Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogyjon le a kutyám?

Hogy fogyjon le a kutyám?

Figyelt kérdés

A magyar vizslám nemsokára lesz 10 éves. Sajnos kicsit dagi. Szívbeteg - kap rá gyógyszert - , és már picikét idősebb is,ezért kellene hogy lefogyjon,h bírja a szíve. De hogy? Eddig pipi far-háttal etettük, kapott egy kis konervot is. Ezentúl mi legyen az étrendje? milyen időközönként kapjo enni? Rajta kívül még van 2 m. vizslám ( egy 6,és egy kétéves- ők nincsenek elhízva ).

egyébként itt láthatjátok a kutyám:

[link]


2010. ápr. 19. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Próbálj kisebb adagokat adni neki, és kevesebbszer. Nekünk régen a tacsink volt dagi, szegény már szinte gurult. Csak reggel és délkörül kapott enni, de nem sokat. Valamikor csak délben kapott, akkor viszont kicsit többet, mert akkor már éhesebb volt, de arra figyelni kell hogy ilyenkor se zabálja tele magát, csak annyit hogy ne maradjon éhes. Késő délután és este ne adj már neki semmit. És ne mindig húst vagy konzervet kapjon, lehet tésztaféle is egy kis pörkölt szafttal mondjuk, hogy a hús íze megmaradjon. De az is lehet, hogy többet kéne mozognia, vidd el hosszú hétvégi sétákra, akkor edződik igazán. Ha séta után kifárad akkor se adj neki enni, mert akkor nem ér semmit a testmozgás. Csak vizet, de mondjuk ez alap, hogy legyen előtte egész nap. :)
2010. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szívbeteg kutyát nem fogsz tudni annyit mozgatni, és olyan kis adagokkal etetni hogy fogyjon, vagy csak elképesztően lassan. Én gyógyszeres támogatást javasolnék , több olyan állatgyógyszer van ami fogyaszt, mert gátolja a zsírok felszívódását. Persze állatorvosi vizsgálat kell hozzá, de két hónap alatt centikben mérhető a javulás. Az én kutyám így fogyott le, azóta light tápot kap mértékkel és tartja a súlyát.
2010. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni "senior" kutyatápot vagy keveset mozgó kutyáknak való tápot.

Csak száraz tápot adj neki pontosan kimérve és vizet.

Naponta egyszer kapjon enni szigorúan. Ha nem eszi a kutya a tápot mert nem szereti akkor 2-3 nap koplalás után fogja enni. Adhatsz neki néha rizs+ sárgarépa+ csirkemell összefőzve. Ha teheted ásványvízzel itasd, jó a tesco-s is(50ft/2l kb).Ezt javaslom,házhoz is viszik a tápot. [link]


Nagyon szép a Szofi,javaslom hogy a másik két kutyát is így etesd,egészségesebbek lesznek és tovább élnek.

2010. ápr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 RastaMama ***** válasza:

Felejtsd el a konzervet, és az egyéb hasonlóan tartalmatlan kajákat. Tekintve, hoyg szívbeteg, egyeztess a sokitokkal.

Amúgy meg javaslom neked a vizsla.hu-t, ahol regisztráció után elérhetővé válik egy fórm, ahol rengeteg vizslagazdi, tenyésztők, állatorvos segít a külnböző ügyes-bajos dolgokban.

Nekem már milliószor bejött, akár kajáról, nevelésről, bármiről akartam infót szerezni.

2010. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vegyél neki idős kutyáknak való (senior) vagy fogyókúrás tápot (light). A Dog Chow pl. nem olyan drága.

Általában a zacskóra több van írva, mint amennyit valójában kell adni. (Az én kutyámnak 60kdg-ot kéne kapnia előírás szerint, de 40dkg bőven elég.)

Naponta 1x etesd, amit meghagy, vedd el előle.

Ne nasiztasd, ne kapjon sok szénhidrátot (kenyeret, tésztát, zsíros húst, kekszet, sütit kerüld), és konzervet se adj neki, felesleges.

Ha kap majd még csirkefarhátat is, akkor a fele legyen inkább rizs, az idős kutyáknak kevesebb fehérjére van szükségük.

Fontos a rendszeres, de kíméletes mozgás, pl. napi, laza séta formájában.

Ne siesd el a dolgot, különösen egy idős kutyánál, kb. egy hónap, mire meglátszódik, hogy elindult a fogyás!

Itt a fórumon olvastam többször is, hogy a kaja felét GRéti mixre cserélték fogyókúra gyanánt. Tapasztalatom nincs a dologban, de ha gondolod, kipróbálhatod.

2010. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

uhh nagyon szupik vagytok! Nem is tudtam h létezik ilyen táp! Mindegyikőtök nagyon hasznos tanáccsal látott el! Köszönöm!

U.I.: nem is idős >: - (!!! Még fiatal :-)

2010. ápr. 20. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!