Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok fogkő ellen?

Mit javasoltok fogkő ellen?

Figyelt kérdés
A fél éves kutyám fogai sárgulni kezdtek, ugyan van neki ilyen "kutyafogkeféje" de nem sokat ér. Arra gondoltam hogy egy héten 1x kapna nyerset (csirke farhátat vagy mást) az segítene? A másik hogy nem kapna tőle hasmenést? Mert ugye nem szabad váltogatni az ételét. Előre is köszi.

2016. aug. 15. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Térj át a Barf etetésre
2016. aug. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem fogok, de tervezem hogy egyszer majd átállunk. Azért köszi
2016. aug. 15. 09:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Kapjon rendszeresen csontot! Ne kicsi csöveset, hanem sertéscsontot, vagy marhalábszárcsontot!
2016. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Csináltam egy képet [link]


Kb. Így néz ki (hátul nem tudtam lefotózni mert mocorgott)


Hátul sárgábbak. Ilyen fressnapfos szárított húsos csont is jó? Ettünk neki pár darab kissebb csontot azt kap néha néha.

2016. aug. 15. 09:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Sertés csontot nehogy adj neki mert a nyers sertés aujeszky vírust terjeszthet ami halálos főve meg ugye tilos csontot adni mert szilánkosra törik. Amúgy szerintem szépek a fogai.
2016. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem szabad nyers disznót adni(nem is akartam), viszont csak a szárnyasokat nem szabad hőkezelve adni. A disznó, marha és minden ami nem szárnyas annak nem törik szilánkosra a csontja. Azért köszi.
2016. aug. 15. 09:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyers marhacsont, szárított bikacsök rágni rendszeresen.
2016. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hidd el hogyha megfőzöd a marhát annak is szilánkosra fog törni a csontja. Tudom mert már a 3. kutyámmal barfozok ;)
2016. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De nem érted hogy én nem szeretném megfőzni? :DD a csirkét is nyersen adtam neki (régebben már elkezdtük a barfot csak rájöttem hogy sajna nekem most túl macerás de ha több időm lesz elkezdem újra)
2016. aug. 15. 11:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Adj neki farhátat, Aztán meglátod, hogyan reagál rá a gyomra.

Anno, az őskorban úgy ettek a kutyáim, hogy táp és a tetején a nyers farhát, vagy a nyers csirke, kacsafej. Nálam nem volt gond. Ha nagyon zsíros a farhát hátulja, vágd le róla.

2016. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!