Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha torzskonyv nelkul kaptam...

Ha torzskonyv nelkul kaptam máltai selyem kutyusomat, akkor mar biztosan nem fajtatiszta?

Figyelt kérdés
Nem en vetten, en csak egy masik csaladtol hoztam el, viszont torzskonyve nem volt. Nekem nem szamitana egyebkent, csak sok rosszat hallottam, hogy az ilyen kiskutyak mennyire betegesek...stb. en ettol nagyon felek. Nem vagyok tisztaban ezekkel a dolgokkal.
2016. aug. 10. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan fajtajellegű keveréknek minősül így. Ettől függetlenül lehet pontosan olyan, mint egy fajtatiszta társa, csak ez nincs bizonyítva, dokumentálva.

Lehet örökletes betegsége, de az is lehet, hogy egészséges lesz. Ez lutri, nem tudhatod.

Etesd, gondozd rendesen, és ha bármi rendellenességet tapasztalsz, mutasd meg állatorvosnak.

2016. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

90% h nem lesz beteg, de mivel nincs tk-ja így csak fajta jellegű keverék.

viszont ha nagyon parázol, egy éves kora körül leszűretheted és az eredményeknek megfelelően élheted vele az életet. (pl ha dp-s akkor nem kezdtek el agilityzni)

2016. aug. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát hivatalosan fajtajellegű keverék,de nyilván ha utcán megkérdezik te azt mondod máltai,mert ha csak azt mondod ő egy máltai jellegű keverék vagy máltai keverék akkor kérdezgetik majd miért és stb. Ebbe szerintem jobb nem belemenni,mert sokan úgy sem fognák fel a dolgot :D


Jó minőségű táplálékkal, illetve kúra szerűen ízület védőkkel sok minden kivédhető. De az örökletes betegségek mint pl az epilepszia azt már nem tudod kivédeni.


Igazából most már nálad a kutya. Szeresd,gondozd, ha beteg vidd orvoshoz és ne arra gondolj,hogy úristen beteg lesz.


Most már tegyél meg mindent érte :)

2016. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Ha mindkét szülője fajtatiszta máltai, akkor ő is az. Papír szerint nem, ha nincs törzskönyve, de a vérvonal szerint igen. Nem betegesebbek az ilyen kutyák. Miénk SEM volt törzskönyves és nagyon sokáig élt. Tenyésztői is lehet beteges. Volt egy drága, de életképtelen kutya a rokonságban.
2016. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A fajtiszta kutyusoknak nincs a hátsó lábukon farkasköröm, csak az első kettőn. Persze vannak kivételek, mint a dán dog, azt hiszem. De ezeknek a fajtiszta kiskutyáknak hátul nincs.
2018. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!