ahogy akarom, és nem kell egész nap eltűrnöm amit anyám művel...


Neked is ezt tanácsolom, hogy ha ilyenek a szüleid, legyél türelemmel és majd lesz kutyád ha külön élsz. Hidd el, sokkal jobb ez így, hogy nem szól bele senki és nem "függsz" senkitől.

2016. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KiataSz ***** válasza:
Vidd ki őket a menhelyre és mutasd be nekik.
2016. aug. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Hát igen kivinném Én őket a menhelyre csak nagyon messze van tőlünk. :)

Meg az anyukám egyébként nagy kutyabarát. Az a nehéz hogy nem mond konkrét okokat hanem art mondja nem tudna egy kutyával abban a lakásban eggyütt élni. De nekik is volt már kutyájuk,a lakásunk elég nagy lenne neki és hiába csinàlok akármit,nem hiszik el (mint senki más sem) hogy gondoznám. A teknősömet hasonlítják egy kutyához. Szerintem azért nem ugyanaz.

2016. aug. 9. 08:28
 8/10 Thec válasza:
Van kertetek? Mert ha van, igazából a kutyának ott a legjobb.
2016. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

14 év után végre kaptam kutyát,apum sose engedte.

Most meg kiakarja dobni amiért bekakilt :/

Nem ajánlatos olyan ember mellé állat aki nem szeretné.

2016. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia tudom hogy régi kérdés de ha valaki ide tévedne kész tények ezt szoktam mondani velem ez volt a hörcsög megvettem mindent és kész ha már megvan nem vihetik vissza max . Ha makacsok . Anyám még büszke is volt h ezt kieszeltem jó fej nagyon.
2023. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!