Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki husky-t tart panelban az...

Aki husky-t tart panelban az tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Tehát,szeretnék venni egy husky kutyakölyköt.De panelban élek.Mivel most leszek 18 éves, így lehet elköltözöm apumhoz egy kertes házba, ahol semmi gond nem lenne, mert lenne helye futkározni, játszani stb. (Viszont akkor is bent aludna velem a szobában és nem kint az udvaron)

De ha mégsem költöznék és itt lenne a panelban, akkor azt hogy viselné? Tegyük fel reggel suli előtt elviszem egy 30-45 perces sétára. Aztán amíg én suliban vagyok mondjuk 2ig, akkor addig el van egyedül vagy nincs?

Szeretném ha olyanok írnának akik tapasztaltak!!



2016. aug. 15. 14:06
1 2
 1/20 anonim válasza:
42%

Szerintem nem túl jó ötlet, nem hiszem, hogy ilyen sok időt (minden nap) kibírna.. gondolom szétszedne pár dolgot :D

Kíváncsi vagyok a többiek véleményére is, de szerintem nem lenne jó neki.

2016. aug. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Hát ha te egy HUSKY-t egy kertbe akarsz zárni hogy majd ott ellessz az régen rossz...esetleg ne a külsőt nézd hanem a kutya igényeit. Lenne időd minden nap 10-15 kilométert sétálni vagy futni vele? Egyébként panelbe inkább ne. Elfér meg elvan de a sétáltatás cudar lesz (tapasztalat) válasz másik fajtát vagy előbb legyen udvar de lakásba és így ne...
2016. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

Huskyt nee :D

Régen rossz, ha az udvar a helye...

Inkább mopsz, bulldog :D

2016. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom a kertes ház mellett is sétálna vele... NA mind1. Szerintem várd ki a végét, hogy költözöl vagy sem és jövő nyáron vegyél kutyá. Már csak azért is, mert most nyáron nem valószínű, hogy találsz olyan tenyésztőt, akinek van jelenleg eadó kiskutyája és 1 hónap sincs már a sulikezdésig. Jövő májusban vagy júniusban vedd meg és akkor egész nyáron tudsz a beszokatásásval, tanításával foglalkozni+ mire suliba mész hozzázokik, hogy izony néha egyedül marad. (én is ugyanígy csináltam, februárban elkezdtem németjuhász tenyésztőkkel beszélni és június közepére lett is egy gyönyörű kikutyám, mostmár itthon lehet hagyni, jűrunk kutyaoviba, úgyhogy nyugodtan kezdhetem az egyetemet, nem kell félnem attól, hogy szétszed mindent)
2016. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát nem javaslom.

Nekünk van huskynk, míg panelban éltünk napi 3,5-4 óra intenzív mozgás (futás, labdázás, más kutyákkal játék, bicikli húzás) sem tudta lefárasztani:( (+agyi lefárasztás 30-40 perc)

Most nagy kertünk van, valamivel kevesebbet is mozgatjuk, de ás :/

2016. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#2 : Nem akarom a kertbe zárni..ilyenről senki nem beszélt! Addig lenne az udvaron, amíg suliban vagyok.


#3: Neked is leírom, hogy NEM az udvar a helye!

Ahogyan az utánad levő is írta, minden nap vinném legalább 4x sétálni több órára. Tudom, hogy sok mozgást igénylő kutya! De minden kutya marad egyedül órákra.. Ő is el tud lenni szerintem az udvaron egy másik kutyával amíg én suliban vagyok.


#4: Köszönöm a hasznos válaszod!

Én is gondolkodtam azon, hogy inkább jövő nyáron mert akkor egész nap tudnék vele foglalkozni, szoktatni az új környezethez, tanítani stb.

2016. aug. 15. 14:49
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, nekem nincs Husky-m, sem kutyám, csak két macskám... de ha azt akarod, hogy boldog legyen az állat, amit magadhoz veszel, akkor figyelembe veszed az igényeit.

Én is bánom, hogy lakásba hoztam két cicót. Mentettek, nem volt más lehetőségünk, eleinte én sem akartam őket, de végül kölcsönösen megszerettük egymást.

Nem jó nekik. Borzasztóan sajnálom őket.

Akármilyen pótelfoglaltságot találsz is ki a háziállatnak, nem egy betonkocka a természetes élőhelye.

Még ha boldognak látszik is, valójában nyűglődik. Bezárod a saját szórakoztatásodra.

Elég csak elképzelni, milyen lenne, ha meghatározott időközönként mehetnél csak ki pár órára a lakásból, akkor vécézhetnél, amikor megengedik, és ez csak a jéghegy csúcsa.

Őszintén, bármilyen állat lakásban tartását ellenzem, de egy Husky-nak már tényleg annyi igénye van, amit még kertesben sem lehet kielégíteni, nemhogy lakásban.

Akkor már inkább olyan kutyát nézz, ami jobban edzett az ilyen életmódhoz, van rengeteg belőle.

2016. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A negyedik válasz adónak csak annyit tudok írni, hogy azért ás a kutyus mert jobban le kell fárasztani. Volt régen egy Golden retrieverünk, aki folyton ásott. Azt mondták, hogy jobban le kell fárasztani és ha idősebb lesz ez a mozgásigény majd csökkenni fog.

Így is lett..



#6: Elgondolkodtató amit írtál. De nagyon sok embert ismerek, aki lakásban tartja a kutyáját. (husky-t legfőképp ).

De nagyon azon vagyok, hogy elköltözzek.. és majd úgy talán kitudom elégíteni minden igényét.

2016. aug. 15. 15:04
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted az állatok naphosszat vandorolnak es jol szórakoznak? A természetben sokat kell várniuk, nem egyszer napokon at égetnek, veri őket az esl a fagya meleg, de szerinted ez a megfelelő tartása a domesztikált állatnak? A jol lemozgatott kutya hazamegy es alszik, nem erdekli hol csak nyugodtan tudjon pihenni amig el nem jon a következő seta ideje. Ha ki van elégítve az igenye es egyutt lehet a falkájával a kutya elégedett, hogy ez egy bokor alja vagy egy betonkocka, neadj isten egy kert hátsó resze az ot nem erdekli.


Kérdésre is valaszolva a husky panelban azert nem a legjobb mert ott mindig nagyon meleg van. Ok kevesbe birjak jol, alunk legkodni 24 fokra beallitve es vidáman elvannak a kutyák.


Ha huskyd lesz vegyél neki "hátizsákot" tegyél bele súlyokat es azzal setaltasd, de ne folyamatosan mert megszokja es bajbqn leszel ☺ .

2016. aug. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok telefonról írtam rohadt autokorrekt. Bocsi, remelem érthető.
2016. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!