Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináljam? ( kutya...

Hogyan csináljam? ( kutya nevelés)

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves schnauzer keverék szuka kutyusom. Ma megjöttünk a sétából ( egész úton szépen szót fogadt, pórázról többszöri behívással elengedéssel, nem volt semmi gond), a cicákkal szeretett volna még játszani, de be szerettem volna hívni. Nem jött, ki mentem át bújt a kerítésen és elszaladt egészen a harmadik utcáig. Autóval mentem utána. Felvettem, a kocsiba szépen be szállt, mint amikor kirándulni megyünk. Azonban nem szóltam hozzá, most lapít mert tudja, hogy haragszom.. Ez jó taktika, mit csináljak, hogy érezze, hogy nem jó, ha elszalad? ( A múltkori esetnél kiszaladt magától a mezőre át ( ott szoktunk sétálni, hát most önállósította magát:-) ) körforgalom mellett, akkor is kocsival mentem utána. Akkor viszont rásóztam finoman a fenekére, meg amikor haza értünk, akkor nagyon mérges voltam, akkor nagyon lapított. Kérlek, adjatok tippeket. Ő egy nagyon okos kiskutya, csak még szertelen,
2016. aug. 11. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudna átbújni a kerítésen, ez a probléma nem is létezne, úgyhogy én elsősorban itt fognám meg a problémát a helyedben.
2016. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tyű, ha nálam ilyet művelne.... Az én kutyámmal 1-2 alkalommal fordult elő, hogy póráz nélküli sétánál süketet játszott és elszaladt a francba. Nagyon kikapott, azóta érdekes módon nem szórakozik.


Sok mindent elnézek neki, de ezt nem, mert az életébe kerülhet, ha kirohan egy kocsi elé (meg amúgy se sza.r.ja telibe, ha utasítom valamire).


Ha tiltás ellenére (marad, nem, stb.) elszalad, akkor szó nélkül utána menni, becserkészni és lehordani a sárga földig, majd elzavarni a francba, nem tartozik többé a falkádhoz. Sétálsz egy kicsit, rá se bagózol, magába fog szállni. Kis idő múlva magadhoz hívhatod, de semmi tyutyumutyu meg simogatás, csak faarccal menj tovább.


Ha behívásra nem jön (Bubu, gyere!): Hívod egyszer. Kétszer. Háromszor. Negyedszerre érte mész és odaviszed, arrafelé viszed, ahonnan hívtad. Lehordod a sárga földig, nagyon mérges vagy rá. Majd elengeded és kis idő után újra hívod. Ha jön , akkor hatalmas dicséret! Ha nem jön, megint leszidod.

Sokszor hívd be séta alatt és engedd is utána tovább, így nem az rögződik benne, hogy behívás =vége a bulinak, hanem az, hogy behívás=gazdihoz kell menni, de mindjárt játszhatok tovább.


Azt javaslom neked is, hogy keményen büntesd meg az ilyen magánakciókat (NEM elverni kell), ha meg ki tudod vele zökkenteni, akkor már az elején, mikor elszaladna üvölts rá teli torokból és ne hagyd, hogy 3 utcányit elszaladgáljon.

2016. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú második, köszönöm a választ. Első alkalommal én is nagyon leszidtam. ( Ma váltottam taktikát, hogy nem szóltam de érezte, hogy haragszom, szóval akkor jobb, ha mindig leszidom, ok) Írod, hogy nagyon kikapott amikor a tiéd ilyet csinált,Nálad, hogy kapott ki? Újsággal? Vagy csak szóval?
2016. aug. 11. 22:10
 4/4 anonim válasza:
Az enyém egyszer amikor kicsi volt kiszökött és egy taxi elütötte és repólt vagy 10 métert, de SEMMI baja nem lett. Azóta bármikor kimegy én már nem is izgulok, mert mindig elővigyázatos és mindig visszajön. Ha a kutyád állandóan kimegy, akkor ki is fog, megtalálják rá a módot hidd el. :D Max annyi, hogy valahoy vedd rá, hogy vigyázzon kint és jöjjön vissza, utána semmi gond nem lesz, főleg ha okos amint irtad.
2016. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!