Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyam legyen?...

Milyen fajta kutyam legyen? Fontos, hogy nagytestü sportos legyen, de ne legyen tul draga sem!

Figyelt kérdés

Melyiket vàlasztanatok es miert?

nemet juhasz

berni pasztor

amstaff

husky

alaszkai malamut

magyar agar



ezekrol a kutyafajtakrol mar tajekozodtam!:)


2016. aug. 11. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Menhely.


A fajtatiszta kutya drága, ez van. De egy örökbefogadott keverék ugyan úgy kutya, ugyan úgy tud szeretni.

2016. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Én a Német juhászt választanám sportos energigus játékos. De tényleg érdemes megnézni egy menhelyt hát ha találsz egy olyan kutyát ami megtetszik.
2016. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a nem túl drága?


Az a felsoroltak közül az amstaffot választanám, mert nekem alapvetően a rövid szőrű, pörgős kutyák tetszenek, és a jelleme is szimpatikus. Jelenleg egy nem fajtatiszta (fajtajellegű) menhelyi staffom van. Nagyon jó fej kutya.


Német juhász: okos, értelmes, jól nevelhető, de ezek miatt igényli is a rendszeres agyi fárasztást, a munkát is (munkakutya). Kutyaiskola javasolt, mégpedig munkakutyás szemléletű. Ideális tartása kinti-benti.


Berni pásztor: nem annyira sportos kutya. Drága fajta, talán a felsoroltak közül a legdrágább.


Amstaff: fentebb írtam róla. Sportos, ámbár nem nagy, inkább közepes testű. Rövid szőre miatt kint nem tartható. Határozott gazdát kíván, kiskortól lényeges más kutyákkal szocializálni!


Husky, malamut: sportolni, főleg futni jók, gyönyörűek is, de nekem a jellemük nem annyira szimpatikus, nekem nem kellenének. Nagyon nem kezdőknek való kutyák.


Agár: tetszik küllemre :) Csak lakásban tartható. Jelleme szintén nem az én világom, ezért nem tartanék.


Azt gondold át, mi a célod a kutyával. Milyen sportot űznél vele? Hol tartanád? Mennyi időt tudsz naponta rászánni? Kutyaiskolába, képzésre, tréningre járnál-e vele rendszeresen?

Így könnyebb választani.


A fajtatiszta kutyák ára 100 ezer Ft felett kezdődik, felső határ a csillagos ég.

Felsorolt fajtákból talán az agár, német juhász és az amstaff az olcsóbbak, a bernit tudom, hogy nagyon drága. A szánhúzókat nem tudom, mennyibe kerülnek, de 100-150 ezer minimum biztosan.

2016. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Menhelyi keverék. Elég sokan kerülnek pont azért menhelyre, mert nagyok és aktívak, van választék bőven :)
2016. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magyar agár, mert a magyar fajták olcsóbbak.
2016. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem adtál meg szempontokat
2016. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán tájékozódtál. Mert ha tényleg utánaolvastál volna, akkor tudnád, hogy ezek a fajták nagyon nem hasonlítanak. Mit szeretnél? Egy tartózkodó agarat, ami a vadászaton kívül más sportra nem alkalmas? Egy makacs, önálló husky-t? Egy szolgálatkész német juhászt? Egy lusta, nagy maci bernit? Oké, hogy egy agár és egy amstaff is sportos, csak éppen nagyon nem ugyanaz a jellem és teljesen máshogy sportosak, más foglalkozást igényelnek.

A másik az ár. Egy nagytestű kutya drága. Nem a vételára, mert örökbefogadni is lehet, hanem a tartása. A német juhászom 3 hét alatt megeszik 15 kg minőségi tápot, ami 10-15 ezer forint körül van, márkától függően. És akkor még nem voltunk suliban, nem tettünk félre orvosra stb. Szóval gondold át ezt a dolgot, hogy mit is akarsz pontosan és utána gyere vissza kérdezni, ha még nem világos valami.

2016. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!