Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen hálátlan a kutyám?

Miért ilyen hálátlan a kutyám?

Figyelt kérdés

Talán a hálátlan nem a legmegfelelőbb szó de nem jut más az eszembe.


Szóval a sétákkal van gond. A séták úgy zajlanak hogy a blöki általában mellettem jön, de ha van kedve előre is mehet, ha keskeny az út természetesen magam elé engedem, nem húz semmi gond nincs. Viszont van hogy rájön az 5 perc és húz, lemarad, nem akar jönni, bemenne a földek közepére, lemegy a járdáról (tudja hogy nem szabad) nem lehet irányítani, vonszolni kell. Napi 4x sétál 2 rövidet és 2 hosszut. Nagyon szokta várni a sétát de mikor mennénk sétálni ilyeneket csinál... sajna nem tehetem meg hogy kevesebbet viszem hogy megbecsülje a sétákat :/


Mégis miért csinálja ezt? (most tanulja a láb mellett követést, de alapból mellettem szokott menni, csak ezt nem nevezném lábnál követésnek)



#kutya #séta #elkenkezés
2016. aug. 13. 07:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ugyan már ... Én minek neveztem volna a kutyámat, hálátlannak xD amikor 2 és 1/2 éves koráig szökött (?) Gondolhatod 8 hetes korába került hozzám és majdnem 3 éves koráig kergettem minden este, volt, hogy éjszakába nyúlóan kerestem égen földön . Kibújt a nyakörvből és iszkiri :D
2016. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is van hiszti sétánál, bár már kezd róla leszokni. Pedig kinti kutyák, és így is napi 1x-2x visszük sétálni őket.

Nálunk azt csinálja, hogy amikor megyünk úttesten megyünk át, elkezd eszetlenül húzni oldalra. Ha visszaérünk a járdára, egyből normálisan sétál. Bár már kezd leszokni a húzásról, de még mindig menne oldalra. Ha valaki meg tudja fejteni, hogy miért csinálja, annak megköszönném :D

Viszont, hogy a kérdésre is válaszoljak: ha megint csinálja, akkor határozottan mond, hogy nem, és egy erősebb póráz rántással kéztesd arra, hogy jöjjön (ha a szép szóra nem hallgat). Ezt akkor ha menne a mezőre, vagy ha nem akar jönni. Ha húz ugyanezt, csak akkor magadhoz visszahúzod. (nekem így sikerült leszoktatni a húzásról)

Remélem érthetően írtam :D

2016. aug. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Szóval napi 4x csak mentek, mentek, mentek? Van a sétának a végén valami hely, ahol elengeded és ő végre szaladgálhat, szagolgathat kedvére?

Nem hálátlanságból akar néha kitérni. Valami számára érdekes szagot érez olyankor és meg akarja nézni.

Mennyi idős a kutyád?

2016. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Ez a kutya nem hálátlan, csak nem értesz hozzá. A járdán séta nem olyan izgalmas, mint a járda melletti szagok.
2016. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak az utcákon kell mellettem jönnie, ut)na először futkisunk és játszunk a mezőn sajna pórázon mivel nem engedhetem el 1) hogy ga meglát bármilyen élőlényt (madár,kutya,macska,nyúl)már rohan is és mondhatok amit akarok nem hallja. És errefele amúgy is olyan iratlan szabályok vannak hogy a kutyát csak akkor engedheted el ha bem megy oda más állathoz és maximálisan behivható. Na szóval a játék után sétálunk kb. 1 kilométert (csak ennyit bír :/) végig szaglászhat. De mostanában hogy learatták a búzát kátja a fecskéket és folyton próbál kijátszani hogy odamehessen. Vadászkutya így megértem de nem engedhetem el mert feljelentenek :( visszafele még egyet játszunk ha van kwdve ls megyünk haza. A rövideknél is szaglászhat de azok csak 20-30 percesek. egyébként még kölyök.
2016. aug. 13. 10:29
 6/14 A kérdező kommentje:
Annyira imádom mikor tudatlanul leszólnak... :))
2016. aug. 13. 10:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha kölyök, akkor kitartóan tanítod neki , hogy melletted kell maradnia akkor is, ha éppen madár száll fel.

Kölyöktől még ne várd el, hogy úgy viselkedjen, mint egy felnőtt kutya. A kutya nevelése hosszú ideig tart.

Nálam pl a NEM szó jelenti azt, hogy hiába sétál akár egy cica is az orrunk előtt, a kutya nem ugorhat érte. Tanításkor ilyenkor mindig kap egy erőteljes póráz rántást. Nagyon fiatal kutyánál még segítek is azzal, hogy elfordulunk a macsek felől.

2016. aug. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kölyök még. Nem hálátlan (a kutyáknál egyébként sem léteznek ilyen érzések), csak kíváncsi, megérzett vagy meglátott valamit és meg akarja nézni, ez tök normális. Egy kisgyerek sem megy mindig katonaként az anyja mellett, hanem van hogy odaszalad a játékbolthoz vagy bármihez megnézni. Egy kiskutya ugyan ez, így ismeri meg a világot.

Az én 2 éves kutyám is van, hogy megérez valami szagot és tovább időzik ott, hát várok pár percet, utána megyünk tovább, ő is megnézte és az én hívásomra is jött, úgyhogy így jó mindenkinek. A madarakat meg a macskákat is megkergetné, ha hagynám, már messziről kiszúrja őket, de elég rászólni és tudni fogja, hogy nincs rendetlenkedés. Ha meg lemegy a járdáról az úttestre, hát visszarántom, de mára már tudja hogy nem szabad, max elég rászólnom.

A te kutyád még nagyon fiatal, majd idővel ő is megtanulja a szabályokat. De az is pl sokat segítene ha lenne lehetősége más (jól nevelt) kutyákkal szaladgálni és játszani.

2016. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Errefwlé sajna nincsenek jólnevelt kutyák. Sok a kutyás de a kutyák csak messziről rűnnek jólneveltnek amint közel érünk vagy ugatnak, vagy mosognak, ágaskodnak... szóval szegény kuty max 2-3 baponta tud más kutyát megszaglászni. Ezért sem merem elengedni mert ugyan az enyém nem bánt de másé igen. 1-2 hetente járunk egy ismerőshöz ott szokott játszani. Kutyasuliba is járunk de ott nem játszhat mert nem szocializációsra járok (más kutyások tanácsára) hanem sima kutyakiképzés. Annyira nem kicsi, már fél éves.
2016. aug. 13. 11:28
 10/14 A kérdező kommentje:
A másik hogy itt nem divat szocializálni a kutyát. Ha két kutyás találkozik és elhaladnak egymás mellett az úgy néz ki hogy az egyik félreáll és leülteti a kutyát addig a másik gyors elmegy.... értelmes dolog.
2016. aug. 13. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!