Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért a border collie terjedt...

Miért a border collie terjedt el bemutatókon, versenyeken? A malinois-t miért használják szinte csak őrző-védőben?

Figyelt kérdés

Mostanában nézek rengeteg profi dog dancing és hasonló videót és szinte mind bc. Pedig rengeteg hasonlóan intelligens fajta van. Különösen a malin gondolkodtam, hogy ő miért nem terjedt el, mint bemutatós, trükkös kutya?

Volt már mudim, munkavonalú német juhászom. Mind nagyon okos volt, de a mostani malinois-holland juhász keverék kölyköm egy zseni. Ilyet még nem láttam. Olyan gyorsan tanul mindent, hogy alig lehet lépést tartani vele. Komplex trükköket, amiket pl a mudim 3-4 nap alatt tanult meg, ez a kölyök reggel még nem tudta, délután már tudja. Hatalmas ugrásokkal halad.


2016. aug. 16. 06:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert az egy ismert és elterjedt fajta. Tesztek alapján is a legokosabb. Nagy a mozgásigénye, játékos, mindig figyel a gazdi jelzéseire. Ezek szorosan összefüggnek a juhászkutya mivoltával.


Ez általános(ítás). Ez nem azt jelenti, hogy más fajta nem lehet okos. Ha a tiéd zseni, rajta, tanítsd! Leljétek benne mindketten örömötöket!

2016. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy teszt volt, ami szerint a legokosabb, de azt tudományosnak nem igazán nevezném. Rengeteg, a borderhez hasonló jó fajta van.
2016. aug. 16. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a border sokkal fordulékonyabb, könnyebb felépítésű, gyors, precíz, de közbe nem dózerolja le a gazdáját mint a mali. sokkal finomabb, kevésbé pörög túl, viszont ugyanolyan gyors, lendületes. én erre tudok gondolni.

pl egyszer megkért egy malis egy versenyen h vegyem el tőle a labdád pálya(pályára lépés) előtt és a végén adjam oda. a végén odanyújtottam neki, a mali pedig meglátta a labdát és minden "elsötétült neki" a labda után vetette magát, így majdnem feldöntött engem és belerongyolt egy székbe(nem akart bántani, csak annyira koncentrált a labdájára :D )

borderes ismerőseimnek viszont már sokszor segítettem hasonló képen, ott viszont a kutya megvárta, míg odaadom a gazdninak a labdát, de még őt sem tarolta le, hanem csak "finoman" játszott vele(ugyanolyan lendületesen, viszont figyelt a környezetére is).

2016. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
A dog dancing meg a többi bemutató nagyrészt látványról szól. Nem csak az a lényeg, hogy miket tanul meg a kutya, hanem fontos az előadásmód is. Egy border szép, barátságosnak látszó és feltűnő kutya, így sokkal eladhatóbb. Ráadásul rengeteg trükkhöz jól jön, hogy kicsi, könnyű és fordulékony. A levegőbe "felrúgott", szaltózó border mutatványa pl. nehezen valósítható meg egy sokkal nehezebb malival vagy németjucival, de az ember hátára felugrást vagy a lábak között szlalomozást se nagyobb kutyáknak találták ki.
2016. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én dog dancingezek kezdő szinten. Aussieval... Abból indulj ki, hogy ha az Aussie dobbant a hátadon egy látványosabb Elemért azt is milyen nehéz megtartani, nemhogy egy Malit
2016. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a malik túl durvák, meg nem is olyan fordulékonyak. Szerencsére nekem sikerült egy olyan kölyköt kifogni, aki szereti a labdáját, szívesen dolgozik, de nem sötétül el előtte a világ, képes használni az agyát is.
2016. aug. 16. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!