Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutya a...

Szerintetek melyik kutya a jobb? Westie magyar vizsla cocker spániel beagle?

Figyelt kérdés
Egy kertes házra gondoltam.😃

2016. aug. 12. 20:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ismerem ezeket a fajtákat. Nekünk spániel Beagle keverékünk van otthon, csak már 12 éves. Úgy értem 1 óra tanítgatás fiatal korában plusz sok séta és játék, meg a napi gondozás.
2016. aug. 12. 23:03
 12/14 anonim ***** válasza:
Számomra a beagle. :D
2016. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

En a beagle fajtat imadom, de magam sem tudom megmondani hogy miert, de amikor meglatok egyet az utcan megdobbantja a szivem.

Menhelyes kevim van es imadok minden kutyat de a beagle az elbuvol de tenyleg nemtudom miert 😮

2016. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy aktuális-e még...de azért válaszolok.

Az unokatesómnak westie van. Nagyon akaratos, magabiztos. Nagyon játékos és ne tévesszen meg a mérete, nem könnyű lefárasztani, olyan mint egy kis energiagóc. A szőrével sokat kell foglalkozni, trimmeltetni kell. Nem tartható csak kertben.

Nekem spánielem van, és imádom. Ő kertben van napközben, éjszakára be van engedve a lakásba, egy külön neki fenntartott helyre. Télen pedig napközben is bent van, csak sétálni, játszani, fésülködni (és persze megugatni a gyalogosokat) megy ki az udvarra. Nagyon jó jelző kutya, de ha bejön valaki, nem tépi szét. Nagyon tanulékony, de akaratos, makacs és sértődékeny. Amikor megyek el reggelente, nem jön oda elköszönni (még akkor sem, ha hívom), hanem a ház sarkánál ül és olyan tipikus durci fejet vág, van hogy rám sem néz. A szőrével rengeteget kell foglalkozni, főleg a fülénél, ugyanis hajlamos fülgyulladásra (szerencsére velünk ilyen még nem fordult elő), valamint a fülébe sok minden beleakadhat (pl toklász...), ami elég kellemetlen neki. Az én kutyusomnak a szeme szokott néha begyulladni, ha eső után visszük el sétálni. Rengeteg mozgást igényel, játékot, az én kutyusom kedvenc játékai az apportírozás, a jutifalat keresés, és a fogócska (ilyenkor az egyik játékát a szájába veszi, én pedig megpróbálom elvenni tőle....mondanom sem kell, hogy legtöbbször ő nyer). Sokat kell vele foglalkozni, de ezért is szerettem volna kutyát. Menhelyi kutyus, de kölyökként (2,5 hónaposan) fogadtam be. Szerintem szerencsém volt/van, mivel nem bántalmazták, nem volt semmilyen problémája és eddig semmilyen nagy betegsége nem volt (3 éves).

Ha újra kutyaválasztás elé kerülök újra a spánielt választanám.


(Egyébként mekkora a kert? Nem mindegy, hogy egy kis előkert vagy egy hatalmas udvar.)

2017. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!