Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff jellemzoi?

Amstaff jellemzoi?

Figyelt kérdés
vennek,de nem tudok meg nehany dolgot. Volt mar eletemben amstaffom. Sok foglalkozast(tanitast,setat,emellett sok futtatast,kutyasulit) igenyel. Lakasban tarthato? nekem eddig csak kint eltek. mennyi az etetese egy honapban,ha 10 kg-os tapot veszek neki 5000 ft ertekben?
2016. aug. 12. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben lakásban kell tartani, pontosabban kertes házban kinti-benti tartással (azaz a helye bent van, és akkor jön-megy ki és be, amikor szeretne).

10 kg-os 5000 Ft-os táp az milyen? Nem hiszem, hogy ilyen árban van megfelelő minőségű táp.

Olyan 10-12 ezret számolj etetésre/hó.

2016. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak lakásban érdemes tartani :)

A kutya sajnos nem pénzt meg súlyt eszik, úgyhogy a kajaigénye nem határozható meg úgy hogy hány kiló meg hány forint. Nem mindegy a táp minősége, a mozgatás mennyisége, illetve hogy adott kutya hogyan hasznosítja a bevitt tápanyagokat. De miután a staff sportkutya, annak megfelelő minőségű kaját is igényel, ami nem a legolcsóbb kategória. Minimum egy középkategóriát érdemes neki venni, 8-10ezer/15 kiló körül. Vagy ugye ott a nyersezés: ha van elérhető közelségben olcsó hús meg zöldség, akkor sokkal jobb minőségű kaját tudsz elérakni kb. ugyanannyi pénzből, mintha táppal etetnéd.

2016. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy amstaff keverékem (is), és igaza van a második válaszolónak, jó, ha bent van a lakásban. Mi kertes házban élünk, jó nagy udvarral (1200 m2-es a telek), így kinti-benti kutya. El sem tudnám képzelni, hogy ne legyen bent velem, most is a kanapén szunyókál. :)

Ha volt már amstaffod, akkor a jellemét nem nagyon kell magyarázni.

De jól gondold meg, hogy akarsz-e bármilyen kutyát tartani. Az már régen rossz, ha 10kg/5000 ft-os táppal akarsz számolni. Annyi pénzért nem kapsz minőséget. Kb. olyan, mintha te zacskós levesen élnél.

Nem azt mondom, hogy meg kell venni 30 ezrekért a Platinumot, de azért egy minőségi 12-15E/10-15 kg-os tápot megérdemelne. Egyébként pedig valamivel olcsóbb (és jobb is),ha hússal, csontos hússal eteted. Én is vásárolok tápot, de az inkább csak ilyen vészhelyzetekre van itthon, nem igazán vagyok táp párti.

Egyébként állateledel boltban kapható mirelit farhátat, szárnyat, lábat, szívet, májat, bőrös nyakat, combot szoktam venni vegyesen, minimálisan főzöm, és főtt rizst kapnak még mellé, néha feldobom vadnyesedékkel. Barf etetésre akarok én is áttérni, amint lehetőségem lesz rá.

2016. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2016. aug. 14. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!