Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajándék kutyát vettünk magunkh...

Ajándék kutyát vettünk magunkhoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utcánkban él egy nagyon öreg bácsi neki van egy 5-6 éves mopsz kutyusa amit a mai nap során nekem ajándékozott. Nagyon sokat segítek neki, mert már nem él vele senki ő meg már rokkant. Ma átmentem füvet nyírni és amikor végeztem azt mondta nekem ,hogy fogadjam el tőle a mopsz kutyusát , mert már nem tud róla gondoskodni . Beszéltem anyummal és befogadhattam . A kutya szobatiszta , játékos, eleven természetű de nincs oltási kiskönyve azt mondta a papa (mindenki így hívja, valójában nem a papám) ,hogy nem vitte el még "igazi"állatorvoshoz. Kapott már kiskorában az állatorvos ismerősétől a kutya veszetség elleni oltást csak nem volt hivatalosan oltási könyveb vezetve és ennyi. Nincs benne csipp sem. A kutya most fog tüzelni , vagyis szerintem mert meg van dagadva neki hátul... Mivel nem vagyunk mi tehetős család ezért nem tudjuk mi sem elvinni állatorvoshoz ,hogy minden olást megkapjon mert az drága lenne nekünk. Vettem neki egy féreghajtót bár nem hiszem hogy kukacos:DD. Iskola mellett elfogok járni dolgozni így lesz saját pénzem és elsősorban ki szeretném ivartalanítattni. Az ivartalanítást megcsinálják oltási könyv nélkül? Persze mikor már megvan az ivartalanítás utánna csináltatnék neki kiskönyvet ,csippet. Azért szeretném minnél elöbb az ivartalanítást , mert a hátsó kertünknél nincs kerítés és sok itt a kóborkutya nem szeretném ha felcsinálnák. Szóval összegzésben a kérdéseim:

Mennyibe kerül egy mopsz ivartalanítása?

Megcsinálják oltási-kiskönyv nélkül a beavatkozást?

Milyen oltásokat kellene beadatnom neki és ezek az oltások mennyibe fognak kerülni?

Válaszokat előre is köszönöm.



2016. aug. 19. 23:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Látom néhány szót félre írtam ,boccs a hibákért nem olvastam át.
2016. aug. 19. 23:41
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Nekem a kutyámnak (nagytestű) az ivaratalanitásáért kellett fizetni 5000-et, szerintem minden kutyának e körül van, de mivel a mopsz közepes testű, lehet olcsóbb, bá nem hinném.. chip kell bele, az 3000-4000 körül van. az oltások meg mindennel együtt kb. 10-15 körül van.. de már ne haragudj, nem bántásként mondom, de egy 5-6 éves kutyának nincsenek meg az oltásai?! ezt már 3 hónapos koráig le kellett volna rendezni! az öregembernek is gratulálok, hogy kutyát tart, de semmije sincs..
2016. aug. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Az ivartalanitas olyan 20.000Ft

A chip 4000-5000Ft

Az oltások 10.000-15.000Ft


Chipet mindenképpen kell bele rakatni és akkor meglehet csinálni az ivartalanitast is. Én a helyedben megpróbálnám a Fit Active Hipoallergén tápját etetni.

2016. aug. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

De ezt most nem értem hogyan hogy az első válaszolónak csak 5ezer volt de amúgy 20ezer😮

2016. aug. 20. 00:01
 5/19 piriiiii ***** válasza:
56%

Azért ne túlozzunk már. Normális állatorvos nem kér el ennyit semmiért.

Ivartalanítás inkább 10-15 forint körül van maximum. A chipért se szoktam 3 ezernél többet elkérni. Az oltások lehetnek drágák, de néhány ezerrel én abból is kevesebbet mondanék.

2016. aug. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 piriiiii ***** válasza:
60%
szoktak* (én nem vagyok állatorvos :D)
2016. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
1 válaszoló vagyok. Nekem izsáki állatorvos csinálta, és csak 5000 kért érte
2016. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk (borsodi kisváros) 21ezer forint a közepes testű kutya ivartalanítása. Csak pár ezerrel lehet kevesebb a kistestűé. De el kell, hogy keserítselek, mert chip nélkül nem ad veszettség ellenit. A chip 3-5ezer körül van, a veszettség elleni szintén. Ha most nagyon durván drágára akarom saccolni, akkor 20+5+5, az 30ezer így első körben. Az ivartalanítást pedig nagyon is jól teszed, mert egyrészt, csúnya betegségei lehetnek abból, ha nem ivartalanítod, másrészt meg az ellésbe a mopsz nagy valószínűséggel belehalna. Pláne, ha nagyobb termetű kutya fedezi be. A mopszok nagy részének amúgy is császármetszés kell, mert olyan szerencsétlenül lett tenyésztve, hogy nem tud már rendesen szaporodni. A császár meg aztán elég drága. Az ilyen kutyáknál meg aztán megannyi betegség előjöhet. Amíg tüzel, mindenképp el kell zárni a párosodás lehetőségétől. Az meg, hogy kint akarjátok tartani az udvaron, még rendes kerítéssel is felejtős, mert nem kintre való. Ha nem tudjátok neki biztosítani a normális ellátást és körülményeket, keressetek mopsz fajtamentőket, vagy állatmentő szervezeteket, és adjátok örökbe. Úgy jár a legjobban. Te pedig, holnap ülj le szépen a gép elé és olvass utána a fajtának, és az alapján döntsd el, hogy alkalmasak vagytok-e arra, hogy nálatok maradhasson.
2016. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Hát, ha nincs pénzetek, akkor próbáljátok meg inkább továbbadni a kutyát. Az ő érdekében mondom, és a tiétekben is - elég szutyok dolog végignézni, ahogy a kutya beteg lesz és lassan elpusztul, mikor az állatorvos pikk-pakk tudna neki segíteni, csak épp nem ingyen. Nagyon ritka az olyan kutya, aki tök egészségesen éli le az életét, biztos, hogy előbb-utóbb lesz vele valami gáz. Akár olyan is, amivel egy-két órán belül dokihoz kell kerülnie, kölcsönkérni sincs idő, nemhogy megvárni a következő havi fizetést. Ne tegyétek ki a kutyát ennek, meg magatokat se :(
2016. aug. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
De azt is tudnod kell, hogy a kötelező oltásokat ha beadattad neki, 90%-ban védve lesz a kutya, de van rá 10% esély, hogy elkap egy betegséget, hiába van ellene védőoltása. Nekem 2 hónapja pusztult egy a 7 hónapos stafford kutyám, és chippelve volt, kötelező oltások, minden.. amikor észrevettem, hogy nem eszik, csak iszik, és folyton hány, kihivtam azonnal az orvost, 4x kapott infúziót, és több mint 5 féle inekciót naponta, de négy nap után elpusztult, parvos volt, pedig volt ellene védőoltása. Ezt a ,,százalékosat,, a doki mondta (szintén izsáki)
2016. aug. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!