Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?

Mi lehet a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Vettem egy Staffordshire terriert,7 hetes ma van nálunk először,amikor alszik akkor horkol ez még nem is akkor gond,adtam neki elég nagy kockákba párizsit (mert mondta akitől vettem hogy adjak neki,egyébként nagyon tájékozatlan vagyok ilyesmi témába)

Aztán kihányta ilyen zöldesbe (ha számit akkor 2x-er volt féregtelenítve)

Utána pedig rá 2-3 órával amit nem én adtam neki megint csak valami husfélét hányt de zöldesbe,rá 2 órára megint hányt de most márcsak 200ft-os nagyságú zöld cseppet.Kellene aggódnom vagy ez normális?



2016. aug. 13. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem tenyésztőtől vetted (egyértelmű) vegyél neki jó minőségű tápot és azt add neki, semmi mást.
2016. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Legalább annyi ész szorulhatott volna beléd, hogy az interneten utánanézel, hogy mikre figyelj, ha kiskutya érkezik a házhoz! Hét hetesen vetted?! Ugye tudod, hogy csak nyolc hetes korukban történik meg az elválasztás?


"...egyébként nagyon tájékozatlan vagyok ilyesmi témába,,

Hát akkor mi a francért vettél kutyát?

Nem tudom, hogy ez normális -e, de nem hiszem... Négy kutya gazdájaként boldogan állíthatom, hogy soha nem történt velünk ilyen, vagy hasonló, sőt, a négy kiskutya közül csak egy hányt, ő is eddigi életében egyszer.

(Yorkshire terrier, ő volt a hányós, de rajta kívül van még egy kuvaszom, egy malamutom, és egy német juhászom.)


Sok szerencsét a kiskutyának!

2016. aug. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nos,igen tájékozatlan vagyok ebbe a betegség témába de nem pedig a kutya témába,ha lehet (márpedig lehet) akkor ne oktassatok ki hanem a kérdésemre válaszolj(atok)...Szorult belém ész,utána olvastam,de nem találtam semmit...
2016. aug. 13. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja, mit evett ott, ahonnan elhoztad. Általában sárgásat hánynak a kutyák. Más szín akkor lehet, ha ami a gyomrában van, megszínezi a hányást.

Párizsit egy 7 hetes kicsinek adni ....aki ezt ajánlotta, azt már minősíteni sem lehet.

Túl sok hányás ilyen kicsi kutyánál nagyon gyorsan kiszáradáshoz vezet.

Csak vizet kapjon és ahogy lehet, minél hamarabb orvoshoz kellene vinni.

Tudom, hétvége van.

Ha folytatódik a hányás éjjel is, akkor nagyon kell az orvos.

2016. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaj.

Bocsáss meg, ha kioktatunk, de mielőtt egy élő állatot vállalsz, utána kellett volna nézni legalább alapszinten az igényeinek.

- 7 hetesen nem veszünk kutyát, csak 8 hetes kor után, 2 oltással, chippel ellátva

- ilyen embertől pénzért eleve nem szabad kutyát venni.

- párizsit nem adunk kutyának.


Na, de hogy a kérdésedre is választ kapj:

A kiskutyát azonnal vidd el állatorvoshoz, ahol megvizsgálják, hogy betegség miatt hány-e: ha igen, akkor igen gyorsan elpusztulhat, ha nem kap gyógykezelést sürgősen.

Ha nem beteg, akkor meg kell kapnia az első oltását, ill. féreghajtót. 2 hetente kell kapnia az oltásait.


Etetés: semmi párizsi és hasonlók. Jó minőségű kölyöktápot vásárolj neki, internetről lehet rendelni, vagy állateledes boltban tudsz venni. Márkák például: Acana, Orijen, Brit, Josera, Taste of Wild, Happy Dog Premium. Ebben vannak jobbak és rosszabbak, de még elfogadhatóak, áruk is ennek megfelelő. Ezzel etesd, most még napi négyszer, aztán háromszor, kb. 4 hónapos kora után már csak reggel-este. Más étel nem kell neki ezenkívül. Adagolási iránymutató a táp csomagolásán.


Másik lehetőség: BARF étrend. Ennek olvass utána, ha érdekel. Árban hasonló a kettő.


Ha netán hasmenése lesz, akkor diétás kaja: vízben péppé főtt rizs, főtt csirkemell filével. Más nem kell bele, só sem.


Ez elég tudnivaló kezdésnek, aztán tájékozódj a továbbiakról.

De első utad az állatorvoshoz vezessen hányós, oltatlan kölyökkel, mert életveszélyben is lehet.

2016. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!