Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutyámmal kapcsola...

Németjuhász kutyámmal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Hogyan tudnám nevelni (NAGYON játékos, részletek lent)?

Figyelt kérdés
3éves szuka kutya, tudja az alapokat (ül, fekszik, gyere) de én többet szeretnék vele elérni, mert szerintem okos kutya, de játékos és csak a játékra figyel. Szeretnék megtanítani neki egyéb dolgokat is. Az a baj vele, hogy amint megakarom simogatni fut és hozza a játékát XD. Nah köszi a válaszokat.
2010. ápr. 18. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A nevelés sokmindentől függ...

- a Jó környezet és hogy halkan csináljátok műveleteket egyik nagyon fontos tényező...

- Semi állat vagy ilyesmi ne zavarja

-Mindig figyeljen rág

- és így kezdj neki a tanításnak ...

1. Jöjjön oda hozzád (ez ngyon fontos...)

2 ül ..

és a többi


de amúgy a google a barátod..

2010. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt tudom ajanlani, elejetol a vegeig.

www.klikker.hu

Egyebkent meg, ha mindig a jatekat hozza, szeret jatszani, akkor ezt felhasznalhatod a neveleshez ugy, hogy a jatekot hasznalod motivacionak. Peldaul ha arra tanitod, hogy "fekszik", es epp lefekudt, mikor mondtad, akkor nem jutalomfalatot adsz neki, hanem jutalombol megkaphatja a kedvenc jatekat. Nem minden kutya kajaval motivalhato, nagyon sokuk a jatekot tobbre ertekelik.

Az oldalon, amit belinkeltem, reszletesen le van irva, hogyan kommunikaljunk a kutyankkal, hogyan tanitsuk. Az a legfantasztikusabb benne, hogy ha megerted a lenyeget, akkor nem csak a reszletesen leirt peldakat tudod megtanulni es megtanitani, hanem a sajat fantaziadat hasznalhatod.

Arra viszont figyelj, hogy ha nem erted meg a lenyeget, akkor tobb kart okozhatsz vele, mint hasznot. Szerencsere az oldal kituno, szerintem!

2010. ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire játékos, akkor a legjobb motivátor a játék. Tartod a kezedben a labdát, vagy amit szeret, és ülteted, fekteted, stb., és ha jól csinálja, akkor megkapja a játékot.

Trükkökre 101 Kuty trükk c. könyv, vagy itt is van néhány ötlet: [link]

2010. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első válaszolónak: az ült és a gyere-t már rég tudja :D. És igen tényleg hangosan próbálom tanítani, mert egy idő után elkalandozik a figyelme és felhúzom magam, olyankor csak dobálom a labdáját...Második válaszoló: köszi a linket, megnézem.
2010. ápr. 19. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok :) sok sikert a további tanításhoz ! :)
2010. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!