Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shetlandi juhász lakásban?...

Shetlandi juhász lakásban? Sheltie tulajok?

Figyelt kérdés

Akinek van sheltie kutyája tudna róla mesélni?

Minden érdekel. Mennyire hullik a szőre? Tényleg energiabomba, vagy alkalmazkodik a családhoz? Kinti-benti tartása?


2016. aug. 15. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól elvan lakásban is, ha megvan a napi minimum 3 séta és másfél-két órás foglalkozás, ami tartalmazzon azért póráz nélküli szaladgálást és játékot más kutyákkal. Nagyon szeret mozogni, túrázni a családdal, agilityben is nagyon ügyesek, de persze alkalmazkodik is, ha megvan azért a napi minimum mozgás.


Mivel kétrétegű a szőre, így bizony hullik, habár mi hozzá vagyunk szokva a szőrhöz, mert előtte is voltak cicáink, hullik a mi hajunk is, így nekem nem újdonság 2 naponta porszívózni és fésülgetni az állatot. De aki eddig abszolút szőrszál-mentesen élt, annak ez drasztikus változás lehet.

2016. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát bichonnal élük ,nem hullik a szőre ,de azért a feketén meglátszik. :D Van kertünk is, de nem vagyok híve a folyamatos kinti tartásnak ha nem muszáj:)
2016. aug. 15. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:
A terünkön tartanak egy gyönyörű szép sheltie-t, panelban. A kutya suliba járt, jól nevelt. A gazdi kezében ott a póráz, szükség esetére, de még nem láttam a kutyán. Tökéletesen behívható, nem rohan el, láb mellett marad. Naponta háromszor viszik le, ebből két séta minimum két órás, a kutyajátszótéren sportolnak is vele, hobbi szinten. Ennyi mozgatással simán elvan a lakásban. A szőre az a dupla réteg miatt hullik, ez természetes, az enyémé is ilyen. Napi fésülést igényel, vedlési időszakban még többet. Persze, szőr az így is van, nem úszod meg a porszívózást. Egyébként meg, igen, juhászkutya, valóban energiabomba, agilityzésre például ezért is alkalmas. Mivel munkakutya, ezért tényleg igényli a feladatokat, figyelmet, lemozgatást. Ha lustibb család vagytok, én nem ajánlom. Szenvedés lenne nektek is és neki is. Ha meg szegény unatkozik, akkor akarva akaratlanul is rombol, és az idegeidre megy. Mi is ilyet szánunk harmadik kutyának. Mindenképp vedd fel a kapcsolatot egy tenyésztővel, akit szimpatikusnak találsz, írj neki bátran. Mondhatod, hogy még csak gondolkodsz a fajtában, de megírhatod neki a körülményeiteket, és kikérheted a véleményét, hogy ajánlja-e egyáltalán, milyen feltételekkel, ha kell, minken kellene változtatnotok, és ő azért bővebb információt is tud adni majd a fajtáról. Nem hiszem, hogy elhajtana, ha látja rajtad a megfelelő szándékot.
2016. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!