Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta vagy menhelyi...

Tubak Erna kérdése:

Fajtatiszta vagy menhelyi keverék?

Figyelt kérdés
Apukám azt mondta hogy a menhelyi kutyák betegek, és ő inkább fajtatiszta golden retrievert szeretne tenyésztőtől, apukám talált egy golden retriever kennelt ahol 250.000 de az meg azért nem jó mert túl drága és ő csak 30.000 ért akar kutyát venni.Mi anyukámmal menhelyit szeretnénk, és már van is egy jó menhely, ahol már ki is néztünk egy kutyát. menhelyi keverék vagy fajtatiszta?

#kutusz
2016. aug. 15. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Bocsánat,de apukád hülye.

Miért lenne beteg? Persze rengeteg beteg kutya va menhhelyen,de több,ami egészséges.

2016. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Menhelyi mindenképpen!

30 000Ft-ért SOHA NEM KAPSZ FAJTATISZTA kutyát!

2016. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Mondd meg neki hogy 30.000 kapsz egy beteg,beltenyészetes,NEM FAJTATISZTA és idegbeteg kutyát.

250.000 egy kiváló minőségű nem beteg törzskönyvezett fajtatiszta kutyát kap.


Ha megveszi a 30.000 ezrest akkor majd a 250.000 dupláját,vagy mégtöbbszörösét költheti az állatorvosta. Ezen felül kb. 3 évig él. Az idegrendszeri problémák miatt agresszív lehet. Valószínűleg meg is támad,ja és egyáltalán nem is hasonlít az igazi goldenre.

Ha annyira szaporítótól akar,inkább nem is vennék kutyát

2016. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

1. [link]

2. [link]

2016. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen,a fajtamentés jó ötlet
2016. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Az előttem válaszolók tökéletesen leírták a lényeget.

Egy kis kiegészítés:

Egy menhelyi kutyus nagy valószínűséggel sokkal hálásabb társ lesz, és ha 1 év körülit ( vagy idősebbet) választatok, akkor jó eséllyel már nincs gond a szobatisztasággal, az oltásokkal,ivartalintással. Ha nem is úgy kerül be, de sok menhely ezeket már elvégzi örökbe adás előtt.

2016. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

Én, ha a helyedben lennék sürgősen beszélnék apummal.

A fajtiszta kutyákat "viszik mint a cukrot".

De a keverék, esetleg betegebb kutyusokat kidobják, éheztetik,és egyéb rossz dolgot csinálnak velük(nem mindenkire értem, hanem azokra akik ilyen rossz dolgokhoz folyamodnak, akinek nem inge ne vegye magára).

Ezzel arra célzom, h a keverék kutyáknak nem mindíg van normális gazdijuk. Én ezért választanám inkább őket. Ha a menhejről fogadsz be eg kutyust, azzal megmented az életét, és a jövőjét is. Egy kutyus sokkal boldogabb, ha nem elzárva van, rohangálhat, a természetben van, érzi a különböző illatokat, a természet illatát, és igen, attól h egy kutyus keverék, szerintem ugyanannyit ér mint egy fajtiszta. Én igazából (jó bocsi, lehet h érdekesen hangzik, de ez az én véleményem): Én igazából nem tudnék árat mondani a kutyusomnak. Végtelen mennyiségű pénzért sem adnám el. És hogy egyértelműen válaszoljak a kérdésedre, szerintem inkább menhelyi keveréket hozz. Hidd el a kutyus nagyon hálás lesz. :)

2016. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2016. aug. 15. 21:09
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
30ért csak beteg, goldennek kinéző keveréket vehettek.
2016. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem a menhelyi keverékek betegek, hanem a 30 ezres fajtatisztának mondott szaporítós kutyák.

Ha nem akar apukád 250 ezret kiadni a valóban fajtatiszta kutyáért, akkor menhelyi. A menhelyen élő kutyák nem betegek, a legtöbbnek semmi baja nincs, csak az, hogy nincs gazdája. Amelyik beteg, arról pedig az ott dolgozók tájékoztatnak. A menhelynek nem érdeke, hogy eltitkoljon bármit is a kutyáról, hogy utána visszavigyétek.

Melyik menhelyt néztétek ki egyébként?

2016. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!