Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász vagy kuvasz?...

Summer.36 kérdése:

Német juhász vagy kuvasz? Melyik a job, szebb kutya minden téren.

Figyelt kérdés
2016. aug. 10. 19:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Melyik szebb, ez teljesen szubjektív, ami nekem szép az a következő embernek nem az, ami neki szép az lehet,h ogy nekem nem az.

Jobb. Mit értesz jobb alatt ? Mindkettő értelmes kutyafajta.

2016. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Hát melyik tetszik jobban ezt neked kell eldöntened veled lesz az a kutya több évtizeden át. De hogy a kérdésedre válaszoljak a kuvasz lehet hogy kicsit hamisabb fajta "nem akkarom a kuvasz tartokat megbántani" viszont kiváló házőrző.A Német juhász is nagyon okos hüséges fajta. Ja és minkét fajta szép.
2016. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A szépség az szubjektív. Miben jobb?

Mindkét fajtával van tapasztalatom. Jelenleg egy hosszúszőrű fekete nj kanom van és egy kau. Eddig csak kuvaszaim voltak kivéve az előző bicolor nj kanom. Én nj csak az azt szeretem amelyiknek egyenes a háta és csak a feketét és a bicolort. Annyira nagyon nem lehet összehasonlítani a két fajtát.

De miben alapján hogy jobb az egyik a másiknál?

2016. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Az attól függ, milyen szempontból. Más-más a jellemük, a felhasználásuk.

Mi a célod a kutyával?

2016. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a németjuhász :)

Ha nagyon a külsőségekre és az aktivitásra hajtasz, akkor esetleg malinois?

2016. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettő jó, de teljesen másra való és így másban jobb. A szépség szubjektív.
2016. aug. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Számomra a kuvasz. :D azt hogy neked melyik való nem tudhatom
2016. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
3-as volt kuvaszod de képes voltál utána más fajtát venni? Ritkaság olyan mint a Középázsiai, hogy aki egyet felnevel annak soha többet nem kell más fajta, németjuhászról ezt nem lehet elmondani, nekem túlságosan szolgalelkű, gazda mellett parádézó, az teszi boldoggá ha a gazdának ugrálhat, mindkettő könnyen tanítható, csak a kuvasz az elgondolkodik, hogy van-e értelme annak amit tanult, meg elvársz tőle, míg a németjuhász nem, kuvasz sokkal jobb házörző, össze sem lehet hasonlítani egy kuvasz fél éves korában már akkora mint egy felnőtt nj. Szerintem a kuvasz elegánsabb, szebb, büszkébb a testtartása. Németjuhász gazda nélkül csak lézeng, nem érzi magát igazán jól, sokkal többet kell vele lenni, foglalkozni, hogy jól érezze magát, kuvasz önálló, őrzi a házat, viszont méretéből adódik hogy kertet, növényeket, de akár fákat is ki tudja pusztítani, és az étvágya is sokkal nagyobb. Éjszaka nem áll meg 1 pillanatra sem a kuvasz, állandóan figyel mindenre, éjszaka iszonyú éber és mindenre nagyon keményen ugat. A pásztorkutyáknak: kuvasz, komondor, középázsiai, kau, nekik van egyéniségük, makacsak, nem fog könnyen beállni a sorba, mint a németjuhász, hogy mindent megcsinál neked, pl. engedelmességi dolgok is hozzám-ül-fekszik-pacsi a max, nem fog neked a fűbe pörögni-forogni meg a hátadon mászni meg mindenféle trükköt csinálni a kuvasz csak mert te azt akarod, még jutalomfalatért sem, mert hülyeségnek tartja, nem látja értelmét, nem érti, hogy ezt miért akarod, meg ez mire jó, de az alapengedelmességeket is 2-3x megismétli mikor negyedszer kéred otthagy, neki megvan a dolga, őrizni a házat, viszont ugyanúgy szeret, ugyanúgy üdvözöl ha hazaérsz, nincs mindig láb alatt ha kimész hozzá van hogy mikor fekszik a helyén vagy a fűben csak figyel téged, nem veszi le rólad a szemét, és ha intesz neki vagy hívod magadhoz azonnal megy, de addig nincs láb alatt, nem jár mindig a kedvedben, tudatja hogy ő egy önálló független kutya, nyilván ebből adódik hogy kicsit nehezebb a falkasorrendet is felállítani, egy kan kuvasz az azzal a tudattal születik, hogy ő a főnök, tehát meg kell tanulnia, hogy hol a helye, és hogy te vagy a főnök, nem ő. Sok séta és szocializáció kell mindkettőnek, gyerekkorunkban nekünk kuvasz volt most nekem is az van tehát én kuvasz mellett nőttem fel, azóta nem tudok tőlük megszabadulni, mindig kell hogy legyen a háznál, és minél több annál jobb :)
2016. aug. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. 4 kuvaszom/kuvaszunk(Basa,Báró,Bella,Baba) volt és mindig párban. Én is és a feleségem is kuvaszokkal nőttünk fel. Nem azért lett nj mert kiszerettünk a kuvaszból hanem mert túl sok szeretett kuvaszunk pusztult el. Ez lehet hogy hülyén hangzik de így van de az biztos hogy még lesz. Nekünk a kuvaszaink az ül fekszik stb csinálták egyből. Fiatal és öreg korukban a gyere ide volt problémás de fiatal korukban orvosoltam. Idős korukban már sajnos más miatt volt probléma a gyere ide és nagy zabás volt az összes bestia. Életemben egyszer harapott meg kutya. Akkor 9 éves voltam és volt egy új kuvasz kan kölykünk,Buckó. 3 hónapos volt és nem láttam hogy van nála csont és meg akartam simogatni és ekkor megharapott. Édesapám persze ezután jól megnevelte a kutyát mint mindig . Buckó az átlagnál jóval nagyobb kan volt. Utána már nem volt gond köztünk mert én is nagyobb lettem aztán határozottabb lettem. Ezzel nem azt akarom mondani hogy felfalja a gyerekeket mert ez hülyeség. Még járni nem tudtam már másztam a kutyákra és semmi bajom nem lett.

Az nj valóban más mint a kuvasz. Kaukázusink jókat mókázik vele csak ugye nagy dög a drágám és letiporja a 1,5 éves nj-t.

2016. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, leszólod a német juhászt, mert szívesen dolgozik, de megnézném, mikor fog egy kuvasz eltűnt embereket keresni vagy bűnügyeket felderíteni. És ha szerinted egy német juhásznak nincs egyénisége, akkor egyértelmű, hogy még soha nem éltél ilyen kutya közelében.
2016. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!