Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Hogyan szoktassam...

Mit tegyek? Hogyan szoktassam le a kutyáimat hogy ne a járdára végezzék a dolgukat?

Figyelt kérdés
Családi ház, nagy kert, nagy udvar, pici, szűk járda mégis oda sz.rnak nem a fűbe. Ketten vannak, nem tudom melyik csinálja, valószínű mind a kettő. :S Már nagyon idegesít. Olyan szűk a járda alig férek el babakocsival főleg úgy hogy a kutyaszart kell kerülgetni:S Meg csúnya is, büdös is. Már leöntöttük hypóval, öblítős vízzel, szagtalanítóval,mindennel, de nem használ.
2010. ápr. 19. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok kutya nem szeret a fűbe kakilni, az enyémek sem. Nálunk ezen okból, na meg mert sokkal könnyebb takarítani is a kutyák helyén föld van. Esetleg csinálhatnátok egy "kutyawc-t": egy pár négyzetméteres helyen felásod a földet és elsimítod. Ha ide végzi a dolgát meg kell dícsérni stb tudod, úgy mintha szobatisztaságra nevelnéd. De azt gondolom mondani sem kell hogy legalább naponta 1x, 2x fel kell takarítani, mert ha a wc nem tiszta mennek másfelé potyogtatni.
2010. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a kutyakakát össze kell szedni ;)


amúgy az ecetszagot utálják

2010. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Harmoka ***** válasza:

Az enyémnek az udvarán van Kutya WC, ha száraz a föld odacsinál, de ha esik (mostanában elég sokat) és átázik a föld akkor kijön az udvara elé és a járdára kakkant. Nem szereti a sarat. De ha kaparni kell akkor nem zavarja, hogy vizes a föld.

Nem tudom leszoktatni, pedig nagyon utálom én is. A földről jobban fel tudom szedni, nem hagy foltot.

de az ecetet kipróbálom.

2010. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Régi jó módszer hogy belevered az orrát. (jajj de barbár állatkinzó akasztanivaló barom vagyok)de a módszer akkor is tuti nyerő.
2010. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doboszoli ***** válasza:
50%

14:33-as!

A tiedet kellene belenyomni, olyan 10 percre.

Ha valamihez nem értesz, miért adsz másnak ökör tanácsot?

Huuuh!

A kutya az elkövetés után néhány perccel, már nem tudja összekapcsolni a bűnt a büntetéssel.

Kérdező!

Türelem kell hozzá. A kakát rendszeresen a kívánt helyre

kell hordani, esetleg több héten , hónapon keresztül.

A helyét erős szagú (nem mérgező!!) anyaggal kezelni.

Naponta többször a kutyát a kívánt helyre vezetni, ha oda piszkít, megdicsérni. Tettenéréskor megszidni, ha későn veszed észre, szó nélkül eltakarítani.

Működni fog!!

Amúgy a kutya sajnos kutyaszarral jár!

2010. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
kedves 16:07 a kutya nem olyan agyatlan mint amilyen te vagy illetve mint amilyennek gondolod, az orrbeleverős módszerrel nagyságrendekkel több kutyát szoktattak le a szanaszéjjelsz@rásról mint az összes többivel együttvéve :)
2010. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
47%
Az az agyatlan, aki ilyen módszerrel rászoktatja a kutyáját, hogy megegye a saját szarát.
2010. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 doboszoli ***** válasza:

16:13

Gondolom több éven át tanulhattál etológiát, hogy ilyen tájékozott vagy.

Ha le tudod vezetni a kutya szemszögéből a "módszer" hatékonyságát, megadom magam.

Esetleg néhány linket ha betennél arról, ahol a "módszer

nagyságrendekkel jobban működött", mint az általam elmondott, kipróbált, elfogadott megoldás.

Nem szeretnék a kutyád lenni!!

2010. ápr. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!