Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti séta közben hagyjátok hogy...

Ti séta közben hagyjátok hogy a kutya kaparjon vagy hemperegjen?

Figyelt kérdés
(Kaparást arra értem amit ürítés után csinál.)

2016. aug. 16. 22:52
 1/6 anonim válasza:
100%
Igen. Miért lenne ez baj?
2016. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy baj, csak érdekelne. :D
2016. aug. 16. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ürítés után ha kaparni akar, hát kaparjon, ez ösztönből jön nekik.

Hemperegni hol? Ürülékben? Mert azt persze nem.

Amúgy nálunk úgy van, hogy séta közben pórázon csakis szépen láb mellett jöhet, nincs megállás, szaglászás, max. pisilni állhat meg.

Ha elengedem, akkor kb. azt csinál amit csak akar persze normális határokon belül (értem úgy, hogy nem szalad ki a világból, nem verekszik össze más kutyákkal, nem eszik fel szart a földről, ilyesmik).

2016. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kaparni igen, ez ösztönös. Hemperegni a fűben, "tiszta" helyen szabad, sárban, büdös cuccban nem.
2016. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
A kaparást az esetek 90%-ában nem hagyom, a hempergést meg attól függ. Ha azt látom, hogy a nyaka oldalát akarja beletörölni valamibe, akkor rögtön tiltom, mert ott valami gusztustalan dolog lesz, de ha csak eldobja magát oldalra és boldogan hempereg a zöld fűben, azt nyilván hagyom, élvezkedjen csak :)
2016. aug. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Ja, a kaparást meg azért nem hagyom, mert az is dominánskodás: a talpukban lévő illatmirigyek anyagát keni szét olyankor a kutya, hogy biztosan tudja mindenki, hogy itt ő járt, nem valaki más.

Egyébként az enyémek jellemzően nem is szokták csinálni, szóval nem úgy kell ezt elképzelni, hogy minden pisi után megy a tiltás :) Kb. félévente-évente egyszer megerősítem, hogy még mindig nem csinálunk ilyet, és ennyi.

2016. aug. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!