Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatnám le a...

Hogy szoktathatnám le a kutyám más kutyák letámadásáról?

Figyelt kérdés

A kutyám fél éves és elég nagy darab már, nem nagyon tudom visszafogni ha nagyot ránt de egyszerűen nem tudom mit kellene csinálnom :( Nagyon félek hogy ha ez berögzül nála akkor nagy korában bajban leszek.


Egy példa: Tegnap mentünk hosszú sétára, a 15 méteres pórázzal vittem. Megpillantott egy másik kutyát mikor én kb. még 5 méterre voltam. sikerült oda mennem hozzá semmi nem volt de egyszerűen nem tudtunk tovább menni mert nem jött, volt nálam virsli de mondhattam amit akartam csak állt és nézett. Mikor tovább sétáltak és egy bokor választott el minket egymástól akkor tovább szaladt a következő ösvényhez. Ott bementünk és a kutyus ott volt jobb oldalt. Nem engedtem oda mentünk volna egyenesen de fogta magát és befeküdt a nagy fűbe kb 4-5 méterrel a kutya mellett. Figyelt én ugyan úgy 5 méterre voltam a kutyámtól. Megindultam fel (itt rontottam el) erre felpattant és a kutya felé rohant szerencsére vissza tudtam fogni így nem ijesztette halálra a másik kutyát. Utána odaengedtem de ugrált és forgott összegubancolta a pórázokat és megijesztette a másik kutyát aminek a gazdái látszólag nem örültek.


Szóval a probléma hogy lefekszik és mikor közel ér a kutya akkor felugrik és nekiront (játékból) Ilyenkor mi a fenét kéne tennem? Tovább rángatni nem tudom mert forog, jutalomra ilyenkor nem figyel. Van amikor csak szépen megszaglássza a másikat és megyünk tovább de van hogy így ügyetlenkedik borzasztóan ciki és zavaró, hogyan tudnám leszoktatni? Bocs hogy hosszú lett. Köszi a válaszokat.



2016. aug. 18. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy nem vagy képes kordában tartani a kutyádat.Fél éves kutya még nevelés alatt van bőven. Ajánlatos lenne iskolába mennetek, hogy legalább az alapvető ismereteket te megtanuld ott.
2016. aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De basszud ha lenne lehetőségem kutyaiskolába menni akkor valószínűleg nem itt kérdeznék.... választ várok nem haszontalan kioktatást és kutyasuli reklámokat.
2016. aug. 18. 11:23
 3/13 bollocks ***** válasza:
Ha magadtól nem tudtad megoldani, kutyasulira pedig nincs lehetőség, akkor mégis mit vársz? Olvasd el vagy tíz könyvet a kutyákról, próbáld meg gyakorlatba ültetni, és aztán, amikor kudarcot vallottál, ajándékozd el a kutyát olyannak, aki ért is hozzá.
2016. aug. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hú de kedves itt mindenki.
2016. aug. 18. 11:33
 5/13 anonim ***** válasza:

A kutyaiskola pontosan azért szokott felmerülni az ilyen kérdéseknél, mert ott az ilyen gondokkal küzdő gazdáknak megmutatják, hogyan legyen képes tanítani a kutyájukat.

Itt leírni bármilyen "módszert" teljesen felesleges. Első sorban leírásban nem lehet látni, a kutya maga milyen viselkedésű. Ha le is írják, hogy mit csinálj, a végrehajtása már rajtad függ. Vagy jól csinálod, vagy nem.

Használd a netet kutyanevelés címszavak keresésére.

2016. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor megpróbálom....

"volt nálam virsli de mondhattam amit akartam csak állt és nézett."

Ilyenkor van a kutyán póráz, nyakörv, hát azon keresztül eléred, hogy elinduljon.

Persze, nem 15 méterrel távolabb és nem 5 méterre a póráz végén.

Pórázon, főleg hosszú pórázon nem engedjük oda másik kutyához a kölyökkutyánkat. Főleg, ha a másik kutya gazdáit nem kérdezed meg, hogy ismerkedhet-e a te kutyád az övékével.

A lefekve várással semmi baj.A baj az, hogy pórázon akarnád játszatni a kutyádat. Még szép, hogy belegabalyodik.

2016. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hol írtam hogy azt szeretném hogy játszon, az a kutya egy öreg sérv műtétes kutya volt hol tudott volna játszani. Egyébként megkérdeztem hogy odamehet-e és mint írtam 4-5 méterre voltam nem 15 méterre.
2016. aug. 18. 11:51
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm.
2016. aug. 18. 11:51
 9/13 anonim ***** válasza:

A kölyökkutya, ha bármilyen kutyához odamegy, játszani akar. nem álldogálni és nézni a másikat. Mivel gondjaid vannak a kutyád kézben tartásával, még az 5 méter is problémás távolság.

Tényleg bújd a netet. Sokszor lehet rátalálni valóban hasznos tanácsokra.

2016. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez csak egy a sok közül:

[link]

2016. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!