Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaknak faj a fogvaltos...

A kutyaknak faj a fogvaltos idoszak? Es az normalis h verzik neha a foginye jatekkozben?

Figyelt kérdés
Ha faj nekik,akkor fel lehet oldani egy fel szem analgint a vizeben? Es ha kiesik a fog, sok ver fog nekiek onnan folyni? Mennyi ido utan kell elalnia majd a verzesnek? Bocsi hogy ennyit kerdezek,de az eddigi kutyaim (2) mind tul voltak mar a fogvaltas idoszakon mikor hozzam kerultek, ezert nemtudom hogy megy ez. Es leci mindenre valaszoljatok :)

2016. aug. 13. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad gyógyszert adni fogváltásra. Amikor megmozdul a fog, elkezd vérezni kissé az íny. Nagyon hamar el is áll.

Ebben az időszakban nem ajánlatos erős huzakodós játékkal játszani. Rágni valót kell biztosítani neki. A rágással segít a fognak kijönni.

2016. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es ez nemfaj neki? Ng mikor kiesik akkor is hamar elall majd a ver?
2016. aug. 13. 20:13
 3/9 anonim válasza:
Nem fáj nekik. Kb két hét alatt kiesik a foguk. De oda kell figyelni a játéknál és az evésnél. Pl: az egyik ismerősöm kutyájának a figa ketté tört.(persze a tejfog)
2016. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem adok neki ilyen nagyon "kemeny" kajat, remelem igy nem lesz gond.

Es egyebkent mit csinalt vele?

2016. aug. 13. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Sztem minimálisan fáj nekik, de SEMMIKÉPPEN NE ADJ neki emberi gyógyszert bármi baja is van!!!!! Soha de soha!!! Nekünk kb 1 hónap volt ez az időszak, nem fog sok vér folyni kb 4-5 csepp, de ha játszotok és úgy húzod meg akkor sok vér fog kijönni... Én úgy csináltam még hogy a kajájába fél órával mielőtt megkapta volna kiszedtem tettem rá vizet(6-8 korty) és felpuhult mire megkapta, sztem úgy neki jobb volt. Én adtam neki plüsst amit rághat meg ilyen nagyon puha rágócsontokat.. A plüsst inkább állatboltban vedd..
2016. aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen rohadt vekony "rongy" ami regebben ellopot maganak :D, azzal jatszik, az jolesz? Adtam neki plust de szetragta :D
2016. aug. 13. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszert ne adj neki, semmi szüksége rá, és embernek való gyógyszert komolyan árthat is neki.

Nem fáj neki a fogváltás. Ha egy kutyának fájdalma van, akkor levert, bágyadt, étvágytalan, rosszkedvűnek látszik. Ilyen a fogváltás nem okoz. Nem fog nagyon vérezni sem, pillanatok alatt eláll. Ha ilyenkor erősen harap, rongyot húz, akkor vérezhet egy kicsit, de ez nem okoz gondot.

Ne aggódj ezen. Nyugodtan adj neki rágcsálnivalót is, ami neki való. Érzi ő azt, hogy hogyan rágja, hogy jó legyen neki. :)

2016. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért az analginban metamizol van, mint az algopyrinben, azt simán kaphat kutya, de tény, és komoly felhívás, hogy CSAK allatorvos mondhatja meg, hogy mit és milyen dózisban kaphat a kutya gyógyszer gyanánt. És tény, hogy ehhez nem szükséges gyógyszert adni.
2016. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Futó Tamás válasza:

Nekünk most váltja a fogait. Pont ami le lett írva annak az ellentétje történik,de nem úgy veszem észre, hogy nagy lenne a baj. Az ínye nem kicsit vérzik, bágyadt fáradtnak tűnik de mindig csak ha kijön épp egy foga. Jobb felső sor jött ki, sosem láttam még így, ilyet de gyógyszert semmiféle kép nem adok. Talán, Teafa-olajat,

alo-elverat, lehet mentalevelet.

2021. ápr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!