Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól döntöttem hogy visszavittem?

Jól döntöttem hogy visszavittem?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves magyar bizalmat. Kinti benti kutya volt mindig. Egy évet anyumrknal laktunk szintén kertes házba.Ott kint volt az o masik kutyajukkal. Most panellakasba koltoztunk férjemmel. Természetesen jött o is. DE mindenkit ugat és támadnak meg mikor setalunk.Vagy a lepcsohazban talalkozunk valakivel rögtön ugat és ugrana neki.Mar szóltak h ugat meg h felnek mert nagy testű. Fogalmam sincs miért ilyen, mindig voltak körülötte kutyák emberek nem volt elszigetelve.13km re lakók most anyumektol és így döntöttem h ott lakik egy darabig ismét én pedig minimum egyszer jövök hozzá úgy h itt alszok. Nem tudom h mivel teszek jót. Bizonytalan vagyok h most rosszabbat tettem e vele ha nem minden nap vagyunk együtt, vagy h ha belekenyszeritem a lakásban élesre?
2016. aug. 19. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Pedig a magyar bizalmat nem szabad visszaadni
2016. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
81%
Szerintem azért jobb a kutyusnak kertes házban lakni, meg ahogy írtad ott van más kutya (,,barátok") tehát abból a szempontból sincs egyedül. Igaz nem láthat téged gyakran pedig hozzád szokott, de biztosan anyukádat is szereti. Ne rágódj rajta, nem döntöttél rosszul.
2016. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kijavított a telefonom. magyar vizsla.
2016. aug. 19. 13:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Minimum hetente egyszer..Túl okos a telefon.
2016. aug. 19. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Most hogy vissza vitted anyukádékhoz megszűnt a probléma? Séta közbe már nem támad másokra? Nem ugat annyit?
2016. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Itt nagyon ritkán visszük sétálni. Nagy udvaron és megnagyobb kertben lehetnek. Mikor vittük max csak a kutyákat igaztalan meg. Embert nem.
2016. aug. 19. 13:36
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Megfelelő neveléssel ezek a problémák megszűntethetőek, és akkor mehet veletek lakásba.

Hogy hol jobb neki, azt mi egyébként nemigen tudjuk eldönteni, bár a gazdával élés és a napi 3 séta általában jobb, mint a hébe-hóba séta. A nagy kert csak egy nagy kennel, elég gyorsan megunja a kutya.

2016. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Az a meglátásom, h a kutya a fonok nálatok, o a falka vezér. Mivel idegen új helyre került a falka és neki kéne irányt mutatni egy ismeretlen helyen es szituációban, de nem tud ezért bizonytalan es a bizonytalanságra inkább agresszióval válaszol semmint a falkanak bármi baja essen. Egy magabiztos falka vezérrel rendelkező kutya ráhagyja a gazdájára, h megítéljen egy szituációt ergo nem támad amig nem kap ra utasítást.


Persze ehhez jobban kéne ismerni a kutyát de nekem ez a meglatasom.

2016. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs hozzá szokva a városi léthez és félelemből ugat mindenkit. Szerintem tanítással fegyelmezéssel kinevelhető belőle. Lehet úgy érzi a lépcsőház is az ő territóriuma és betolakodtak, ha meg nem tudod erről letiltani akkor valóban lehetnek falkavezérségi gondjaitok. Szerintem érdemes lenne pár alkalomra házhoz hívni egy trénert, hogy megmutassa, hogy kéne bánnotok vele.
2016. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!