Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom lecsillapítani a...

Hogy tudom lecsillapítani a kutyámat?

Figyelt kérdés

5 hónapja lakik nálunk, a kis Vini. Keverék, kistermerű, 3 éves kutyus. Nagyon okos, könnyen tanul, de szörnyen erőszakos. Itthon nem, csak sétáltatás közben, ha meglát egy kutyát messziről, már befeszül, miután odaérünk meg ugat megállás nélkül. Van hogy nem ugat egyből, lassan odaengedem, hogy ne legyen az hogy nem szagizhatja meg a másik kutyust és pár mp. szaglásás után nekiugrik. Nem tudom mit tehetnék, és hogy ez mitől van?

A másik nagy probléma az hogy nagyon szökős. Kinyitom a kaput, hogy kimenjek, és paff..csak épphogy pár másodperc, de megoldja. Rendesen viszem sétálni, reggel egy nagy séta, ebéd után egy kisebb, aztán este is egy nagy. Kiszökik, aztán nem tudom visszahozni, mert olyankor mintha süket lenne, nem hallgat rám. Közelebb merészkedek elfut. Ha mégis sikerül morog nagyon, és hozzá se tudok érni. Simán megharapna. Tanácstalan vagyok abszolut, mert itthon egy tündér, azonnal ugrik ha hívom, de ha kint van nem létezek számára.


2016. aug. 10. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom kinézetre választottál nem pedig a neked való kutyát (amennyiben menhelyről van és nem megörökölted valakitől). Keress fel szakembert, mert a más kutyákkal való agresszióját "kezelni" kell. Brutal domináns vélhetően te pedi semmit nem érsz jelenleg mint gazdi a szemében.
2016. aug. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Egyelőre nem fogad el gazdájának.

Kutyaiskola jót tenne. Meg kell tanulnia kutyák között működni, felügyelettel szocializálni kell őt.

Meg kell tanulnia, hogy el tudd engedni pórázról, és visszahívható legyen.

Meg kell tanulnia, hogy a kapun nem léphet ki, csak engedéllyel.

Ezek megtanításához javaslok neked szakembert - kutyaiskola és/vagy házhoz járó kiképző, legjobb lenne mindkettő.

Ha nincs még ivartalanítva, akkor azt is javaslom, de önmagában az kevés.

2016. aug. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola. Ilyen mértékű rossz szocializációt és rossz nevelést nem lehet már egyedül, fórumokról érdeklődve megoldani. Kell a segítség, aki látja, hogy mit csinálsz és aki kontrollál téged.
2016. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!