Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Köze lehet a véres hányásnak...

Köze lehet a véres hányásnak és véres székletnek egymáshoz?

Figyelt kérdés
A kutyám széklete 2 héttel ezelőtt véres volt kb. Egy hétig. Az első alkalommal rohantam vele az orvoshoz,röntgen,mikroszkópos székletvizsgálat megvolt. Egy ici pici csontot láttak a belében, azon kívül semmit. Hazaküldtek, hogy kijön az majd magától, ha eszik-iszik, játszik a kutya, szerintük nincs nagy baj.. màsik állatorvos véleményét is kikértem, szerinte sem kell semmit csinálni. A vér el is tűnt a székletéből, de tegnap elkezdett véreset hányni. Èjjel még egyszer előfordult. Ma megint állatorvos... Megint haza lettem küldve, hogy nem lehet nagy a baj... szerinte köze sincs a két dolognak egymáshoz. Az orvos szerint csak a megerőltette a torkát, azért volt véres, és azért hányhatott, mert evett füvet. Habos hányás korábban is előfordult, én savra gyanakszom, de a doki szerint 8 hónapos kutyának nem lehet még sava. Hát nem tudom. 2 másik állatotvos szerint sem kell semmit csinálni mìg a kutya "jól van". Mit csináljak?
2016. aug. 11. 17:09
 1/4 anonim válasza:

Ha állatorvos mondja, lehet, hogy ugy van, de en megkockaztatnam az igazukat.

Hanyaskor a gyomortartalom ürül visszafele, ez a kutyáknak is ugyanigy tortenik. Ha a szeklet is veres volt, akkor akkor lehetett az azert, mert a csot felsértette a gyomorfalat, majd ha az egy hetig tartott, akkor kiurules soran az emésztési utakat, valamint belső útját.

De! Ha az abbamaradt es most a haziallatod vereség hany, az, ha a csont kiürült, lehetetlen hogy attol legyen. Elvégre minimális gyomortartalom jut a belekbe hányás ellenere is es annak szinten veresnek kellene lennie.

Igy levezetve az a gondolatom, hogy valami mas állhat a veres hányása hátterében.

Vidd el egy normális orvoshoz hiszen ez semmilyen esetben nem. normális, erre okot kell talalni akkor ha egy ebrol, nem emberről van szo. Ne hagyd magad! Sok szerencsét es szorítok hogy rendbe jojjon.

2016. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez azért nem játék... Kérdezz meg más orvost is.


Az én kutyám HETEKIG fosott, 3 doki csak bólogatott, hogy az normális a tápváltás miatt (sintértelepi moslék után rizses húst és jó tápot kapott). Aztán véreset is kakilt, na elegem lett, mentem a 4. orvoshoz, az is csak hablatyolt, erre erősködtem, hogy antibiotikumot adjon neki, azt mondta az végül is lehet, hogy rendbe hozza. Hát ja, másnapra rendbe jött a kutya.


Mint kiderült, bélgyulladása volt a kutyának.


Ennyit az orvosoktól.

2016. aug. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*orvosokról
2016. aug. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, ezért is zavar nagyon, 3 másik orvost kérdeztem én is, és elhajtanak :( azt mondják, hogy míg nem lesz rosszul a kutya, nem csinálnak semmit. Most figyeljük, ha egyszer is hányna, akkor addig járunk az orvos nyakára, míg nem csinál valamit.
2016. aug. 11. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!